Tragiczne wieści. Nie żyje świetny aktor. Polacy uwielbiali produkcje, w których występował
28 maja 2024 roku odszedł Terrence Beasor – amerykański aktor filmowy, telewizyjny, teatralny i głosowy. Miał 89 lat. Jak podaje Deadline, o śmierci artysty poinformował jego przedstawiciel. Zmarł w swoim domu w Santa Monica, u boku swojej żony – aktorki Muriel Minot. Nie podano przyczyny jego śmierci, ale prawdopodobnie była związana z sędziwym wiekiem Beasora.
Terrence Beasor zmarł 28 maja 2024 r. Dopiero jednak teraz media zostały poinformowane o śmierci popularnego aktora. Według serwisu Deadline smutną informację przekazał mediom jego przedstawiciel.
Grał w takich kultowych tytułach, jak „Dallas”, „Drużyna A”, czy „Dynastia”. Najbardziej rozpoznawalne produkcje z udziałem Beasora to „Smętarz dla zwierzaków”, „Memento” i „Idź twardo: Historia Deweya Coxa”. Wśród fanów serii „Star Trek” cieszył się popularnością jako przedstawiciel rasy Borg, której użyczał głosu nie tylko w serialach, ale również grach wideo. Jego głos było słychać również w hitach „Zielona mila”, „Stygmaty”, „Przerwana lekcja muzyki”, czy „Mali żołnierze”. Łącznie wystąpił w ponad 100 tytułach. Ostatnim był serial „Kidding” z 2020 roku.
Był także aktorem głosowym. Mogliśmy go usłyszeć w grach z serii „Star Trek” oraz licznych filmach i serialach, między innymi nagrodzonym trzema Złotymi Globami „Sezonie w piekle”.
Spoczywaj w pokoju [*]
Nie żyje także kolejny polski aktor
Nie żyje wybitny aktor, reżyser, inscenizator, a także choreograf Jan Szurmiej. Był związany z Teatrem Żydowskim w Warszawie, Teatrem „Capitol” a także Teatrem Muzycznym „Roma. Odszedł w wieku 78 lat.
W poniedziałek (3.06) zmarł Jan Szurmiej. O śmierci reżysera poinformował na Facebooku Teatr Żydowski w Warszawie. „Nie możemy w to uwierzyć… Dzisiaj odszedł od nas Jan Szurmiej. Jan Szurmiej, który całe swoje życie był z nami, a my z Nim. Na razie, nie jesteśmy w stanie nic więcej napisać” — czytamy we wpisie Teatru Żydowskiego.
Jan Szurmiej urodził się w 1946 r. w Jaworze na Dolnym Śląsku. W latach 50. XX wieku chodził do Szkoły Baletowej przy Operze Wrocławskiej. W latach 1965-1971 był aktorem Teatru Pantomimy Gest we Wrocławiu. W 1976 zdał egzamin eksternistyczny dla aktorów dramatu w Warszawie. Od lat 70. do początku lat 90. związany był z Teatrem Żydowskim w Warszawie.
W latach 1990-1993 Jan Szurmiej był dyrektorem artystycznym Teatru Muzycznego Operetki Wrocławskiej, która zmieniła profil artystyczny i stała się Teatrem Muzycznym „CAPITOL”, powracając do przedwojennej nazwy tego obiektu.
Jan Szurmiej był głównym reżyserem Opery Wrocławskiej oraz starszym wykładowcą Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W latach 1992-1994 był dyrektorem naczelnym i artystycznym Operetki Warszawskiej której formułę artystyczną zmienił w Teatr Muzyczny „ROMA”, powracając do przedwojennej nazwy tego obiektu. Szurmiej był też twórcą i wieloletnim dyrektorem artystyczny Festiwalu im. Anny German w Zielonej Górze.
Za swoje zasługi na polskiej kultury został odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz w ubiegłym roku Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.