Dzielnie walczyła dla Ukrainy! Osierociła sześcioro dzieci. “Bohaterka Ukrainy”

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. 

Tak jest też i dzisiaj (16.03).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 14 480 (w tym 1610 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (2473), wielkopolskiego (1741), dolnośląskiego (1202), zachodniopomorskiego (1142), kujawsko-pomorskiego (1014), lubelskiego (1009), śląskiego (999),pomorskiego (916), małopolskiego (896), łódzkiego (793), warmińsko-mazurskiego (591), lubuskiego (568), świętokrzyskiego (352), opolskiego (257), podlaskiego (254), podkarpackiego (166).107 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. 34 osoby zmarły z powodu #COVID19, 117 osób zmarło z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.Liczba zakażonych koronawirusem 5 851 147/113 773 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Nie żyje Olga Semydyanowa

Olga Semydyanowa dzielnie walczyła dla Ukrainy. Kilka godzin temu ogłoszono, że niestety zginęła. Nieznane są konkretne okoliczności śmierci. Osierociła sześcioro dzieci.

Informację o śmierci Semydyanowej podała ambasadorka Ukrainy w Estonii, Mariana Betsa. Napisała o zmarłej, że ta jest “bohaterką Ukrainy”.

Operator Fox News zginął pod Kijowem. Samochód mężczyzny został ostrzelany

Operator kamery stacji Fox News Pierre Zakrzewski zginął w Ukrainie. Informację potwierdziła stacja, dla której pracował. Ministerstwo Obrony Ukrainy informuje z kolei, że w wyniku ostrzału zginęła również producentka Ołeksandra Kuwszynowa. W ataku ucierpiał również dziennikarz Fox News Benjamin Hall.

Wiadomość o śmierci Pierre’a Zakrzewskiego przekazał we wtorek po południu na Twitterze prezenter stacji Fox News i kolega zmarłego John Roberts.

Pierre Zakrzewski zginął w tym samym ataku, w którym raniony został korespondent Benjamin Hall. Pracowałem z Pierre’em wiele razy na całym świecie. Był absolutnym skarbem. Wysyłamy nasze najserdeczniejsze kondolencje do żony i rodziny Pierre’a – napisał w poście Roberts.

Spoczywaj w pokoju [*]

Tusk na wiecu opozycji na Węgrzech

– Viktor Orban i jego ekipa bardzo ciężko zapracowali na opinię najbardziej proputinowskiego rządu w Europie – mówił lider PO Donald Tusk podczas demonstracji węgierskiej opozycji w Budapeszcie. Polityk podkreślił, że wojna o przyszłość Europy „toczy się nie tylko w Ukrainie, ale i w każdym europejskim kraju”.

Przemawiający na wiecu przedwyborczym w Budapeszcie Donald Tusk nie przebierał w słowach, które nie przypadną do gustu Victorowi Orbanowi.

– Wojna o przyszłość Ukrainy i o przyszłość Europy toczy się przecież nie tylko na tym gorącym froncie na Ukrainie, ale toczy się także w każdym europejskim kraju – powiedział polski polityk.

– Potrzeba wolności i solidarności jest dzisiaj jeszcze wyraźniejsza niż w poprzednich latach – dziś, gdy trwa rosyjska agresja na Ukrainę. Wszyscy dobrze rozumiemy, że to nie jest tylko walka o suwerenność Ukrainy. To walka o naszą przyszłość – wskazywał Tusk.