Dramatyczne sceny w polskiej miejscowości. Tir wjechał w zamieszkały dom

Wiadomości

W poniedziałek przez region przeszły gwałtowne burze, które zdecydowanie utrudniały jazdę, a także w połączeniu z dużą prędkością mogły doprowadzić do wypadków. Informację o jednym z nich dostali hrubieszowscy strażacy. W miejscowości Strzyżów przy Drodze Krajowej 74 tir wjechał w dom.

Pojazd zakleszczył się w ścianie domu. Na szczęście kierujący pojazdem oraz osoby, które przebywały w środku, nie odniosły żadnych obrażeń.

– Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojeździe oraz w uszkodzonym budynku. W wyniku uszkodzenia linii napowietrznej na miejsce zostało wezwane pogotowie energetyczne w celu odłączenia przyłączy. Ze względu na duże uszkodzenie konstrukcji budynku został wezwany powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, który po oględzinach wydał zakaz użytkowania budynku – informuje st. kpt. Marcin Lebiedowicz z Komendy Powiatowej PSP w Hrubieszowie.

Rodzina musi się teraz przeprowadzić. – Osiem lat pracy w Anglii. Cały dorobek straciliśmy przez chwilę nieuwagi – mówiła na antenie Polsat News domowniczka.