NEWSPOL

WĘGRY BLOKUJĄ NOWE SANKCJE NA ROSJĘ! PODALI POWÓD!

Węgry blokują nowe sankcje na Rosję. 

W środę na szczycie unijnym w Brukseli 27 państw członkowskich przyjęło polityczne porozumienie o wdrożeniu szóstego pakietu sankcji wobec Rosji. Ten zakłada embargo na ropę.

Węgry wstrzymały w środę finalizację prac nad szóstym pakietem unijnych sankcji na Rosję. Rząd w Budapeszcie nalega na usunięcie patriarchy Cyryla z listy osób objętych sankcjami – poinformowało Agencję Reutera trzech dyplomatów.

„Nieoczekiwanie Węgry przedstawiały kolejne żądania

, wbrew zawartym na szczycie uzgodnieniom politycznym. Budapeszt domaga się usunięcia z list sankcyjnych patriarchy Cyryla, jak również zwiększenia do 3 lat z obecnych 6 miesięcy możliwość reeksportu produktów z ropy rosyjskiej do państw trzecich. Komisja Europejska i francuska prezydencja w Radzie wskazały, że 3 lata nie mają uzasadnienia. To jest złamanie ustaleń szczytu UE. Pakiet jest obecnie zablokowany” – przekazało PAP źródło unijne.

W czwartek ambasadorowie państw członkowskich przy UE podejmą kolejną próbę znalezienia porozumienia ws. sankcji.

17 czerwca duża zmiana przepisów.

W drugiej połowie czerwca wchodzą w życie przepisy, które pozwolą firmom ubezpieczeniowym uzyskać wgląd w historię mandatów i punktów karnych. Nowych pomysł rządzących ma spowodować, że piraci drogowi zapłacą więcej za polisy OC.

– Od 17 czerwca 2022 r. zakłady ubezpieczeniowe będą mogły pozyskiwać dane o historii mandatów i punktów karnych kierowców – informuje “Rzeczpospolita”. W praktyce oznacza to, że polisa odpowiedzialności cywilnej może okazać się zdecydowanie droższa dla pokaźnego grona polskich kierowców.

Dziś towarzystwa ubezpieczeniowe nie chcą zdradzać drabinki podwyżek, jaką planują zastosować na polisę OC. Wszystkie jednak podkreślają, że podwyżki w najmniejszym stopniu dotkną osoby z „czystą kartą”.

Z badań, które jakiś czas temu przeprowadziła Polska Izba Ubezpieczeń, wynika, że 22 proc. polskich kierowców uważa, iż przekraczanie prędkości o 30 km/h w mieście jest bezpieczne – podano.

“Tymczasem nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków, a Polska jest na jednym z czołowych miejsc w Europie, jeśli chodzi o liczbę zabitych na drogach w stosunku do populacji. W latach 2011-2021 firmy ubezpieczeniowe zlikwidowały 19,5 mln szkód komunikacyjnych i wypłaciły przeszło 125 mld zł odszkodowań z tego tytułu” – napisano. 

Exit mobile version