SMUTNE WIEŚCI DLA FANÓW SERIALU “M JAK MIŁOŚĆ” TO KONIEC? … SERIAL ZNIKNIE Z ANTENY WCZEŚNIEJ NIŻ ZAWSZE!

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce.

Tak jest też i dzisiaj (10.12). W ciągu ostatnich kilku dni odnotowany został ogromny procentowy skok ilości zakażeń oraz zgonów.

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 24 991 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (3671), mazowieckiego (3530), wielkopolskiego (2470), małopolskiego (2352), dolnośląskiego (2261), pomorskiego (1579), kujawsko-pomorskiego (1393), łódzkiego (1347),zachodniopomorskiego (1128), warmińsko-mazurskiego (914), opolskiego (870), podkarpackiego (833), lubuskiego (825), lubelskiego (668), świętokrzyskiego (550), podlaskiego (422). 178 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu COVID-19 zmarło 148 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 423 osoby. Liczba zakażonych koronawirusem 3 785 036 / 87 928 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Serial M jak miłość w roku 2021 zniknie wcześniej niż zawsze

M jak miłość to jeden z najpopularniejszych polskich seriali, który emitowany jest przez przeszło 20 lat. W tym roku stacja postanowiła rozpocząć przerwę świąteczną w emisji Emki nieco wcześniej niż w zeszłym roku.

Ostatni odcinek w tym roku zostanie wyemitowany we wtorek, 21 grudnia.

Stacja zaplanowała w tym roku przerwę już od 27 grudnia. Wobec tego 27 i 28 grudnia widzowie nie zobaczą już nowych odcinków serialu.  Kultowa produkcja powróci na ekrany dopiero 3 stycznia 2022 roku. Właśnie wtedy wyemitowany zostanie 1625. odcinek. 

Pilny komunikat rządu

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zadziwił wszystkich swoją ostatnią wypowiedzią. Polityk stwierdził, że w świątyniach nie będą sprawdzane paszporty covidowe, a co więcej nie będzie kontrolowane przestrzeganie limitów w kościołach.

W czasie czwartkowego spotkania z dziennikarzami rzecznik KEP powiedział, że „prawo nie przewiduje żadnej możliwości weryfikowania paszportów covidowych czy jakiś innych zaświadczeń, które mogłyby potwierdzić zrobiony test”.

– Na razie takich praktycznych wytycznych nie ma, a zatem pozostaje to, co obowiązuje do tej pory – odwoływanie się do uczciwości, roztropności i do zdrowego rozsądku tych wszystkich, którzy przychodzą na nabożeństwa czy liturgie – wskazał rzecznik KEP. – Nie ma żadnych narzędzi prawnych do tego, żeby móc kogokolwiek w tym punkcie weryfikować – dodał.

Wiceminister zdrowia wyznał, że nie widzi potrzeby kontrolowania przestrzegania limitów w kościołach. Według Waldemara Kraski są tam przestrzegane podstawowe zasady bezpieczeństwa. 

– Jeśli chodzi o kościoły, ja jestem przeciwny, żebyśmy to sprawdzali, żebyśmy ograniczali dostęp do polskich kościołów wszystkim, którzy chcą.  Ja co tydzień jestem na mszy świętej i widzę, że jednak w kościołach maseczki są przestrzegane, dystans jest zachowany, ilość osób także.  Myślę, ze do kościoła przychodzą osoby, które nie chcą robić czegoś sprzecznego z prawem — powiedział w jednym z programów Waldemar Kraska.

Wypadek w Meksyku, co najmniej 49 osób nie żyje

Co najmniej 49 osób, głównie migrantów z krajów Ameryki Środkowej, poniosło śmierć a 58 zostało rannych kiedy przewożąca ich ciężarówka przewróciła się na niebezpiecznym zakręcie.

Jak poinformował szef stanowej obrony cywilnej Luis Manuel Moreno, liczba ofiar śmiertelnych może się zwiększyć, bowiem część rannych jest w ciężkim stanie. Wśród osób, które zginęły są mężczyźni, kobiety i dzieci – donosi Reuters. Tożsamości ani narodowości ofiar jeszcze nie ustalono, ale policja ocenia, że pochodzili w większości z krajów Ameryki Środkowej.

Chiapas to stan graniczący z Gwatemalą, który jest jednym z większych punktów przerzutowych do Stanów Zjednoczonych nieposiadających odpowiednich dokumentów migrantów.

Rząd dopłaci do ogrzewania mieszkań. Kto może liczyć na pieniądze?

Rząd wprowadza dodatek, by ograniczyć wpływ inflacji na domowy budżet. Nie wszyscy go dostaną. Jest kilka elementów, jakie należy spełnić.

Dodatek osłonowy przegłosowany w Sejmie. Za nowelizacją opowiedziało się 433 posłów, przeciw było 3, natomiast 1 wstrzymał się od głosu.

Dodatek ten ma wynieść: 500 złotych dla gospodarstwa jednoosobowego, 750 złotych dla gospodarstwa dwu lub trzyosobowego, 1062,50 dla 4 -5-osobowego i najwyższy dodatek, dla gospodarstwa powyżej 6 osób – 1437,50 złotych.

Aby otrzymać wsparcie należy spełnić warunek, który mówi o dochodzie. Ten nie może wynieść więcej niż 2100 zł na jedną osobę lub 1500 zł miesięcznie na osobę w rodzinie.

Rząd ma planować mocne restrykcje dla osób niezaszczepionych?

Nowe restrykcje, które dotyczyć mają okresu świątecznego, to dopiero początek. W planach rządu, jeśli liczba zakażeń i zgonów nie spadnie, jest wprowadzenie w szybkim tempie takich obostrzeń, które w praktyce odizolują osoby niezaszczepione, uniemożliwiając im m.in. pójście do kościołów, restauracji, galerii handlowych, kin, na koncert czy stadion sportowy.

„Nowe restrykcje to dopiero początek” – podaje Onet. Z ustaleń portalu wynika, że w rządzie „od tygodni trwają zaawansowane prace legislacyjne nad wdrożeniem paszportów covidowych, bez których osoby niezaszczepione, przy wysokim poziomie hospitalizacji np. 50 na 100 tys. w danym powiecie, nie będą mogły wejść do miejsc publicznych lub będą miały znacznie utrudniony dostęp do pewnych usług, w tym także do transportu publicznego”. 

Ogłoszone we wtorek 7 grudnia nowe obostrzenia zakładają m.in. zmniejszenie limitów w usługach publicznych i transporcie zbiorowym (z 50 proc. zajętych miejsc do 30 proc.), naukę zdalną w szkołach w dniach 20 grudnia – 9 stycznia, czy zamknięcie dyskotek i klubów nocnych z wyjątkiem nocy sylwestrowej.

Ostre słowa Morawieckiego o rozmowie Putina z Bidenem

– Mam przekonanie, że po wycofaniu się z Afganistanu, sytuacja w NATO jest napięta, trudna, ale także, niestety, nasi adwersarze, przeciwnicy, a takim jest Rosja, wykorzystuje tę sytuację – mówił w Rzymie, po rozmowach z premierem Mario Draghim, premier Mateusz Morawiecki.

„Putin chce podzielić Europę, bo tylko tak może realizować swoje interesy. Jego podstawowy cel to odbudowa imperialnej potęgi Rosji kosztem sąsiadów. Na pierwszej linii ognia staje dziś Ukraina” – stwierdził premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z włoskim dziennikiem „La Repubblica”. Jak ocenił, jeszcze nigdy w historii ostatnich 30 lat „widmo konfliktu zbrojnego tuż przy wschodniej granicy UE nie było tak realne”.

– Ta rozmowa niosła w sobie pewne niepokojące elementy, gdyż nie jest rolą Rosji rozstrzygać o tym, jakiego typu mechanizmy obronne NATO ma prawo aktywować na swojej wschodniej flance – mówi Morawiecki nt. rozmowy.

– Czy tak do końca było, tego oczywiście, nie wiemy. Sądzę, że dzisiaj pan prezydent Andrzej Duda otrzyma więcej informacji. Więc dziś wieczorem będę wiedział więcej w tej sprawie – dodał.

Nie żyje Robbie Shakespeare

W wieku 68 lat w szpitalu na Florydzie zmarł legendarny basista Robbie Shakespeare, połowa duetu Sly & Robbie, jednej z najsłynniejszych sekcji rytmicznych w historii. Przyczyną śmierci były komplikacje po operacji nerek.

O śmierci artysty poinformowała w mediach społecznościowych między innymi jamajska ministra kultury Olivia Grange.

Ze zdziwieniem i smutkiem przyjęłam wiadomość o śmierci mojego przyjaciela, legendarnego basisty Robbiego Shakespeare’a. Sly & Robbie, byli jednymi z najlepszych muzyków Jamajki – czytamy na Twitterze.

Spoczywaj w pokoju [*]