Broniła ojczyzny do ostatnich chwil przed rosyjską armią. Niestety nie przeżyła, Ukraina opłakuje bohaterkę!

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. 

Tak jest też i dzisiaj (25.01).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 16 724 (w tym 1 728 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (2725), wielkopolskiego (2220), kujawsko-pomorskiego (1787), dolnośląskiego (1243), zachodniopomorskiego (1218), śląskiego (1134), pomorskiego (916),lubuskiego (848), małopolskiego (841), łódzkiego (831), lubelskiego (763), warmińsko-mazurskiego (734), świętokrzyskiego (466), opolskiego (338), podlaskiego (319), podkarpackiego (248).93 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. 51 osoby zmarły z powodu #COVID19, 147 osób zmarło z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Broniła Kijowa przed agresorem. Świat opłakuje bohaterską żołnierkę

Bliscy opłakują Irynę Tsvilę, która poległa w trakcie obrony Kijowa przed nacierającymi żołnierzami rosyjskimi. Ukraińską żołnierkę pożegnał publicznie jej przyjaciel, dziennikarz Volodymyr Yermolenko.

Tsvila służyła w Brygadzie Szybkiego Reagowania Ukraińskiej Gwardii Narodowej. Zginęła 24 pierwszego dnia starć podczas odpierania rosyjskiego ataku pancernego pod Kijowem.

O śmierci bohaterki informował m.in. dziennikarz „The Kyiv Independent” Illia Ponomarenko. „Iryna Tsvila z Brygady Szybkiego Reagowania Gwardii Narodowej Ukrainy. Zginęła odpierając rosyjski atak pancerny pod Kijowem” – napisał dziennikarz w mediach społecznościowych. Informację o śmierci Iryny potwierdzili również politycy i osoby publiczne.

Bohaterka odeszła w czwartek 24 lutego 2022 roku, jednak informacja o jej zamordowaniu pojawiła się w mediach społecznościowych później. Ukrainka była przedstawicielką Brygady Szybkiego Reagowania Ukraińskiej Gwardii Narodowej.

Unia Europejska zdecydowała o zamknięciu swojej przestrzeni powietrznej dla linii lotniczych z Rosji

Przewodnicząca Komisji Europejskiej: zamykamy przestrzeń powietrzną UE dla samolotów należących do Rosji, zarejestrowanych w Rosji lub kontrolowanych przez Rosję. Nie będą mogły lądować, startować ani przelatywać nad terytorium UE. Tyczy się również prywatnych samolotów. – poinformował na Twitterze Łukasz Bok.

Wcześniej kilka krajów Europy Wschodniej ogłosiło zamknięcie swojej przestrzeni powietrznej dla rosyjskich linii lotniczych. Pierwszym krajem, który się na to zdecydował, była w czwartek Wielka Brytania, w ślad za nią w piątek poszły, Czechy i Bułgaria, następnie kraje bałtyckie, Słowenia i Rumunia.

Od godziny 15:00 w niedzielę także niemiecka przestrzeń powietrzna pozostała zamknięta dla rosyjskich samolotów.

Anonymous publikują wiadomość do Putina

Międzynarodowa grupa hakerów Anonymous kontynuuje cyberwojnę z Rosją.

Anonymous ciągle prowadzi działania prowadzące do tego, by rosyjskie rządowe witryny internetowe były zablokowane. Przekazujemy także informacje mieszkańcom Rosji, by w końcu mieli dostęp do wiadomości nieskażonych putinowską państwową cenzurą – cytuje treść deklaracji kolektywu Polska Agencja Prasowa.

Hakerzy coraz częściej mówią o akcji, która miałaby uderzyć bezpośrednio w prezydenta Rosji. Jej celem miałoby być upublicznienie informacji, które miałyby dodatkowo pogrążyć dyktatora nie tylko na arenie międzynarodowej, ale – przede wszystkim – w samej Rosji.

„Jeżeli nie zejdziesz z tej ścieżki, to odwrócą się od Ciebie nie tylko Twoi obywatele, ale i państwa, z którymi dotychczas rozmawiałeś. To ostatnie ostrzeżenie. Anonymous już wiedzą i czekają na to, aż Twoje ogromne sekrety ujrzą wkrótce światło dzienne.” – czytamy w komunikacie hakerów.

Putin wprowadza stan podwyższonej gotowości w siłach odstraszania nuklearnego

Wyżsi urzędnicy czołowych państw NATO wygłaszają agresywne uwagi na temat naszego kraju, dlatego rozkazuję ministrowi obrony i szefowi Sztabu Generalnego postawić siły odstraszania armii rosyjskiej w stan szczególnej gotowości – Putin.