Szokujące wieści o Tusku

Wiadomości

jaki prywatnie jest Donald Tusk?

Donald Tusk urodził się 22 kwietnia 1957 roku w Gdańsku. Jest politykiem i historykiem. Był posłem i senatorem, w latach 2007-2014 pełnił funkcję premiera. Od 2014 do 2019 był przewodniczącym Rady Europejskiej. W latach 2019-2022 przewodniczył z kolei Europejskiej Partii Ludowej, po czym powrócił do polskiej polityki. W 2023 roku zdobył mandat posła, po czym ponownie został wybrany na stanowisko premiera.

Imię i nazwisko: Donald Franciszek Tusk
Data urodzenia: 22 kwietnia 1957r.
Miejsce urodzenia: Gdańsk
Zawód: historyk, polityk
Rodzina: żona Małgorzata, syn Michał, córka Katarzyna

Małgorzata i Donald Tuskowie są małżeństwem od przeszło 45 lat. Niedługo po tym, jak na świecie pojawił się ich syn, związek pary został poddany próbie. Żona Tuska chciała odejść od męża, przyszły premier postanowił jednak walczyć o małżeństwo.

(…) Mieliśmy po 21 lat, byliśmy studentami bez grosza przy duszy, bez mieszkania, ale za to z marzeniami, z których dwa najważniejsze, czyli Michał i Kasia, spełniły się już po kilku latach. Od tego czasu świat wokół nas zmienił się kompletnie, minęły – mogłoby się zdawać – całe epoki, a ja mam wciąż wrażenie, że to było wczoraj – napisał wówczas były premier.

Małżeństwo Tusków przechodziło kryzys. Małgorzata niegdyś chciała odejść od męża.

W latach 80. Donald zaangażował się w działalność opozycyjną, zaś zajmująca się małym synkiem Małgorzata czuła się zaniedbywana przez męża. W wydanej w 2013 roku książce “Między nami” Małgorzata Tusk przyznała, że po urodzeniu syna wdała się w romans i chciała odejść od męża.

Chciałam odejść, gdy nasz synek miał półtora roku. (…) Zakochałam się, tak po prostu, nie wiadomo kiedy. Znowu ktoś zwracał na mnie uwagę – opisywała w książce.

“Kto przeżył Grudzień w Trójmieście, mając kilkanaście lat, kto widział czołgi na ulicach i zalew kłamstw w gazetach, ten dojrzewał politycznie bez porównania szybciej” – to dla Donalda Tuska jedno z kluczowych zdań, które napisał w książce “Solidarność i duma”, opisujących jego polityczne zaangażowanie.

Robert “Dragon” Pietrzyk, prywatny ochroniarz, który nieraz chronił lidera PO Donalda Tuska w wywiadzie dla Wirtualnej Polski opowiedział, jakim człowiekiem w zaciszu domowego ogniska jest lider opozycji.

– Naturalność. Ktoś może mu zadać zaskakujące pytanie i w pierwszej chwili nie odpowie na nie. Po czym przyjdzie do niego z trafną ripostą. Potrafi też dużo rzeczy obrócić w żart, czy sam z siebie się śmiać. Zwróciłem uwagę, że jak nawet coś niespecjalnie lotnego powie, to był pierwszym, który to skwitował salwą śmiechu – opowiadał spec od ochrony.

Mówił także o tym, jakim człowiekiem prywatnie jest Donald Tusk. – Prywatnie to “byczy facet”, czyli równy gość. Nie oceniam jego politycznej działalności. Nie znam się na polityce. Ale jak zdejmę polityczną otoczkę, to patrzę na niego przez ludzki pryzmat. Dobrał sobie zgrany zespół, który mu towarzyszył – stwierdził.

Wkrótce więcej informacji

A co wiadomo o Jarołsawie Kaczyńskim?

– Jarosław Kaczyński uznaje swoje życie osobiste za śmiertelnie nudne. Jest samotnym człowiekiem. Ma 74 lata. Jest człowiekiem, który nie specjalnie dba o higienę życia codziennego.

To się może trochę zmieniło po drugiej operacji kolana. Odżywiał się przez lata bardzo źle, co też miało swoje konsekwencje. Im Kaczyński jest starszy, to wielu ludzi podkreśla, coraz bardziej ulega emocjom. Często jest bardzo chaotyczny w swoich decyzjach – mówił w “Onet Rano.” Kamil Dziubka. – czytamy na stronie Onetu.

– Jarosław Kaczyński jest sprawnym graczem i nim będzie. Natomiast prawda jest taka, że od 2020 r., czyli od wyborów kopertowych i pandemii, to głównym zadaniem Kaczyńskiego jest utrzymanie tej całej menażerii w kupie, to znaczy klecenie większości, spotykanie się z “mejzami”. Taki Mejza — kiedyś Kaczyński kazałby go “ubiczować” i wygnać z kraju — mówił dziennikarz Onetu.

Jarosław Kaczyński to jedna z najbardziej znaczących postaci współczesnej polskiej polityki. Urodził się 18 czerwca 1949 roku w Warszawie. Jest współzałożycielem i przewodniczącym partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS), która odgrywa kluczową rolę na polskiej scenie politycznej. Jego brat bliźniak, Lech Kaczyński, również był wybitnym politykiem, pełniąc funkcję prezydenta Polski od 2005 roku aż do swojej tragicznej śmierci w katastrofie lotniczej w 2010 roku.

Jarosław Kaczyński ma długą i wpływową karierę polityczną. W latach 80. był członkiem opozycji antykomunistycznej i działał w ruchu Solidarność. Po upadku komunizmu w Polsce pełnił różne funkcje rządowe i był posłem na Sejm.

W 2001 roku, wraz z bratem Lechem, założył partię Prawo i Sprawiedliwość. Partia ta charakteryzuje się konserwatywnymi i narodowymi stanowiskami, z silnym naciskiem na prawo i porządek, wartości rodzinne oraz suwerenność Polski.

Kaczyński pełnił funkcję premiera Polski od lipca 2006 do listopada 2007 roku. Jego kadencja była naznaczona dążeniem do wzmocnienia władzy wykonawczej, twardym podejściem do przestępczości i korupcji oraz skupieniem się na bezpieczeństwie narodowym. Rząd Kaczyńskiego był również znany z kontrowersyjnych reform sądownictwa i konfrontacyjnego stanowiska wobec Unii Europejskiej, co wywołało zarówno krajową, jak i międzynarodową krytykę.

Po rezygnacji z funkcji premiera, Kaczyński nadal odgrywa kluczową rolę w polskiej polityce jako lider PiS. Pod jego przywództwem, PiS wygrało wiele wyborów parlamentarnych i przez kilka kadencji było partią rządzącą w Polsce. Kaczyński jest powszechnie uważany za najbardziej wpływową postać polityczną w kraju, często opisywaną jako faktyczny lider, nawet gdy nie pełni formalnej funkcji rządowej.

Kaczyński i jego partia byli zaangażowani w szereg kontrowersyjnych polityk i reform. Należą do nich zmiany w sądownictwie, które były krytykowane przez Unię Europejską za podważanie niezależności sądów, reformy mediów postrzegane jako ograniczające wolność prasy oraz surowe podejście do imigracji. Zwolennicy argumentują, że te działania są konieczne do ochrony suwerenności Polski i tradycyjnych wartości, podczas gdy krytycy widzą w nich kroki w kierunku autorytaryzmu.

Wpływ Jarosława Kaczyńskiego na polską politykę jest ogromny. Przekształcił krajobraz polityczny kraju, kierując go w bardziej konserwatywnym i narodowym kierunku. Jego styl przywództwa, charakteryzujący się silną kontrolą centralną i skupieniem na lojalności partyjnej, pozostawił trwały ślad na polskim systemie rządzenia.

Mimo kontrowersji, Kaczyński pozostaje kluczową postacią w polskiej polityce, a jego partia nadal cieszy się znacznym poparciem wśród polskich wyborców. Jego zdolność do wpływania na polską politykę i kierunek działań politycznych podkreśla jego znaczącą rolę w kształtowaniu przyszłości kraju.