NEWSPOL

Kolejne tragiczne wieści.. Nie żyje wspaniały aktor. Żona potwierdziła koszmarną wieść…

Zmarł Paul Sorvino znany z „Chłopców z ferajny”

Paul Sorvino, odtwórca m.in. roli gangstera Pauliego Cicero w filmie Martina Scorsesego „Chłopcy z ferajny”, zmarł w poniedziałek. Miał 83 lata.

Jak podają media za oceanem, w poniedziałek rano zmarł Paul Sorvino. Odtwórca wielu niezapomnianych ról filmowych i serialowych odszedł z przyczyn naturalnych w jednym ze szpitali w Jacksonville na Florydzie. Przez ostatnie lata zmagał się z problemami zdrowotnymi.

„Nasze serca są złamane, nigdy nie będzie drugiego Paula Sorvino, był miłością mojego życia i jednym z największych wykonawców, którzy kiedykolwiek uświetnili ekran i scenę” – napisała w oświadczeniu żona aktora Dee Dee Sorvino, która towarzyszyła mu w jego ostatnich chwilach.

Paul Sorvino często powtarzał, że choć najbardziej znany jest z grania gangsterów, jego prawdziwymi pasjami były poezja, malarstwo i opera. Urodził się w 1939 r. na Brooklynie. Matka uczyła go gry na fortepianie i zaszczepiła w nim miłość do muzyki. Jako nastolatek uczęszczał do Amerykańskiej Akademii Muzycznej i Teatralnej w Nowym Jorku. Tam też zakochał się w teatrze, a na Broadwayu zadebiutował w 1964 r.

Spoczywaj w pokoju [*]

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed ekstremalnym zagrożeniem pożarowym.

Wysokie temperatury połączone z brakiem deszczu są poważnym zagrożeniem dla polskiej roślinności. Szczególnej ochrony wymagają teraz lasy, które są teraz w stanie wysokiego zagrożenia pożarowego.

Sytuacja jest groźna szczególnie w zachodniej części kraju. W województwie zachodniopomorskim, lubuskim, dolnośląskim, a także części małopolskiego, łódzkiego i pomorskiego ogłoszone są stany najwyższego zagrożenia. Jeden błąd może doprowadzić na tych terenach do prawdziwej tragedii.

Do Polski zmierza fala gorącego powietrza z południa, rośnie temperatura, a wraz z nią i zwiększa się ryzyko wybuchu pożarów. Z mapy opracowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że najbardziej zagrożone pożarami są lasy w województwie zachodniopomorskim, na północy woj. wielkopolskiego, a także na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. W tych regionach zagrożenie pożarowe jest ekstremalne i bardzo wysokie.

Leśnicy apelują o zachowanie ostrożności podczas pobytu w lesie oraz przypominają, że w lesie i na terenach śródleśnych nie można rozpalać ognisk, grillować oraz palić papierosów. Pożar ściółki leśnej może wywołać nawet najmniejszy bodziec np. rzucony niedopałek. W razie zauważonego pożaru w lasach należy zawiadomić najbliższą jednostkę straży pożarnej lub pracowników Służby Leśnej.

Z dużą liczbą pożarów spowodowanych rekordowymi temperaturami walczy Europa. W Hiszpanii spłonęło już ponad 80 tys. hektarów terenów leśnych oraz nieużytków rolnych. We Francji według służb meteorologicznych zagrożenie pożarami nie minie przed 15 sierpnia. Greccy strażacy walczą z ogniem na wyspie Lesbos. 

Exit mobile version