AMERYKAŃSKIE MYŚLIWCE WYLĄDOWAŁY W POLSCE! TO WYRAŹNY ZNAK!

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. 

Tak jest też i dzisiaj (11.01).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 35 777 (w tym 3668 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: wielkopolskiego (4937), mazowieckiego (4575), kujawsko-pomorskiego (3714), śląskiego (3447), dolnośląskiego (2756), pomorskiego (2251), łódzkiego (2070),zachodniopomorskiego (1993), małopolskiego (1992), lubelskiego (1867), lubuskiego (1259), warmińsko-mazurskiego (1176), świętokrzyskiego (1155), opolskiego (934), podkarpackiego (778), podlaskiego (735).138 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. 72 osoby zmarły z powodu #COVID19, 218 osób zmarło z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Amerykańskie myśliwce w Polsce. F-15 wylądowały w Łasku

Do 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku (woj. łódzkie) przyleciały amerykańskie myśliwce F-16, które wezmą udział w natowskiej misji nadzoru przestrzeni powietrznej państw bałtyckich – poinformowało w czwartek MON.

Moskwa i Mińsk prowokują, demonstrują swoją siłę. Cały świat przygląda się temu, zastanawiając się, czy może dojść do konfliktu zbrojnego. Bez wątpienia mamy do czynienia z największym kryzysem międzynarodowym od wielu dekad. Co w tej sytuacji robi NATO?

Minister obrony Mariusz Błaszczak poinformował, że w bazie lotniczej w Łasku wylądowały amerykańskie ciężkie myśliwce F-15 Eagle. To cztery maszyny z 493rd Fighting Squadron (Dywizjon Lotnictwa Myśliwskiego, nazywanego potocznie „Ponurymi Żniwiarzami”).

Genarał Jeffrey Harrigian, dowódca amerykańskich sił powietrznych w Europie i sił powietrznych w Afryce przekazał – cytowany w komunikacie amerykańskich sił powietrznych – że “zaangażowanie amerykańskich samolotów i lotników jest dowodem solidarności Sojusz”.

O przylocie amerykańskich samolotów poinformował na Twitterze minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Ćwiczenia Saber Strike. Wojsko wyjedzie na drogi w 11 województwach

Od soboty 12 lutego na drogach województw południowo-zachodnich będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych – poinformowało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. Wszystko to w związku z przygotowanymi do wielonarodowego ćwiczenia Saber Strike 2022. Później wojskowe kolumny mają pojawić się na drogach 11 województw. Ćwiczenia mają zakończyć się do końca marca.

Na pojazdy wojskowe będzie można natrafić m.in. na autostradach A1, A2 i A4, drogach ekspresowych S8 i S61 oraz DK16, DK18 i DK63. „Przybycie i przejazd kolumn będą również wykorzystane przez uczestników planowanego ćwiczenia m.in. do przetrenowania przyjęcia i przerzutu sojuszniczych sił, koordynacji działań transgranicznych oraz współpracy z państwami gospodarzami” – poinformowało Dowództwo Generalne.

DGRSZ zapowiedziało, że pojazdy biorące udział w ćwiczeniach najczęściej będą się poruszać nocą, aby w jak najmniejszym stopniu powodowały utrudnienia w ruchu.

Piotr Balicki ma raka. „Nie ma spektakularnie pozytywnych perspektyw”

Prezenter Piotr Balicki zdobył się na osobiste wyznanie, które wstrząsnęło jego fanami. Jak ujawnił, mierzy się z rakiem, który odbiera mu siły. Fani Balickiego dowiedzieli się także, że gwiazdor przebywa obecnie na oddziale onkologicznym.

Piotr Balicki od lat pracuje przy produkcji programów telewizyjnych jako warm-upper, czyli animator publiczności. Jak sam mówił w jednym z wywiadów, „to osoba która czuwa nad tym, aby widownia biorąca udział w programie, wiedziała jak zachować się w danych momentach nagrania”.

11 lutego mężczyzna związany ze stacją TVN zdobył się na ważne, smutne wyznanie. Na swoim profilu na Instagramie opublikował post, w którym przyznał, że walczy z rakiem. 

Nie ma ma co dłużej udawać, robić szpagaty intelektualne, kto wiedzieć powinien, a kto nie. Uciekać za parawany nieodczytanych niby wiadomości… Nie mam niestety już sił, by ciągle opowiadać to samo. Może przez to, że dosłownie je straciłem. Czas, by tajemnica Poliszynela przestała nią być. To, co napiszę, nie ma wywołać fali współczucia. Chcę tylko zatrzymać falę codziennych wiadomości w stylu ‘właśnie się dowiedziałam…’ itp.” – zaczął osobiste wyznanie.

Otóż potwierdzam. Do mojego domku zwanego ‘ciałem’ wpadł wilk, ale postanowił nie pukać. Wlazł chamsko, rozsiadł się na kanapie i dość szybko zaczął się panoszyć i po łazience, i po sypialni. A gdy wszedł do kuchni, potłukł naczynia. Schował się, a ja wstałem, żeby sprawdzić, co się stało. Było już trochę za późno. Bo wilk jest już na chacie, nie chce z niej wyjść, a ja zacząłem właśnie go gonić. Niestety, skubaniec zna rozkład pomieszczeń i szybko się przemieszcza, a był podstępny i niesamowicie cichy. I tak pozostawił sporo sierści w różnych miejscach. Posprzątanie tego niestety nie jest już łatwe” – opisał metaforycznie Piotr Balicki.

Życzymy mnóstwo siła i wygranej walki!

Pilne wieści dla emerytów!

Świadczenia emerytalne wzrosną od 1 marca o 7 procent; jest to wzrost bezprecedensowy, ponieważ do tego dodajemy jeszcze 13. emeryturę i kolejne kilka procent z 14. emerytury, którą wypłacimy w drugiej połowie tego roku – oświadczył w piątek premier Mateusz Morawiecki.

Na piątkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o wysokości tegorocznej waloryzacji.

– W tym roku zastosujemy specjalny mechanizm waloryzacyjny. Znacznie wyższy, o wiele miliardów wyższy niż ten, do którego jesteśmy zobowiązani ustawowo. Świadczenia wzrosną od 1 marca o 7 proc. To wzrost bezprecedensowy – powiedział szef rządu.

– Troska o seniorów jest naszym najwyższym priorytetem – rozpoczął premier Mateusz Morawiecki. Chwilę później oznajmił, że w tym roku świadczenia emerytów i rencistów wzrosną o 7 proc.

W praktyce oznacza to, że niektórzy otrzymają dodatkowe 190 zł brutto. Premier zapowiedział, że od 1 marca najniższa emerytura „będzie wyższa niż 1,2 tys. zł”.