Ten sposób prania znały nasze babcie! Teraz bije rekordy popularności w internecie! Świetny sposób!

Przydane triki

Stripowanie usuwa uporczywy brud

Stripowanie to skuteczny sposób na pranie, o którym w ostatnim czasie zrobiło się bardzo głośno. Ta metoda pozwala na jeszcze dokładniejsze pozbywanie się brudu z ubrań, ale także pościeli, czy ręczników. Czym się różni od tej, którą dobrze znamy?

Stripowanie to skuteczna i ekologiczna metoda prania, dzięki której pozbędziemy się uporczywego brudu. Wielokrotnie noszone koszulki, pościel, która jest z nami od kilku miesięcy czy często używane ręczniki, kryją w sobie mikro zabrudzenia oraz pozostałości po detergentach, które nie są niewidoczne gołym okiem. Niestety podczas zwykłego prania nie zostaną one usunięte, ponieważ tkwią w głębi tkaniny i jedynie długie namaczanie jest w stanie sobie z nim poradzić. Właśnie na tym polega popularna metoda prania — stripowanie. To nic innego jak wielogodzinne namaczanie ubrań, ręczników i pościeli w gorącej wodzie z dodatkiem naturalnych środków piorących takich jak płatki mydlane czy boraks.

Stripowanie doskonale sprawdzi się w przypadku prania ręczników, ścierek kuchennych, pieluch wielorazowych, pościeli, odzieży roboczej, obrusów czy mocno zabrudzonych ubrań.

Stripowanie można przeprowadzić na dwa sposoby

W pierwszym wystarczy wrzucić rzeczy do namaczania do wanny na kilka godzin i zmieniać wodę co jakiś czas, gdy tkanina będzie oddawała do niej zabrudzenia. Następnie wymoczone rzeczy trzeba wyprać w pralce.

Drugi sposób wymaga namaczana w gorącej wodzie z dodatkiem detergentu. Najlepiej przygotować go samodzielnie, mieszając w proporcji 1:1:2 boraks, sodę oczyszczoną i proszek lub żel do prania.

Składniki wymieszaj dokładnie i dodaj do gorącej wody, w której będzie moczyło się pranie. Wrzuć do wanny brudne rzeczy i zostaw na co najmniej cztery godziny. Po upływie czasu, przepierz tkaniny w wannie i spłucz je dokładnie czystą wodą. Takie działanie sprawi, że ich materiał będzie naprawdę czysty.