NEWSPOL

Tragiczne wieści.. Nie żyje mistrzyni Polski. Miała tylko 26 lat

Dwa tygodnie temu została uhonorowana za swoją pracę trenerską podczas Śremskiej Gali Sportu.

Jej sportowa kariera zaczęła się od biegania, ale to taekwondo okazało się jej prawdziwą pasją, w której osiągnęła mistrzostwo Polski.

Informację o śmierci Zuzanny Kowalskiej, utalentowanej zawodniczki i trenerki, przekazały klub sportowy Tkd Rapid Śrem oraz Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego.

Pochodząca z Chrząstawy 26-latka zmarła w poniedziałek, 14 października. Przyczyny śmierci nie zostały ujawnione.

„Z głębokim żalem informujemy, że 14.10.2024 r. odeszła od nas Zuzanna Kowalska, wieloletnia zawodniczka i trenerka klubu Taekwondo Rapid Śrem. Jesteśmy wdzięczni za wszystko, co dla nas zrobiłaś.

Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach” – napisał klub Tkd Rapid Śrem w mediach społecznościowych.

Zuzanna Kowalska swoją karierę sportową rozpoczęła od biegania, a taekwondo zainteresowała się, gdy miała 11 lat. Z czasem zaczęła odnosić sukcesy jako zawodniczka, zdobywając m.in. tytuł Mistrzyni Polski.

Następnie postanowiła poświęcić się trenowaniu młodych adeptów taekwondo, w czym również osiągała znakomite rezultaty.

Jak podkreślają lokalne media, na początku października, podczas ostatniej Śremskiej Gali Sportu, Zuzanna Kowalska została wyróżniona za osiągnięcia trenerskie, a w szczególności za sukces swojego podopiecznego Jana Walkiewicza, który zdobył drugie miejsce w Pucharze Świata podczas zawodów Polish Open w Warszawie.

Pogrzeb Zuzanny Kowalskiej odbędzie się w piątek, 18 października.

Msza żałobna zostanie odprawiona o godz. 11:00 w kościele pw. bł. Michała Kozala w Śremie.ie, po czym nastąpi odprowadzenie do grobu na cmentarzu komunalnym w Śremie.