Polska zagrożona? Prezydent Duda powiedział wprost całą prawdę…

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce:

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. 

Tak jest też i dzisiaj (07.04).

Mamy 1487 (w tym 141 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (267), małopolskiego (141), dolnośląskiego (135), lubelskiego (129), pomorskiego (127), śląskiego (127), wielkopolskiego (98), łódzkiego (87),kujawsko-pomorskiego (64), zachodniopomorskiego (58), podkarpackiego (41), podlaskiego (39), opolskiego (37), świętokrzyskiego (36), warmińsko-mazurskiego (33), lubuskiego (31). 68 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.13 osób zmarło z powodu #COVID19, 51 osób zmarło z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Liczba zakażonych koronawirusem 5 975 040/ 115 536 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Andrzej Duda: Polska jest potencjalnie zagrożona rosyjską agresją

To zbrodnia, która wypełnia kryteria ludobójstwa – powiedział prezydent RP Andrzej Duda w wywiadzie dla CNN, odnosząc się do masakry w Buczy na Ukrainie. Jak dodał, celem rosyjskiej inwazji jest likwidacja narodu ukraińskiego.

Na pytanie, czy obawia się rosyjskiej agresji na Polskę, odpowiedział twierdząco.

Polski prezydent wskazał, że rosyjska narracja o “denazyfikacji” Ukrainy jest pretekstem do popełniania masakr, a celem inwazji jest “w jakimś stopniu likwidacja ukraińskiego narodu”.

– Władimirowi Putinowi trzeba postawić twarde warunki, powiedzieć mu, że jeśli ich nie spełni, to nie mamy o czym rozmawiać (…) Prowadzenie takiego dialogu, z którego nic nie wynika, jest tylko grą na czas – powiedział prezydent.

Jak dodał, prowadząc takie rozmowy, pozwala się Rosji okazywać “cywilizowaną twarz”, podczas gdy “z drugiej strony mordują w sposób absolutnie najdzikszy”.

Ten 20-latek mordował cywilów w Buczy. Teraz grozi, że nadal będzie zabijał Ukraińców

20-letni Michaił Tkacz, jeden z rosyjskich żołnierzy odpowiedzialny za masakrę w Buczy, znów grozi Ukraińcom. Sprawca ostrzegł w mediach społecznościowych, że “wróci i utnie im głowy”. Wskazał też, dlaczego Ukraina powinna zostać zniszczona.

Do 20-letniego Michaiła Tkacza dotarli dziennikarze śledczy ukraińskiego portalu slidstvo.info. O odkryciu poinformowano w mediach społecznościowych. 

W poniedziałek ukraiński wywiad ujawnił personalia ponad 1,6 tys. rosyjskich żołnierzy z 64. Samodzielnej Brygady Strzelców Zmotoryzowanych 35. Armii Wschodniego Okręgu Wojskowego. To właśnie oni są odpowiedzialni za masakrę w Buczy, o której mówi cały świat.

W odbitym podkijowskim mieście odnaleziono masowy grób, w którym pochowano około 300 osób. Ciała ofiar z postrzelonymi głowami i związanymi rękami leżą na ulicach.

Dziennikarze zaczęli pisać do 20-letniego Rosjanina, nazywając go “katem” oraz “okupantem”. Ku zdziwieniu Ukraińców, żołnierz odpisał im i otwarcie przyznał się do zbrodni popełnionych w podkijowskiej Buczy.

Co więcej, Michaił Tkacz zaczął grozić ukraińskim dziennikarzom powrotem i kolejnymi zbrodniami na terenie Ukrainy. “Gdy tylko znów was dorwę, urwę wam głowy. Zrozumcie, że jesteśmy na waszej ziemi i zabijamy was, a wy jesteście tylko śmierdzącymi, chodzącymi trupami” – pisał Tkacz do Ukraińców w mediach społecznościowych.

Anita Zarychta nie żyje. Tuż przed śmiercią walczyła o medale

Nie żyje Anita Zarychta, utalentowana polska pływaczka. Zmarła nagle w nocy z niedzieli na poniedziałek. Miała tylko 22 lata.

W nocy z dnia 3 na 4 kwietnia zmarła nagle Anita Zarychta, była zawodniczka STS Skarżysko-Kamienna, Barakudy Starachowice, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oraz Akweduktu Kielce, gdzie trenowała triathlon. Miała zaledwie 22 lata. Tę smutną wiadomość przekazał Świętokrzyski Okręgowy Związek Pływacki.

Anita Zarychta z powodzeniem trenowała pływanie, była wielokrotną finalistką Mistrzostw Polski, także wielokrotną medalistką Mistrzostw Okręgu Świętokrzyskiego. Studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, w ostatnich dniach reprezentowała krakowską uczelnię w Akademickich Mistrzostwach Polski.

“Z głębokim żalem informujemy, iż w nocy z dnia 3 na 4 kwietnia br zmarła nagle Anita Zarychta, wychowanka STS Skarżysko-Kamienna, a w późniejszym czasie zawodniczka Barakudy Starachowice i KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Wielokrotna finalistka Mistrzostw Polski, także wielokrotna medalistka Mistrzostw Okręgu Świętokrzyskiego. Studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, w ostatnich dniach reprezentowała krakowską uczelnię w Akademickich Mistrzostwach Polski” – napisano na stronie internetowej Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Pływackiego.

Zarychta jeszcze w sobotę wystartowała w wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym. Zajęła 15. miejsce. Nie wystartowała w finale, a także w wyścigu na 100 metrów stylem zmiennym.