KOSZMARNE WIEŚCI! NIE ŻYJE GENIALNY POLSKI AKTOR! FANI WE ŁZACH! [PILNE]

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce.

Tak jest też i dzisiaj (07.12). W ciągu ostatnich kilku dni odnotowany został ogromny procentowy skok ilości zakażeń oraz zgonów.

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 19 366 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (2790), śląskiego (2033), wielkopolskiego (1917), dolnośląskiego (1727), małopolskiego (1444), łódzkiego (1371), pomorskiego (1306), kujawsko-pomorskiego (1293),zachodniopomorskiego (1036), warmińsko-mazurskiego (901), lubelskiego (802), podkarpackiego (789), lubuskiego (552), opolskiego (484), świętokrzyskiego (446), podlaskiego (307). 168 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu #COVID19 zmarły 172 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 332 osoby. Liczba zakażonych koronawirusem 3 704 040 / 86 205 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.]

Polski aktor Maciej Zabielski nie żyje!

Maciej Zabielski był znany z produkcji takich jak m.in. “Złoto dezerterów”, “Chaos” czy “Hiszpanka”. Pojawiał się także w serialu “Świat według Kiepskich”. O śmierci aktora poinformował Teatr Nowy w Poznaniu, z którym aktor był związany przez kilkadziesiąt lat.

O śmierci aktora poinformował Teatr Nowy w Poznaniu, z którym Maciej Zabielski był związany od wielu lat.

Dotarła dziś do nas smutna wiadomość: zmarł Maciej Zabielski, aktor od blisko 4 dekad związany z Teatrem Nowym w Poznaniu, pojawiający się też na deskach teatrów w Legnicy, Łodzi, Gdańsku, Krakowie, Gdyni i Wrocławiu, a w latach 1997-2000 należący do zespołu artystycznego poznańskiego Teatru Polskiego. Debiutował u nas w 1983 roku w spektaklu KONIEC EUROPY Janusza Wiśniewskiego, zagrał również m.in. w LOBOTOMOBILU oraz BESTII w jego reżyserii, a także w OBSŁUGIWAŁEM ANGIELSKIEGO KRÓLA w reżyserii Piotra Cieślaka. W ostatnich latach Widzowie mogli oglądać go w roli Złego Pana w DZIADACH w reżyserii Radosława Rychcika. Najbliższym Zmarłego przekazujemy wyrazy współczucia.

Spoczywaj w pokoju [*]

Rząd ogłosi obowiązek szczepień dla niektórych grup zawodowych?

W związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa i czwartą falą pandemii premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie nowych obostrzeń na święta Bożego Narodzenia. Z ustaleń „Wydarzeń” wynika, że pakiet zmian będzie zawierał m.in. obowiązkowe szczepienia dla służby zdrowia, pracowników DPS-ów i wojska.

– Stan spraw przedstawia się niedobrze. Można powiedzieć: bardzo niedobrze. Jest bardzo dużo zgonów, szczególnie wśród osób niezaszczepionych – powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Konferencja dotycząca obostrzeń na święta zapowiedziana jest na dziś bądź jutro.

Będzie powrót na naukę zdalną?

W poniedziałek 6 grudnia Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało najnowsze dane na temat zajęć w trybie stacjonarnym.

W skali całej Polski w trybie stacjonarnym funkcjonuje obecnie 94,6 proc. przedszkoli, czyli 14 609 placówek. Tylko w 69 zajęcia odbywają się w trybie zdalnym, a w 757 w trybie mieszanym.

Dużo gorsza jest sytuacja w szkołach podstawowych. 78,4 proc. z nich działa w trybie stacjonarnym. To 11 273 jednostki. 107 funkcjonuje w trybie zdalnym, a 3008 w mieszanym. Jeżeli chodzi o szkoły ponadpodstawowe, to stacjonarnie działa obecnie 82,9 proc. z nich, czyli 6 482 placówek. 71 naucza w trybie zdalnym, a 1 261 w trybie mieszanym.

Nauczyciele coraz częściej apelują o wprowadzenie – odgórnie – nauczania zdalnego. Chociaż do Bożego Narodzenia. Zwłaszcza, że tryb online dotyczył lub dotyczy już niemal każdej szkoły.

Czarnek podsumował, że zdalna nauka jest szkodliwa dla wiedzy dzieci oraz ich kondycji psychicznej i fizycznej. Minister edukacji i nauki stwierdził, że na razie czwarta fala koronawirusa nas do tego nie zmusza, lecz nie wie co będzie w kolejnych tygodniach.

Zmarł były piłkarz Legii Warszawa i Polonii Warszawa Artur Kupiec

Artur Kupiec zmarł 6 grudnia w swoim domu w Młodocinie. Były piłkarz m.in. Legii Warszawa i Polonii Warszawa miał 49 lat.

„Nie chce się wierzyć w takie informacje. Niestety dziś rano zmarł Artur Kupiec. W ostatnim czasie ikona i jeden z najbardziej zasłużonych ludzi w naszym klubie” – przekazano na internetowej stronie Broni Radom.

Artur Kupiec jako piłkarz osiągnął bardzo dużo. Wychowanek Broni Radom, przeszedł do Legii Warszawa. Tam zadebiutował na poziomie ekstraklasy, rozegrał 35 meczów. Zagrał też w Pucharze UEFA. Występował też w Koronie Kielce, Polonii Warszawa, Mazowszu Grójec, czy KS Piaseczno. Miał też krótki epizod w Radomiaku.
Po zakończeniu przygody z piłką, nieźle radził sobie w roli trenera.

Spoczywaj w pokoju [*]

Morawiecki zapowiedział nowe obostrzenia na święta

– Jutro lub pojutrze przedstawimy zaostrzenia w związku ze świętami i mutacją omikron – zapowiedział w poniedziałek premier. Nowe obostrzenia, jak przekazał szef rządu, są już przygotowane.

PiS ostro reaguje na mutację koronawirusa omikron. Po miesiącach zwlekania, politycy jednak wprowadzają obostrzenia i zapowiadają ostre kroki w kierunku egzekwowania paszportów covidowych oraz obowiązku szczepień.

– Minister Niedzielski przedstawił niedawno pierwszy zestaw wzmocnienia zaostrzeń, a jutro lub najpóźniej pojutrze przedstawimy drugi. On będzie się wiązał z sytuacją świąteczną, będzie odpowiedzią na mutację Omikron. Obecny stan spraw przedstawia się bardzo niedobrze. Jest bardzo dużo zgonów, przede wszystkim to są osoby niezaszczepione – powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej Mateusz Morawiecki.

Lewica składa projekt ustawy

Na niedzielnej konferencji prasowej liderzy Lewicy zapowiedzieli złożenie ustawy o obowiązkowych szczepieniach przeciw Covid-19.

W poniedziałek Koalicyjny Klub Parlamentarny Lewicy złoży projekt ustawy o obowiązkowych szczepieniach przeciw COVID-19 i o wyłączeniu osób zaszczepionych z obostrzeń.

– Osoby dorosłe są zobowiązane do poddania się szczepieniom – mówił Czarzasty, przedstawiając założenia projektu, który Lewica złoży w poniedziałek w Sejmie. – Jeżeli będzie ktoś uchylał się od szczepień – uważamy, że powinien podlegać karze grzywny – podkreślał.

„Czas na masowe użycie broni, którą mamy. Po to, by przestali umierać ludzi zakażeni Covidem i ci, dla których przez antyszczepionkowców nie ma miejsca w szpitalach, by leczyć inne choroby” – napisał na Twitterze Marek Kacprzak, rzecznik prasowy Klubu Parlamentarnego Lewicy.

– Uważamy, że zakłady pracy i pracodawcy powinni mieć prawo do kontroli, kto jest zaszczepiony, kto jest niezaszczepiony. Uważamy, że nie powinien być ogłaszany lockdown, a zakłady pracy, w których są wszyscy wyszczepieni, powinny pracować – wymieniał dalej Czarzasty. – Uważamy, że obligatoryjnie, bez względu na to, czy ktoś podlega grzywnie, czy ktoś nie podlega grzywnie, powinni być wyszczepieni: pracownicy opieki zdrowotnej i DPS-ów, szkół oraz żłobków – dodał.

Premier wprowadza stopień alarmowy ALFA-CRP na terenie całego kraju

Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające pierwszy stopień alarmowy ALFA-CRP, dotyczący cyberprzestrzeni. Będzie obowiązywać od godz. 23:59 5 grudnia do tej samej godziny 10 grudnia.

Wprowadzenie stopnia alarmowego ma charakter prewencyjny i jest związane z organizacją Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021 (the UN Internet Governance Forum), który odbywa się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach – przekazuje RCB

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wskazuje, że stopnie CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni. Jak wyjaśnia Centrum, stopień ALFA-CRP jest najniższym z czterech możliwych stopni, jakie określa ustawa o działaniach antyterrorystycznych.

W praktyce oznacza to, że przedstawiciele administracji publicznej zobowiązani są do przeprowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. 

„Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia powinny być zgłaszane Policji za pośrednictwem numeru telefonu 112” – czytamy w komunikacie.

Nie żyje polski muzyk

Wrocławski raper PRS KWŚ zginął w wypadku samochodowym w wieku 24 lat. Twórca i kibic wracał do domu z meczu Pucharu Polski.

Poza rapem Maciej Idzik był zaangażowany w rozwój społeczności lokalnego klubu, czyli Śląska Wrocław. Uchodził za jednego z najbardziej zafascynowanych kibiców. Występując na scenie, niejednokrotnie pojawiał się w ich koszulce, czym dawał do zrozumienia fanom, że jest bardzo przywiązany do zielonych barw.

„Dzisiaj dotarła do nas tragiczna wiadomość. Nasz Brat z trybun Maciej Idzik zginął w wypadku samochodowym. Wczoraj z grupą kolegów w Lublinie wspierał Motor w Pucharze Polski. Gdy dzisiaj wracali do Wrocławia, miał miejsce tragiczny wypadek. Niestety Maciek zginął na miejscu. Miał 24 lata. Stowarzyszenie Wielki Śląsk w imieniu wszystkich kibiców składa najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim Maćka. Jutro do Zabrza jedziemy wszyscy ubrani na czarno. Do 24 minuty nie będzie prowadzony doping. Przekazujcie tą informacje wszystkim znajomym, żeby jutro nie było nieporozumień” – czytamy w opublikowanym oświadczeniu.

Spoczywaj w pokoju [*]

Donald Tusk komunikuje

Donald Tusk opublikował wczoraj w mediach społecznościowych pilny apel, związany z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. „Dziś dla mnie ważny dzień”, ogłosił polityk.

Przyjąłem trzecią, przypominająca dawkę szczepionki przeciw COVID-19 – poinformował szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk w zamieszczonym w mediach społecznościowych nagraniu, relacjonującym jego wizytę w punkcie szczepień. Były premier oświadczył, że teraz będzie czuł się bezpieczniejszy. Przekazał, że nie musiał nikogo w domu namawiać do przyjęcia preparatu. – Może dlatego, że wszystkim nam na sobie tak bardzo zależy – ocenił. I zaapelował: – Jeśli kochasz, to się szczep.

– Dzisiaj dla mnie ważny dzień – idę na trzecie szczepienie. Ważny nie tylko dlatego, że będę czuł się bezpieczniejszy. Za chwilę są Mikołajki. U mnie w domu to szczególny dzień, bo najstarszy wnuk nazywa się Mikołaj, więc ma imieniny. I będziemy mogli się znowu spotkać w pełnym gronie. Zaszczepieni.

– Nie musiałem w domu właściwie nikogo namawiać, wszyscy byli przekonani, może dlatego, że wszystkim nam na sobie tak bardzo zależy. – dodaje na nagraniu Tusk.