Pożar w szkole podczas matury! Trwa ewakuacja uczniów i nauczycieli

Wiadomości

W poniedziałek w liceum ogólnokształcącym w Grodzisku Mazowieckim wybuchł pożar. Zdarzenie miało miejsce podczas egzaminu maturalnego z języka angielskiego. Ewakuowano około 60 osób.

– O godzinie 12:06 dostaliśmy zgłoszenie – powiedział polsatnews.pl oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim asp. Krzysztof Stefaniak.

– Ogień pojawił się w czasie, kiedy w szkole odbywała się matura – dodał.

Zdarzenie potwierdziła także oficer prasowa Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie mł. kpt. inż. Katarzyna Urbanowska. – Doszło do ewakuacji szkoły w trakcje egzaminów maturalnych. Ewakuowanych zostało 60 osób. To pożar o powierzchni około 20 metrów kwadratowych – przekazała.

Na miejscu pracuje 10 zastępów. Strażacy walczą, aby ogień nie dostał się na panele fotowoltaiczne, które znajdują się na dachu.

– Sytuacja jest dynamiczna, strażacy starają się ugasić pożar – podkreśliła mł. kpt. inż. Urbanowska. Jak zapewniła, nie jest potrzebna ewakuacja okolicznych mieszkańców.

Maturzyści w poniedziałek rano przystąpili do pisemnych egzaminów z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym i na poziomie dwujęzycznym.

Wkrótce więcej informacji.