Przed samym Sylwestrem wydali pilne ostrzeżenie! MUSICIE NA TO UWAŻAĆ!

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce.

Tak jest też i dzisiaj (30.12).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 13 601 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (1824), śląskiego (1643), małopolskiego (1462), wielkopolskiego (1434), dolnośląskiego (1037), pomorskiego (892), łódzkiego (874), zachodniopomorskiego (707),kujawsko-pomorskiego (694), podkarpackiego (630), lubelskiego (533), warmińsko-mazurskiego (466), lubuskiego (370), świętokrzyskiego (351), opolskiego (346), podlaskiego (200). 138 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu COVID-19 zmarły 233 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 405 osób. Liczba zakażonych koronawirusem 4 108 215 / 97 054 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Uwaga na roztopy i marznące opady.

Dla południowych powiatów Podkarpacia, Małopolski i Śląska Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed roztopami. W tych samych rejonach IMGW ostrzega też przed opadami marznącymi, a na Mazowszu – przed mgłą.

Choć 31 grudnia mróz odpuści, to warunki będą wymagające. Roztopy i odwilż podnoszą także poziom wody w rzekach.

Prognozuje się wzrost temperatury powietrza powodujący odwilż i topnienie pokrywy śnieżnej w górach. Temperatura minimalna ma wynieść od 0 do 5 stopni Celsjusza, a temperatura maksymalna od 3 do 8 st. C.

Uważajcie na drogach!

Czy szczepienia będą obowiązkowe?

Na razie przesądzona została już sprawa szczepienia medyków.

Adam Niedzielski zapowiadał, że wśród grup, które będą objęte obowiązkowym szczepieniem, znajdą się również nauczyciele i przedstawiciele służb mundurowych. — Staramy się znaleźć takie rozwiązanie, które z jednej strony wprowadzi taki obowiązek, a z drugiej strony będzie też odpowiadało na różne ryzyka, które są z tym związane, dotyczące stabilności nauczania i stabilności funkcjonowania służb mundurowych — mówił szef resortu.

Adam Niedzielski, pytany o obowiązkowe szczepienia niektórych grup zawodowych. „Jeżeli sytuacja epidemiczna będzie się pogarszać, restrykcje mogą zostać zaostrzone wcześniej” – dodał.

Na pytanie dotyczące możliwości wprowadzenia obowiązku szczepień dla wszystkich dorosłych, Adam Niedzielski stwierdził, że „wszystkie scenariusze są rozważane”.

Tomasz „Dany” Danielewicz nie żyje.

Tomasz „Dany” Danielewicz nie żyje. Muzyk był gitarzystą oraz założycielem grupy Hateera, która przez lata łączyła brzmienia thrash, heavy oraz death metalu.

 Z wielkim smutkiem i niedowierzaniem informujemy, że Odszedł nasz Brat i Przyjaciel. Tomasz „Dany” Danielewicz. Założyciel zespołu. Gitarzysta. Człowiek wielkiej pasji. Miłośnik muzyki. Kompozytor. Ukochany mąż, wspaniały Ojciec i Brat. Nie jesteśmy w stanie wyrazić naszego smutku i żalu. Wierzymy Tomku, że jeszcze razem zagramy – przekazano na profilu Hateera / in Memory of Madness.

O śmierci muzyka fani dowiedzieli się z profilu zespołu na Facebooku. Nie podano żadnych szczegółów dotyczących tej tragedii, wiadomo jedynie, że pogrzeb gitarzysty odbędzie się 10 stycznia 2021 r. o godzinie 9.50 na cmentarzu bródnowskim w kościele murowanym.

Spoczywaj w pokoju [*]

Odbyła się konferencja premiera Morawieckiego

Pilna konferencja Mateusza Morawieckiego. We wtorek premier rządu postanowił zabrać głos w sprawie tworzenia nowych miejsc pracy i walki państwa ze skutkami pandemii. 

– Zgodnie z naszymi obietnicami Polski Ład ma przyczynić się do powstania pół miliona miejsc pracy. To dla mnie niezwykle ważne – przyznał podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu mówił o Programie Inwestycji Strategicznych. – To nowe przedszkola, żłobki, nowe drogi, inwestycje w ciepłownictwo i energetykę, parki technologiczne – wymieniał premier.

Wśród pytań od dziennikarzy pojawił się też temat obowiązkowych szczepień przeciw COVID. – COVID to choroba, która zbiera śmiertelne żniwo, w większości wśród niezaszczepionych. 

Jesteśmy przygotowani na różne scenariusze, wkrótce będzie obowiązkowe szczepienie dla personelu medycznego. Jak dodał nauka zdalna, która trwa od 20 grudnia i potrwa do 9 stycznia (w tym czasie wypadały też dni wolne świąteczne).

Od 10 stycznia wraca nauka stacjonarna. Jak dodał te trzy tygodnie były po to, by przerwać łańcuch zakażeń koronawirusem- mówił premier.

Nie żyje Robin Le Mesurier

Gitarzysta Robin Le Mesurier zmarł w wieku 68 lat po długiej walce z rakiem. Artysta był znany ze współpracy z Rodem Stewartem i Johnnym Hallydayem.

– Spoczywaj w pokoju, Robin. Mam do ciebie ogromny szacunek, będzie mi ciebie brakowało – pożegnał muzyka na Twitterze członek grupy The Rolling Stones. 

Artysta urodził się w Londynie w 1953 roku. Dorastał w artystycznej rodzinie. Jego rodzice byli aktorami, którzy odnosili sukcesy, pojawiając się na scenach teatrów i ekranach telewizorów. Le Mesurier zaczął interesować się muzyką w bardzo młodym wieku. Pokochał gitarzystów takich jak Jimi Hendrix, Eric Clapton, John Lee Hooker czy Jeff Beck.

Spoczywaj w pokoju [*]

Nie żyje Żora Korolyov.

Żora Korolyov, tancerz, który trenował uczestników „Tańca z gwiazdami”, zmarł w wieku 34 lat. Informację o jego śmierci jako pierwszy podał Paweł Dudek, znany jako Czadoman. Potwierdziła ją jego partnerka, Ewelina Bator.

Śmierć Żory Korolyova zszokowała świat mediów. Tancerz „Tańca z Gwiazdami” miał zaledwie 34 lata. Śmierć przyszła nagle.

Ukraiński tancerz, który w Polsce stał się popularny po tym, jak trenował gwiazdy w programie Taniec z Gwiazdami, zmarł.

Partnerka Żory Korolyov napisała na Instagramie:

„Mój kochany! Dziękuję Ci za najpiękniejsze 5 lat wspólnego tańca. Prawdą jest, że dnia 21.12.2021 odszedł człowiek, który kochał całym sercem i którego ja kochałam i kocham najmocniej na świecie. Nasze serca pękły, ale złożą się kochanie tam na górze. Będziemy się sobą opiekować. Kochamy Cię. Wierzcie mi – też w to nie wierzę. Długo nie uwierzę. I na ten moment to co się stało potrzebuje ciszy…”

Jak nieoficjalnie informuje Super Express, przyczyną śmierci Żory Koroliova było było zapalenie mięśnia sercowego.