DYMISJA NIEDZIELSKIEGO STANIE SIĘ FAKTEM? NAJNOWSZE INFORMACJE!

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. Dziś odnotowano potężny wzrost zakażeń

Tak jest też i dzisiaj (20.01).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 32 835 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (5863), śląskiego (4971), małopolskiego (3653), dolnośląskiego (2789), wielkopolskiego (2396), pomorskiego (2145), podkarpackiego (1913), łódzkiego (1773), lubelskiego (1543),kujawsko-pomorskiego (1161), zachodniopomorskiego (1050), warmińsko-mazurskiego (973), opolskiego (753), świętokrzyskiego (642), podlaskiego (596), lubuskiego (454). 160 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu COVID-19 zmarło 78 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 237 osób. Liczba zakażonych koronawirusem 4 406 553 / 103 378 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Czy Adam Niedzielski powinien podać się do dymisji? Polacy głosują

Wirtualna Polska ujawnia nowe informacje, z których wynika, że szef resortu może wkrótce pożegnać się ze stanowiskiem.

Polska ma jeden z najwyższych wskaźników śmiertelności na COVID-19 w Europie, nic dziwnego, że Polacy chcą dymisji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego – pisze w czwartek “Super Express”. Wg sondażu dla gazety, 45 proc. Polaków uważa, że Niedzielski powinien zrezygnować ze stanowiska.

Otwarty szantaż dymisją się nie pojawił, choć pytanie o losy i sens dalszej współpracy już tak – jak wynika z informacji Wirtualnej Polski, tak miało wyglądać ostatnie spotkanie ministra zdrowia Adama Niedzielskiego z kierownictwem PiS i rządu.

Jak słyszymy od osób znających kulisy ostatnich spotkań, nie pojawił się na nich szantaż, ale rozmowa – o tym, czy wspólna przyszłość istnieje – faktycznie była. Padło pytanie, jakie narzędzia w walce z epidemią w ogóle są dla PiS akceptowalne. I za którymi z nich stanie Jarosław Kaczyński. Bo bez jego interwencji kolejne utkną, a wirus nie będzie czekał. – pisze Wirtualna Polska.

Ogromna liczba zakażeń, wróci nauka zdalna? Niedzielski o możliwym terminie decyzji

Wobec gwałtownego wzrostu zakażeń koronawirusem minister zdrowia Adam Niedzielski został zapytany na konferencji prasowej, czy rząd planuje wprowadzenie nowych obostrzeń, które obejmą także szkoły. – Tak się fortunnie składa, że wchodzimy w okres ferii, a więc dzieci nie będą uczestniczyły w nauczaniu stacjonarnym – odpowiedział.

Dodał, że decyzja zapadnie po feriach na podstawie analizy sytuacji epidemicznej.

Przypominamy, że w ubiegłym miesiącu wprowadzono nauczanie zdalne, dzięki któremu nauczyciele i uczniowie mieli uniknąć kwarantanny na święta Bożego Narodzenia. Trwało od poniedziałku 20 grudnia, a w poniedziałek 10 stycznia dzieci i młodzież wrócili do szkół. Niektórzy rodzice nie byli jednak przekonani w kwestii tego, czy powrót do placówek to dobre rozwiązanie.

Minister zdrowia został zapytany w TVN24 o to, czy jest możliwe wprowadzenie ponownego lockdownu i jakich restrykcji możemy się spodziewać, zapewnił, że restrykcje w pierwszej kolejności nie będą obejmować placówek edukacyjnych.

Szkoły są ostatnim miejscem, w którym chcielibyśmy wprowadzać jakiekolwiek ograniczenia, bo poprzedni rok już nas bardzo dobrze nauczył i udowodnił, że ograniczenie (pracy) szkoły ma ogromne koszty, które ponoszą dzieci i nie mówię tutaj tylko o koszcie braku edukacji, ale też o różnych problemach psychicznych i psychiatrycznych z tym związanych

– twierdził wówczas.

Gaspard Ulliel, filmowy Hannibal Lecter, nie żyje. Francuski aktor miał 37 lat

Gaspard Ulliel nie żyje. 37-letni aktor zmarł w wyniku urazu głowy po wypadku na stoku narciarskim. Mężczyzna był znany między innymi z roli Hannibala Lectera czy Yvesa Sainta Laurenta.

Portal Variety, który powołuje się na AFP, pisze, że Ulliel zderzył się z innym narciarzem u zbiegu dwóch stoków i doznał poważnego urazu mózgu. Następnie został przetransportowany helikopterem do szpitala w Grenoble. Lokalne media poinformowały, że miejscowa policja wszczęła śledztwo w związku z tragicznym zdarzeniem.

Gaspard Ulliel zasłynął jako aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Był też znanym we Francji modelem. Karierę zaczął już jako nastolatek.

Nominowano go do nagrody Cezara dla Najbardziej Obiecującego Aktora za rolę w melodramacie „Zabłąkani”. Statuetkę natomiast otrzymał za rolę w „Bardzo długich zaręczynach”.

W 2021 roku ujawniono, że Gaspard pojawi się w serialu Marvela „Moon Knight” jako Midnight Man. Miał być jedną z największych gwiazd produkcji.

Spoczywaj w pokoju [*]

Jak PiS pokona Omikron?

Adam Niedzielski uważa, że lockdowny to już przeżytek i zastąpią je certyfikaty covidowe, bez których prawdopodobnie do wielu miejsc się nie będziemy mieli wstępu.

Patrząc na politykę epidemiczną w pozostałych krajach, to widzimy wyraźnie, że jest zdecydowane odejście od czegoś, co nazywamy lockdownami, w kierunku powszechnego stosowania certyfikatów, tych, które potwierdzają testowanie, status ozdrowieńca, bądź też szczepienie – mówił minister.

Niedzielski zapowiedział, że Ministerstwo Zdrowia niebawem ułatwi dostęp do testów na COVID-19. Rząd położy też większy nacisk na przestrzeganie obostrzeń.

Przypominamy, że dziś ogłoszone zostało nowe obostrzenie w związku ze znacznym wzrostem przyrostu zakażeń.