A JEDNAK? DZIECI POWRÓCĄ DO STACJONARNEGO NAUCZANIA? PILNE SŁOWA!

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. 

Tak jest też i dzisiaj (02.01).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 56 051 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (7925), mazowieckiego (7608), wielkopolskiego (5632), małopolskiego (4276), dolnośląskiego (4173), pomorskiego (3826), lubelskiego (3691), łódzkiego (3663), kujawsko-pomorskiego (3066),zachodniopomorskiego (2573), podkarpackiego (2442), warmińsko-mazurskiego (1937), podlaskiego (1444), opolskiego (1416), świętokrzyskiego (1214), lubuskiego (906). 259 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu COVID-19 zmarły 94 osoby, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 224 osoby. Liczba zakażonych koronawirusem 4 981 321 / 105 753 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Nauka zdalna zostanie skrócona?

Mam nadzieję, że to ostatni miesiąc nauki zdalnej na długo. Najpóźniej 28 lutego wracamy do nauki stacjonarnej, ale mam cichą nadzieję, że szybciej – powiedział w środę minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

  • Tu cały czas pani minister Marzena Machałek, która stoi na czele rady bezpieczeństwa przeciwcovidowego […], analizuje sytuację. Bo jeśli sytuacja by na to pozwalała, będziemy dążyć do tego, ażeby skrócić ten okres nauki zdalnej, przynajmniej w tych pięciu województwach, które rozpoczęły ferie wcześniej i już te ferie się skończyły – podkreślił szef MEiN we wtorek w Polskim Radiu 24.

– Mam wielką nadzieję, że przynajmniej w tamtych województwach uda się przyspieszyć naukę stacjonarną, jeśli oczywiście warunki pandemiczne będą na to pozwalały. Pamiętajmy – naukę stacjonarną dla klas 5-8 i szkół ponadpodstawowych – bo przecież 1,6 mln dzieci chodzi każdego dnia do szkoły w trybie stacjonarnym w klasach 1-4 – uzupełnił Czarnek.

Władze Danii znoszą wszystkie obostrzenia związane z pandemią COVID-19

Władzie Danii – jednego z najlepiej wyszczepionych krajów Unii – zdecydowały się na zniesienie wszystkich przeciwepidemicznych obostrzeń mimo bardzo wysokiej liczby nowych zakażeń SARS-CoV-2.

Dania staje się pierwszym krajem Unii Europejskiej, który zniósł wszystkie ograniczenia związane ze zwalczaniem epidemii COVID-19.

Dania zrezygnowała m.in. z wymogu noszenia maseczek, przepustek covidowych, ograniczania liczby osób w pomieszczeniach i godzin otwarcia barów i restauracji.

Wycofywane są też domowe testy do wykrywania koronawirusa. Osoby, które miały kontakt z zarażonymi, nie będą już poddawane kwarantannie.

Maski i przepustki covidowe są jedynie zalecane podczas wizyt w szpitalach.

Od wtorku rząd Danii złagodził również zasady wjazdu dla podróżnych. Zaszczepieni nie będą już zobowiązani do okazania na granicy negatywnego testu.

W mającej 5,8 mln ludności Danii rekord zakażeń odnotowano 24 stycznia, gdy zarejestrowano 57 305 zakażeń. Jednocześnie w szpitalach przebywa ok. 1000 pacjentów z COVID-19. Jest to skala porównywalna do trzeciej fali, a liczba pacjentów na oddziałach intensywnej terapii jest nawet znacznie mniejsza.

Bogusław Linda nie znajduje Boga w Kościele Katolickim.

Zdaniem Lindy Kościół „ogłupia” Polaków, bo jest to dla niego opłacalne. W bardzo ostrych słowach wytłumaczył, dlaczego obarcza tę instytucję odpowiedzialnością za kondycję polskiego społeczeństwa.

– Kościół rozwalił ten kraj, ogłupiając ludzi. Przecież lepiej było odprawiać msze po łacinie, żeby nikt niczego nie rozumiał. Lepiej było nie tłumaczyć Biblii, bo jeszcze ludzie dowiedzieliby się, że piekło zostało wymyślone. A tak można było zarabiać na odpustach. Kościół po prostu utrzymuje głupotę w tym kraju – powiedział.

Aktor podkreślił, że sam uważa się za osobę wierzącą, jednak nie czuje już żadnego związku z instytucją Kościoła w Polsce. W jego ocenie wiara nie musi oznaczać przywiązania do wspólnoty Kościoła. – Przede wszystkim Bóg jest w miłości. Nie ma go natomiast na pewno w Kościele – stwierdził Bogusław Linda.