Donald Tusk nagrał filmik, w którym drwi z Kaczyńskiego! ZOBACZCIE SAMI [WIDEO]

Wiadomości

Tusk zamieścił film ze stacji Orlenu

Prawdy nie przykryją, za taką cenę Kaczyński nie najeździ się po Polsce – mówił w poniedziałek szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk na jednej ze stacji paliw Orlenu, gdzie litr Pb95 kosztował 8,07 zł.

Lider PO, który w poniedziałek składa wizytę w województwie dolnośląskim, zatrzymał się po drodze do Kotliny Kłodzkiej na jednej ze stacji paliw Orlenu i nagrał krótką wypowiedź stojąc przed pylonem. 

– Pamiętacie może, kiedy w sobotę internet zalała niewiarygodna liczba zdjęć polityków PiS ze stacji Orlenu, gdzie stali właśnie przed takimi pylonami, jednak po stronie, gdzie nie ma ceny – mówił Donald Tusk w filmiku opublikowanym na Twitterze. 

Następnie przeszedł na drugą stronę pylonu, gdzie prezentowane są aktualne ceny paliw.
– Nie wiem, czy wyraźnie widać, ale podpowiem: 8 zł 7 groszy – dziewięćdziesiątka piątka [litr benzyny PB95 – przyp. red.]. Teraz już wiecie, dlaczego zdjęcia robili z tamtej strony. Ale prawdy nie przykryją. Za taką cenę Kaczyński nie najeździ się po Polsce – podsumował Donald Tusk.

Jarosław Kaczyński odejdzie z rządu?

— Wszystko wskazuje na to, że ten moment się zbliża — powiedział Michał Dworczyk pytany o to, czy Jarosław Kaczyński odejdzie z rządu. Zdaniem szefa KPRM prezes PiS “odegrał niezwykłą rolę” w ostatnich miesiącach, a konsekwencją jego pożegnania z rządem będzie “pewien brak”.

Dworczyk został zapytany, czy i kiedy wicepremier i prezes PiS odejdzie z rządu. – Pan premier Jarosław Kaczyński zapowiedział, że nastąpi to wkrótce, nie znam dokładnej daty – odpowiedział.

“Na wewnętrznej konwencji pan premier zapowiedział skupienie się na polityce wewnętrznej i zapowiadając ofensywę partii zapowiedział również, że będzie prowadził tę ofensywę jako lider naszego obozu politycznego” – dodał.

Dopytywany, czy zatem Kaczyński odejdzie z rządu, Dworczyk odpowiedział: “Wszystko wskazuje, że ten moment się zbliża”.

Szef KPRM ocenił, że Jarosław Kaczyński “odegrał niezwykłą rolę, jeśli chodzi o ostatnie miesiące”.

— Mówię o tej sferze bezpieczeństwa

, jeśli chodzi o przygotowania do wojny czy sytuację na granicy polsko-białoruskiej — precyzował.