Córeczka Hołowni trafiła do szpitala. Zamieścił wymowny wpis

Wiadomości

Szymon Hołownia opublikował na Instagramie post, który rozpoczął od niepokojących słów. – Dzień Dziecka zaczął nam się w Centrum Zdrowia Dziecka – napisał. Poza tym, że polityk podzielił się z obserwującymi odrobiną prywaty, to złożył także dzieciom życzenia z okazji ich święta.

Marszałek Sejmu poinformował, że jego córka trafiła do Centrum Zdrowia Dziecka.

Ela sporo w ostatnich dniach przeszła, szpitale, badania, czekanie. Leczenie możemy kontynuować w domu, a po powrocie do niego zaraz były harce z siostrami, tatuaże, maszyna do baniek, walki na balonowe miecze, ale miś otrzymany w szpitalu wciąż jest pod pachą.Jesteśmy wciąż oboje pod ogromnym wrażeniem nie tylko ludzi, którzy pracują w CZD, ale i tego, jak przestrzeń mówi do małych pacjentów, co im opowiada, by odwrócić uwagę od strachu. Tu nie ma pięter, są krainy. Każda winda to inny świat. Na ścianach jest Grizzly i Lemingi, Anna i Elza, w gabinecie USG kompletna rodzina świnki Peppy i sufit malowany tak, żeby zająć małego pacjenta…

“Dzieci trafiające dziś na Izbę Przyjęć, z okazji Święta, dostawały misie, którym ubranka co roku szyje 94-letnia ciocia jednej z lekarek.

Nie wiem, czy starczyło dla wszystkich, ale rano była ich jeszcze pełna, ogromna torba. Podobno ta wspaniała Pani »obszyła« już parę tysięcy maskotek. Bo przecież dzieci mają swój dzień, niezależnie od tego, czy są tam, gdzie chcą, czy tam, gdzie muszą, tak jak tu” – napisał polityk w mediach społecznościowych.

Na koniec wpisu marszałek Sejmu złożył dzieciom życzenia. Przyznał, że pod wpływem dzisiejszych doświadczeń, zmienił ich treść.

„Miałem na ten dzień przygotowane »przemądre« życzenia, uwzględniające wątek odpowiedzialności za świat, sztafetę pokoleń itd. Ale teraz wszystkim dzieciom chcę przede wszystkim życzyć zdrowia. Spełnienia marzeń. I tego, żebyśmy ich nie zawiedli” – napisał. „Jak genialnie napisał Korczak: »Nie ma dzieci. Są ludzie«” – dodał.
Szymon Hołownia i jego żona, Urszula Brzezińska-Hołownia, wychowują dwie córki: 6-letnią Marię i 2-letnią Elżbietę Wandę.

Wkrótce więcej informacji.