ATAK RAKIETOWY 15 KILOMETRÓW OD GRANICY POLSKI! “SZYBY SIĘ TRZĘSŁY..”

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. 

Tak jest też i dzisiaj (27.01).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 8 902 (w tym 916 ponownych zakażeń) potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (1557), wielkopolskiego (1103), kujawsko-pomorskiego (950), dolnośląskiego (697), śląskiego (677), zachodniopomorskiego (584), pomorskiego (551),małopolskiego (498), lubuskiego (469), lubelskiego (395), łódzkiego (377), warmińsko-mazurskiego (365), świętokrzyskiego (233), podlaskiego (150), opolskiego (125), podkarpackiego (112).59 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. 4 osoby zmarły z powodu #COVID19, 36 osób zmarło z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Wirtualna Polska dostała informacje od czytelnika o słyszalnym wybuchu po polskiej stronie granicy

Mieszkańcy z gminy Horodło w woj. lubelskim relacjonują Wirtualnej Polsce, że niedzielny atak rakietowy na ukraińską miejscowość Włodzimierz był słyszalny po polskiej stronie granicy. – Nie wiem, czy dziś zasnę. Sprawdzałem, czy pilnuje nas samolot NATO – mówi jeden z mieszkańców.

– Około godz. 6.30 usłyszeliśmy trzy wybuchy, od których zatrzęsły się szyby w oknach. Znajomi rolnicy mówili, że słychać je było w Mirczy i w okolicy Hrubieszowa. Później od ludzi przyjeżdżających przez przejście graniczne w Zosinie dowiedzieliśmy się, że to był ostrzał w pobliżu Włodzimierza. Uchodźcy czekający wówczas w kolejce do granicy Polski, widzieli dym – opowiada czytalnik Wirtualnej Polski.

– Obudziły mnie te wybuchy i do tej pory czuję strach. Nie wiem, czy dziś zasnę. Sprawdzałem nawet, czy pilnuje nas samolot rozpoznawczy NATO. Widać go serwisach internetowych pokazujących trasy przelotów – opowiada.

– Sądzę, że większość mieszkańców spędziła niedzielę na oglądaniu wojny przed telewizorami. Nie znam nikogo, kto nie odwiedziłby dotąd granicy, pomagając uchodźcom – dodaje.

Kolejny pakiet sankcji na Rosję. UE sfinansuje zakup broni dla Ukrainy

UE po raz pierwszy sfinansuje zakup i dostawę broni oraz sprzętu do zaatakowanego kraju – powiedziała w niedzielę w Brukseli przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, przedstawiając szereg kolejnych restrykcji wobec Rosji w związku z inwazją na Ukrainę.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej poinformowała także, że wszystkie osoby, które próbują znaleźć schronienie w Unii Europejskiej, są tu mile widziane.

– Prezydent Zeleński, jego przywództwo i odwaga, a także odwaga wszystkich Ukraińców są dla nas inspiracją. Przyjmujemy z otwartymi ramionami wszystkich tych, którzy uciekają przed bombami Putina. Z dumą mogę powiedzieć, że Europejczycy witają ich naprawdę ciepło. Robimy wszystko, aby wspierać naszych wschodnich członków, którzy przyjmują i opiekują się uciekinierami – powiedziała szefowa KE.

Według doniesień Reutersa, KE chce przeznaczyć 450 milionów euro na dozbrojenie ukraińskiej armii. 

Broniła Kijowa przed agresorem. Świat opłakuje bohaterską żołnierkę

Bliscy opłakują Irynę Tsvilę, która poległa w trakcie obrony Kijowa przed nacierającymi żołnierzami rosyjskimi. Ukraińską żołnierkę pożegnał publicznie jej przyjaciel, dziennikarz Volodymyr Yermolenko.

Tsvila służyła w Brygadzie Szybkiego Reagowania Ukraińskiej Gwardii Narodowej. Zginęła 24 pierwszego dnia starć podczas odpierania rosyjskiego ataku pancernego pod Kijowem.

O śmierci bohaterki informował m.in. dziennikarz „The Kyiv Independent” Illia Ponomarenko. „Iryna Tsvila z Brygady Szybkiego Reagowania Gwardii Narodowej Ukrainy. Zginęła odpierając rosyjski atak pancerny pod Kijowem” – napisał dziennikarz w mediach społecznościowych. Informację o śmierci Iryny potwierdzili również politycy i osoby publiczne.

Bohaterka odeszła w czwartek 24 lutego 2022 roku, jednak informacja o jej zamordowaniu pojawiła się w mediach społecznościowych później. Ukrainka była przedstawicielką Brygady Szybkiego Reagowania Ukraińskiej Gwardii Narodowej.

Unia Europejska zdecydowała o zamknięciu swojej przestrzeni powietrznej dla linii lotniczych z Rosji

Przewodnicząca Komisji Europejskiej: zamykamy przestrzeń powietrzną UE dla samolotów należących do Rosji, zarejestrowanych w Rosji lub kontrolowanych przez Rosję. Nie będą mogły lądować, startować ani przelatywać nad terytorium UE. Tyczy się również prywatnych samolotów. – poinformował na Twitterze Łukasz Bok.

Wcześniej kilka krajów Europy Wschodniej ogłosiło zamknięcie swojej przestrzeni powietrznej dla rosyjskich linii lotniczych. Pierwszym krajem, który się na to zdecydował, była w czwartek Wielka Brytania, w ślad za nią w piątek poszły, Czechy i Bułgaria, następnie kraje bałtyckie, Słowenia i Rumunia.

Od godziny 15:00 w niedzielę także niemiecka przestrzeń powietrzna pozostała zamknięta dla rosyjskich samolotów.

Anonymous publikują wiadomość do Putina

Międzynarodowa grupa hakerów Anonymous kontynuuje cyberwojnę z Rosją.

Anonymous ciągle prowadzi działania prowadzące do tego, by rosyjskie rządowe witryny internetowe były zablokowane. Przekazujemy także informacje mieszkańcom Rosji, by w końcu mieli dostęp do wiadomości nieskażonych putinowską państwową cenzurą – cytuje treść deklaracji kolektywu Polska Agencja Prasowa.

Hakerzy coraz częściej mówią o akcji, która miałaby uderzyć bezpośrednio w prezydenta Rosji. Jej celem miałoby być upublicznienie informacji, które miałyby dodatkowo pogrążyć dyktatora nie tylko na arenie międzynarodowej, ale – przede wszystkim – w samej Rosji.

„Jeżeli nie zejdziesz z tej ścieżki, to odwrócą się od Ciebie nie tylko Twoi obywatele, ale i państwa, z którymi dotychczas rozmawiałeś. To ostatnie ostrzeżenie. Anonymous już wiedzą i czekają na to, aż Twoje ogromne sekrety ujrzą wkrótce światło dzienne.” – czytamy w komunikacie hakerów.