Wypij to po przebudzeniu! Kilogramy zaczną lecieć w dół

Przepisy

Chcesz zadbać o swoją sylwetkę na wiosnę bez większych wyrzeczeń? Ta naturalna mikstura ma działanie odchudzające. W dodatku przygotujesz ją w łatwy sposób i za niewielkie pieniądze ze składników, które na pewno masz w swojej kuchni.

Wiosna czas, który niewątpliwie sprzyja odchudzaniu. Cieplejsza pogoda za oknem zachęca nas bowiem do większej aktywności na świeżym powietrzu, dzięki której możemy spalić nadprogramowe kalorie. Najlepsze efekty uzyskamy wtedy, jeśli regularne ćwiczenia będą połączone z odpowiednio zbilansowanymi posiłkami.

Imbir charakteryzuje się ostrym smakiem, a jego lista cudownych właściwości prawie nie ma końca. Ta niezwykła przyprawa rozgrzewa, działa przeciwzapalnie, antyoksydacyjne i antybakteryjnie. Łagodzi uczucie nudności, wspomaga proces trawienia i poprawia krążenie krwi. Dlatego warto sięgnąć po wodę z imbirem, gdy chcemy oczyścić organizm po kilkudniowej biesiadzie. Regularne spożycie napoju sprawi, że już po kilku dniach poczujesz się lżej. Oczywiście sama woda imbirowa nie czyni cudów — w trakcie oczyszczania organizmu warto ograniczyć spożywanie ciężkich oraz tłustych posiłków. Należy pożegnać się z ciężkimi daniami mącznymi i tymi, które zawierają duże ilości cukru. Proces trawienny można wspomóc ziołowymi suplementami.

Czasem niewielka zmiana może przynieść ogromne efekty. Tak się może stać, gdy do szklanki wody wypijanej o poranku dodasz niepozorne przyprawy – produkty podkręcające metabolizm – tak zwane meta-boostery. Kurkuma i imbir mają udowodnione naukowo działanie – wpływają na poprawę metabolizmu, obniżają poziom cukru we krwi, a regularnie stosowane – pomagają schudnąć.

Woda z dodatkiem imbiru, cytryny i miodu to napój, który może wspomóc proces odchudzania. Warto stosować ją jako uzupełnienie codziennej diety. Ta domowa mieszanina przyspiesza bowiem spalanie tłuszczów. Pobudza pracę żołądka oraz jelit i zapobiega wzdęciom. Poza tym skutecznie tłumi uczucie głodu, dzięki czemu nie odczuwamy potrzeby podjadania między głównymi posiłkami.

Przy­go­to­wa­nie wo­dy z im­bi­rem jest pro­ste. Wy­star­czy obrać i po­kro­ić kil­ka pla­ster­ków świe­że­go im­bi­ru, za­lać je go­rą­cą wo­dą i po­zo­sta­wić na oko­ło 10-15 mi­nut. Moż­na do­dać miód lub cy­try­nę dla lep­sze­go sma­ku.

Wpro­wa­dze­nie wo­dy z im­bi­rem do co­dzien­nej die­ty to ła­twy i na­tu­ral­ny spo­sób, aby wspo­móc zdro­wie i do­bre sa­mo­po­czu­cie. Dzię­ki swo­im wszech­stron­nym wła­ści­wo­ściom zdro­wot­nym, im­bir jest do­sko­na­łym do­dat­kiem do die­ty.