Przed opuszczeniem domu powinnaś włożyć monetę do zamrażarki! Dlaczego? Poznaj ten genialny trik!

Przydane triki

Pewnie nie raz zdarzyła Ci się sytuacja, że w Twoim domu niespodziewanie zabrakło prądu. Będąc na miejscu jesteś w stanie temu zaradzić i szybko interweniować.

Gorzej, jeśli jesteś akurat na wakacjach… Wtedy po powrocie nie masz pewności, czy zawartość Twojej lodówki wciąż nadaje się do spożycia. Choć produkty wyglądają normalnie, mogą rozwijać się w nich bakterie i substancje powodujące choroby.

Na całe szczęście można temu zaradzić. Pochodząca ze Stanów Zjednoczonych Sheila Russell opatentowała niesamowity sposób. Dzięki niemu, po powrocie z wakacji będziesz miała pewność, czy jedzenie z Twojej lodówki nadaje się do spożycia.

Zanim wyjedziesz na wakacje włóż do zamrażalki kubek wypełniony wodą z monetą w środku. To najlepszy sposób na to, aby sprawdzić, czy lodówka się rozmroziła! Sheila napisała na swoim Facebooku:

Wstaw do zamrażarki kubek z wodą i poczekaj aż woda zamarznie. Wtedy na wierzch połóż monetę i tak zostaw w zamrażarce. Dzięki temu, kiedy wrócisz będziesz wiedzieć, czy lodówka całkowicie się rozmroziła, i czy trwało to długo. Jeśli moneta wpadła zupełnie na dno, to oznacza, że woda w kubku (oraz całe jedzenie)  zostało zupełnie rozmrożone i powinieneś je wyrzucić. Ale jeśli moneta spadła tylko do połowy kubka, to może to oznaczać, że jedzenie nadal nadaje się do spożycia, powinno jednak być przygotowane jak najszybciej.

Co o tym sądzicie? Skorzystacie z tej porady?