NEWSPOL

Ogromna katastrofa kolejowa. Mnóstwo ofiar śmiertelnych

Tragedia na torach w Indiach. Według najnowszych informacji co najmniej 15 osób zginęło w katastrofie kolejowej w stanie Bengal Zachodni. Jadący do Kalkuty pociąg ekspresowy został uderzony z tyłu przez skład towarowy krótko po wyjeździe ze stacji początkowej Siliguri.
[*]

Pociąg ekspresowy jadący do Kalkuty został uderzony z tyłu przez skład towarowy krótko po wyjeździe ze stacji początkowej Siliguri w indyjskim stanie Bengal Zachodni – poinformowała w poniedziałek lokalna policja.

Liczba ofiar śmiertelnych może jeszcze wzrosnąć. Wśród nich są członkowie załogi pociągu, ale większość to pasażerowie.

Wypadek miał miejsce około 11 km od stacji New Jalpaiguri, jednej z największych i najbardziej ruchliwych stacji w strefie Northeast Frontier Railway we wschodnich i północno-wschodnich Indiach. Kanchanjunga Express jechał z Agartali w kierunku stacji Sealdah w Kalkucie. W wyniku uderzenia pociągu towarowego co najmniej dwa wagony składu pasażerskiego wykoleiły się.

Do wypadku doszło ponad rok po tym, jak Indie doświadczyły jednej z najgorszych katastrof kolejowych w historii kraju, kiedy to w zderzeniu trzech pociągów pasażerskich i jednego towarowego we wschodniej części stanu Odisha zginęło ponad 280 osób.

Nie żyje znany polski dziennikarz

Media obiegła smutna wiadomość o tragicznej śmierci znanego polskiego dziennikarza!

Nie żyje Łukasz Lipiński, zastępca redaktora naczelnego “Polityki”, szef Polityka.pl – podał we wtorek portal. Miał 51 lat. Lipiński rok temu dowiedział się o ciężkiej chorobie, jednak we wspomnieniu dziennikarza redakcja podkreśliła, że “nie poddawał się jej właściwie nigdy”.

“Z ogromnym bólem zawiadamiamy, że zmarł Łukasz Lipiński, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI i szef naszego serwisu internetowego. Dziennikarz, wnikliwy redaktor, najlepszy szef. Mąż i tata. Dobry i mądry Człowiek. Myślami jesteśmy z jego najbliższymi” – napisali przyjaciele Lipińskiego z redakcji.

Łukasz Lipiński przez 15 lat był dziennikarzem “Gazety Wyborczej”. Następnie współtworzył serwis analityczny Polityka Insight. Z “Polityką” związany był od 2018 roku.

“Kochał swój rodzinny Gdańsk bez pamięci, a gdy dowiedział się o ciężkiej chorobie, jeździł nad Bałtyk jeszcze częściej. I niemal zawsze robił, a potem wrzucał na swojego Facebooka zdjęcia na słynnej ławeczce Oskara i Güntera Grassa.

Równie często publikował fotografie z plaży w Brzeźnie (polecał ją chyba każdemu, kto do Gdańska się wybierał)” – pisze redakcja “Polityki”.

“Był wielkim fanem piłki nożnej (kibicował Lechii Gdańsk, pasjami oglądał Premier League) i dobrej muzyki: rockowej, punkowej, alternatywnej, polskiej i światowej. Bywał na każdym ważnym koncercie, a od ponad roku starał się zobaczyć ulubionych muzyków i cenione kapele jeszcze częściej.

Oczytany, cytował na wyrywki klasykę ulubionej literatury. Zawsze zorientowany w tym, co dzieje się w polityce, ale i w świecie kultury” – czytamy.
“Chorobie nie poddawał się właściwie nigdy: podróżował, spotykał się, pracował, planował. Żył na 100 procent, tak chciał – tylko kiwał głową, gdy ktoś mówił mu: ‘zwolnij, odpocznij’” – dodaje redakcja.

Exit mobile version