FANI TVP, TVN, POLSATU WE ŁZACH! NIE ŻYJE WYBITNY AKTOR!

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce:

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce.

Tak jest też i dzisiaj. W ciągu ostatnich kilku dni odnotowany został ogromny procentowy skok ilości zakażeń.

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 882 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: lubelskiego (152), mazowieckiego (146), łódzkiego (77), zachodniopomorskiego (61), małopolskiego (57), śląskiego (53), podlaskiego (52), wielkopolskiego (51), dolnośląskiego (49), podkarpackiego (47),warmińsko-mazurskiego (43), pomorskiego (40), kujawsko-pomorskiego (16), opolskiego (12), lubuskiego (11), świętokrzyskiego (6). 9 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu COVID-19 zmarło 6 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 14 osób. Liczba zakażonych koronawirusem 2 899 888/75 523 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Nie żyje znany aktor

Odszedł Willie Garson, odtwórca roli Stanforda Blatcha w serialu “Seks w wielkim mieście”. Smutne wieści potwierdził syn aktora, Nathen.

Dokładna przyczyna śmierci aktora na razie nie została podana do wiadomości publicznej. Michael Patrick King, producent wykonawczy serialu “Seks w wielkim mieście”, zdradził jedynie, że Willie Garson nie przerwał pracy, nawet kiedy był chory.

Willie Garson był oddanym przyjacielem, zarówno w życiu, jak i na ekranie. Był promykiem nadziei dla wszystkich w swoim wszechświecie. Zasłynął kreacją jednej z najbardziej lubianych postaci z naszych produkcji i był członkiem naszej rodziny przez 25 lat. Jesteśmy pogrążeni w rozpaczy w związku z jego odejściem – czytamy na profilu HBO.

Kocham Cię tato. Spoczywaj w pokoju. Cieszę się, że mogłem być częścią Twojej przygody i jestem dumny z tego, ile osiągnąłeś. Zawsze będę Cię kochał, ale musisz teraz wyruszyć we własną podróż. Zawsze będziesz przy mnie – pisze z kolei syn aktora.

Spoczywaj w pokoju!

Nie żyje Bezczel, były reprezentant wytwórni Step Records i RPS Enterteyment oraz członek składu Fabuła. Miał 37 lat.

Wtorkowy wieczór przyniósł smutne wiadomości ze świata kultury. Zmarł białostocki raper Michał Banaszek, znany pod pseudonimem Bezczel. W ostatnich latach twórczo był na uboczu, ale ten, kto śledzi scenę rapową na bieżąco wie, że miał on duży wpływ na kulturę hip-hop. Banaszek osierocił żonę i syna.

Bezczel udzielał się w zespole Fabuła, współtworzonym przez niego i jeszcze pięciu raperów. Artysta znany jest również z solowych krążków takich, jak „A.D.H.D”., „Słowo honoru” i „Teraz albo nigdy”. Ważnym elementem jego twórczości jest wydana w 2015 roku płyta „Brat Bratu Bratem”, którą stworzył wraz z dwoma innymi raperami – Z.B.U.K.U. i Tomaszem Chadą. Ten drugi zmarł tragicznie w 2018 roku w wieku 40 lat.

Będą zmiany dla Polaków, jest nowelizacja budżetu

Dziś, 21 września, premier Mateusz Morawiecki i sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, Waldemar Kraska, na wspólnej konferencji prasowej ogłosili zwiększenie wydatków na zdrowie. 

– Przeznaczamy na ochronę zdrowia dodatkowe środki w wysokości 1 miliarda złotych, na rolnictwo dodatkowe 650 mln zł, wydatki na drogi i koleje zwiekszamy o ok. 10,1 mld zł – powiedział premier Mateusz Morawiecki na specjalnej konferencji prasowej po posiedzeniu rządu.

– Dziś mam przyjemność zakomunikowania nowelizacji budżetu, która pozwoli więcej środków zainwestować, po pierwsze na zdrowie. […] Przekazujemy dodatkowe środki na ochronę zdrowia w wysokości miliarda złotych – przekazał Mateusz Morawiecki.

Oprócz tego kolejne 10 miliardów złotych zostanie przeznaczone na wydatki dotyczących dróg i kolei. Mateusz Morawiecki zaznaczył na początku, że możliwości budżetowe są bardzo dzisiaj rozbudowane.

Dodatkową subwencję w wysokości 4 mld złotych mają natomiast otrzymać jednostki samorządu terytorialnego.

W województwie Wielkopolskim 10 szkół przeszło na nauczanie zdalne oraz hybrydowe

W dziesięciu wielkopolskich szkołach potwierdzono zakażenia koronawirusem. Placówki zdecydowały się na przywrócenie zajęć w trybie zdalnym i hybrydowym.

Przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono w poznańskim liceum nr XXXVIII i w szkołach podstawowych nr 61 i 46, a także w salezjańskiej szkole podstawowej i w szkole podstawowej sióstr urszulanek.

– Przypadki zakażeń zanotowano także w szkołach w powiatach wrzesińskim, grodziskim, wolsztyńskim i w dwóch szkołach w powiecie poznańskim – wyliczyła przedstawicielka kuratorium.

Miczek wskazała, że w klasach, w których pojawiały się przypadki zakażeń zdecydowano o wprowadzaniu nauki zdalnej. W Wielkopolsce działa 1,3 tys. szkół podstawowych, ponad 500 placówek ponadpodstawowych i ponad 1,3 tys. przedszkoli. Sytuacja epidemiczna pozostaje pod kontrolą – we wtorek MZ informowało w raporcie o 28 nowych przypadkach SARS-CoV-2 w tym regionie.

Izabela Małysz może zakończyć przygodę z programem „Taniec z gwiazdami”?

Izabela Małysz przyznała, że treningi do „Tańca z gwiazdami” są dla niej sporym wyzwaniem. Ostatnio nabawiła się bolesnej kontuzji. „Mam ponaciągane i nadwyrężone mięśnie międzyżebrowe”. Żona Adama Małysza zdradziła, czy rozważa rezygnację z programu.

O tym, że treningi w „Tańcu z Gwiazdami” są intensywne i zajmują dużą część czasu, informowali różni uczestnicy.

Do szpitala trafiła ostatnio Izabela Małysz. – Mam ponaciągane i nadwyrężone mięśnie międzyżebrowe, co wiąże się z ogromnym bólem. Taka dramatyczna sytuacja trwa od tygodnia, od ostatniego odcinka. Ból promieniuje spod ręki, łopatki, aż do bioder. Jest to bardzo uciążliwe, a wiadomo, że taniec wymaga podnoszeni, dużo się na tych plecach dzieje – przyznała żona znanego sportowca. Jak relacjonuje redakcja Pomponika, kobieta przeszła serię badań, zajęło się nią dwóch dobrych specjalistów. Dostała silne leki przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Uczestniczka programu przyznała, że o jej zdrowie dba nie tylko ekipa programu, ale także ukochany. Adam Małysz pomógł żonie dostać się do najlepszych specjalistów. Izabela Małysz ze śmiechem stwierdziła, że nazwisko pomogło.

„Byłam u dwóch specjalistów, miałam robione USG i nie ma pęknięć, ale ogólnie jestem na lekach przeciwzapalnych. Z nami amatorami jest ten problem, że profesjonalny tancerz jest w stanie tak pracować, by jego ciało nie było szarpane. A my nie jesteśmy przygotowani do wielu figur, więc stąd wynikają te kontuzje” – stwierdziła.

Nie żyje znany aktor

Nie żyje Anthony Johnson, aktor i komik, znany najlepiej z występu w filmie „Piątek”. Miał 55 lat. Informacja o przyczynie śmierci nie została ujawniona.

Johnson miał 55 lat, zostawił żonę i osierocił troje dzieci.

– Straciliśmy ikonę. Będzie nam go bardzo brakowało. Zostawił po sobie piękne wspomnienia swojego śmiechu, umiejętności aktorskich, ale przede wszystkim niezwykłej osobowości i złotego serca – przekazał amerykańskim mediom Bell.

Spoczywaj w pokoju!

Duże zmiany dla Polaków

Od 1 października gaz w taryfie PGNiG Obrót Detaliczny będzie droższy o 7,4 proc. – poinformowała spółka w komunikacie. Oznacza to od nawet kilkanaście złotych więcej w comiesięcznych rachunkach. To już kolejna podwyżka w tym roku.

Urząd wyjaśnił, że powodem zmiany taryfy jest utrzymujący się od początku roku wzrost cen gazu na Towarowej Giełdzie Energii, która jest głównym źródłem pozyskania paliwa gazowego przez PGNiG OD.

W kwietniu gaz podrożał o 5,6 proc. Następnie wraz z początkiem sierpnia w życie weszła podwyżka o 12,4 proc. W październiku w życie wejdzie trzecia zmiana taryfy PGNiG OD w tym roku. Zgodnie z wyliczeniami URE dla statystycznego odbiorcy zużywającego gaz jedynie do przygotowania posiłków płatność za gaz wzrośnie o 3,36 proc.

Komunikat do osób powyżej 40 roku życia

Od 1 lipca każdemu Polakowi powyżej 40. roku życia przysługuje jednorazowy dostęp do bezpłatnego pakietu badań diagnostycznych.

Program „Profilaktyka 40 plus” ma zachęcić Polaków do wykonywania badań pod kątem innym niż COVID-19. Z darmowych badań diagnostycznych może skorzystać nawet 20 mln pacjentów, jednak do tej pory program nie wzbudził wielkiego zainteresowania. Na jakie badania można otrzymać skierowanie? Gdzie zrobić badania? Sprawdź: „Profilaktyka 40 plus” – wykaz placówek.

W czasie pandemii spadła liczba przeprowadzanych badań, dlatego rząd zdecydował się na wprowadzenie programu badań profilaktycznych.

Ministerstwo Zdrowia zachęciło Polaków do korzystania z programu Profilaktyka 40 Plus. Przedstawiciele resortu opublikowali w sieci krótką instrukcję, jak uzyskać skierowanie na bezpłatne badania.

Skierowanie zostanie automatycznie wystawione każdej osobie po 40. roku życia, która zaloguje się na swoje Internetowe Konto Pacjenta i wypełni krótką ankietę, dotyczącą swojego stanu zdrowia.

Na oficjalnym twitterze Ministerstwa Zdrowia znajdują się wskazówki.

Ministerstwo opublikowało na Twitterze komunikat, w którym informuje o akcji i odsyła do strony rządowej, na której można znaleźć szczegółowe wiadomości:

– Skończyliście 40 lat? To znaczy, że program #Profilaktyka40Plus jest właśnie dla Was. Znajdź najbliższy punkt, który bezpłatnie realizuje badania w ramach programu.

Nie żyje aktorka znana z serialu „Świat według Kiepskich”

„Świat według Kiepskich” dla wielu ma rangę kultowego serialu. Przez lata emisji widzowie pokochali Ferdka, Paździocha czy Boczka. Niestety, wielu aktorów związanych z tą produkcją odeszło. Tym razem żegnamy wybitną aktorkę.

Polscy widzowie mogą ją kojarzyć z roli Malinowskiej z serialu „Świat według Kiepskich”. Warto nadmienić, że postać Malinowskiej grała także Zofia Czerwińska, która niestety również już nie żyje. 

Zofia Bielewicz zmarła w wieku 93 lat. Tragiczną wiadomość przekazał jako pierwszy Teatr Kochanowskiego w Opolu, którego była nestorką.

Jeszcze kilka dni temu Zofia z radością towarzyszyła nam przy wydarzeniach związanych z otwarciem teatru i nowego sezonu. Przy każdej premierze była z nami i cieszyła się razem z nami! Zapamiętamy jej niezwykły talent, wdzięk, klasę, poczucie humoru, wielką empatię i miłość do teatru – czytamy w oficjalnym oświadczeniu teatru zamieszczonym na Facebook’u.

Spoczywaj w pokoju!

Czy czeka nas jesienny lockdown?

Sklepy, restauracje, siłownie, hotele. Te miejsca w pierwszej kolejności mogą objąć nowe obostrzenia. Wszystko zależy od tego, w jakim tempie pogarszała się będzie sytuacja pandemiczna.

– Jesteśmy gotowi zarówno na wariant regionalizacji obostrzeń, czyli przeliczenia liczby osób chorych na liczbę mieszkańców, jak i na pełen lockdown. Jednak tego rozwiązania na ten moment nie przewidujemy – powiedziała wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk w Radiu ZET. Dodała, że popiera niewliczanie osób zaszczepionych do limitów.

Szef Rady Medycznej przy premierze, powiedział w rozmowie z RMF FM, że jeśli sytuacja pandemiczna będzie się pogarszała, to w pierwszej kolejności mogą zostać wprowadzone ostrzejsze limity osób niezaszczepionych w sklepach i hotelach. Wtedy mniej osób mogłoby wejść do restauracji, klubów fitness czy na basen.

Jednak najbardziej realny scenariusz to wprowadzanie restrykcji lokalnych. – Zamykanie całej gospodarki na dziś nie jest brane pod uwagę – zapewnia ekspert.

Członek Rady Medycznej dodał, że bardzo ubolewa nad niskim poziomem zaszczepienia w Polsce dzieci w wieku 12-18 lat. – Przykład Kalifornii pokazuje, że tam przy 90-procentowym wyszczepieniu tej grupy praktycznie nie ma zakażeń w szkołach. U nas one się będą pojawiały – podkreślił.

Dodał, że ze względu na dobro dzieci, na ich kondycję psychiczną, utrzymanie edukacji stacjonarnej jest priorytetem. – Po to też rekomendujemy szczepienie trzecią dawką osobom najbardziej narażonych na zakażenie i ciężki przebieg Covid-19. Im mniej osób będzie trafiało do szpitali, tym mniejsze będą turbulencje społeczne.

Dzieci jednak wrócą na nauczanie zdalne?

Rok szkolny 2021/2022 jest kolejnym w trakcie pandemii koronawirusa. Zaniepokojeni rodzice i nauczyciele zastanawiają się, czy COVID-19 znów zmusi uczniów do nauki zdalnej.

Kolejne szkoły wprowadzają nauczanie zdalne, a ministerstwo zdrowia informuje o coraz większej liczbie przypadków zakażenia koronawirusem. Czy nauka zdalna od października 2021 to realny scenariusz dla całego kraju? Minister Czarnek podkreśla, że nie jest w stanie przewidzieć, co będzie się działo. Ma jednak kilka planów awaryjnych.

Dwie szkoły w całym kraju funkcjonują obecnie tylko w trybie zdalnym z powodu potwierdzenia zakażeń koronawirusem. Jednak jak informuje reporter RMF FM Rafał Miżejewski, nie wszyscy uczniowie z pozostałych placówek uczą się stacjonarnie.

W 156 szkołach nauka odbywa się w trybie mieszanym. Oznacza to, że część uczniów ma zajęcia w klasach, a pozostali uczą się zdalnie.

To są pojedyncze przypadki ognisk zakaźnych dotyczących jednej klasy zazwyczaj, a nie całej szkoły – mówi minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Uczniowie w szkołach muszą obowiązkowo nosić maseczki, ale tylko w częściach wspólnych, np. na korytarzu. W klasie, w trakcie nauki, maseczki już mieć nie trzeba. 

Choć Ministerstwo Edukacji i Nauki uspokaja, dane dotyczące ilości szkół i przedszkoli, które zostały objęte nauką hubrydową lub zdalną, wskazują taką samą sytuację, jaką mieliśmy dokładnie rok temu. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku szkolnym uczniowie wszystkich szkół przeszli na naukę online 26 października.

Nie żyje znany polski polityk

Marcin Niedziela, starosta oświęcimski, zmarł w piątek przed północą po ciężkiej chorobie – poinformowały w sobotę służby prasowe władz powiatu w Oświęcimiu. Miał 56 lat.

Wiadomość o śmierci Marcina Niedzieli trafiła do lokalnych mediów dzisiejszego ranka. Jako pierwsi tę przykrą informację przekazała rodzina zmarłego przedstawicielom Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu. Ci wystosowali oficjalne oświadczenie za pośrednictwem strony internetowej.

– Dziś dotarła do nas bardzo smutna wiadomość, wczoraj odszedł od nas Starosta Oświęcimski Marcin Niedziela. Jego śmierć to niepowetowana strata dla nas wszystkich. Na zawsze pozostanie w naszych sercach i umysłach. Składamy najszczersze wyrazy współczucia oraz słowa wsparcia rodzinie – napisano na stronie internetowej.

Marcin Niedziela urodził się 2 listopada 1964 r. w Krakowie. Ukończył tamtejszą Akademię Górniczo-Hutniczą. Z wykształcenia był geodetą. Związał się z Kętami. Prowadził firmę budowlaną.

Spoczywaj w pokoju!

Premier zabrał głos na temat pobitego księdza

„Chciałbym stanowczo podkreślić, że nie ma i nie będzie przyzwolenia na tego typu działania!” – podkreślił premier Mateusz Morawiecki odnosząc się do ataku na księdza w Szczecinie.

„Rozmawiałem z księdzem Marcinem z parafii pw. św. Józefa na szczecińskich Pomorzanach, który w środę trafił do szpitala z powodu ciężkiego pobicia. Duchowny padł ofiarą agresji mężczyzny, który wcześniej zniszczył krzyż w świątyni. Gdy ksiądz Marcin stanął w obronie kościoła i symboli wiary – został dotkliwie pobity. Na szczęście sprawca jest już w rękach policji i mam nadzieję, że spotka go zasłużona kara” – napisał na Facebooku szef rządu.

„Państwo polskie stoi na straży wolności i bezpieczeństwa wszystkich obywateli, a naszym obowiązkiem jest również szacunek i ochrona symboli i obiektów katolickich, nierozerwalnie związanych z historią i kulturą Polski” – podkreślił premier.

Do przestępstwa doszło po godz. 10 w środę. Do przedsionka kościoła na szczecińskich Pomorzanach wszedł mężczyzna, który miał połamać krzyż i uderzyć księdza, który chciał go powstrzymać.

Duże zmiany dla Polaków

Od 1 października gaz w taryfie PGNiG Obrót Detaliczny będzie droższy o 7,4 proc. – poinformowała spółka w komunikacie. Oznacza to od nawet kilkanaście złotych więcej w comiesięcznych rachunkach. To już kolejna podwyżka w tym roku.

Urząd wyjaśnił, że powodem zmiany taryfy jest utrzymujący się od początku roku wzrost cen gazu na Towarowej Giełdzie Energii, która jest głównym źródłem pozyskania paliwa gazowego przez PGNiG OD.

W kwietniu gaz podrożał o 5,6 proc. Następnie wraz z początkiem sierpnia w życie weszła podwyżka o 12,4 proc. W październiku w życie wejdzie trzecia zmiana taryfy PGNiG OD w tym roku. Zgodnie z wyliczeniami URE dla statystycznego odbiorcy zużywającego gaz jedynie do przygotowania posiłków płatność za gaz wzrośnie o 3,36 proc.

Dzieci jednak wrócą na nauczanie zdalne?

Rok szkolny 2021/2022 jest kolejnym w trakcie pandemii koronawirusa. Zaniepokojeni rodzice i nauczyciele zastanawiają się, czy COVID-19 znów zmusi uczniów do nauki zdalnej.

Kolejne szkoły wprowadzają nauczanie zdalne, a ministerstwo zdrowia informuje o coraz większej liczbie przypadków zakażenia koronawirusem. Czy nauka zdalna od października 2021 to realny scenariusz dla całego kraju? Minister Czarnek podkreśla, że nie jest w stanie przewidzieć, co będzie się działo. Ma jednak kilka planów awaryjnych.

Dwie szkoły w całym kraju funkcjonują obecnie tylko w trybie zdalnym z powodu potwierdzenia zakażeń koronawirusem. Jednak jak informuje reporter RMF FM Rafał Miżejewski, nie wszyscy uczniowie z pozostałych placówek uczą się stacjonarnie.

W 156 szkołach nauka odbywa się w trybie mieszanym. Oznacza to, że część uczniów ma zajęcia w klasach, a pozostali uczą się zdalnie.

To są pojedyncze przypadki ognisk zakaźnych dotyczących jednej klasy zazwyczaj, a nie całej szkoły – mówi minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Uczniowie w szkołach muszą obowiązkowo nosić maseczki, ale tylko w częściach wspólnych, np. na korytarzu. W klasie, w trakcie nauki, maseczki już mieć nie trzeba. 

Choć Ministerstwo Edukacji i Nauki uspokaja, dane dotyczące ilości szkół i przedszkoli, które zostały objęte nauką hubrydową lub zdalną, wskazują taką samą sytuację, jaką mieliśmy dokładnie rok temu. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku szkolnym uczniowie wszystkich szkół przeszli na naukę online 26 października.

Nie żyje polski polityk

W środę 15 września zmarł Wincenty E. Pawlaczyk. To były wiceprezydent Kalisza, a także wieloletni prawnik, działacz społeczny, instruktor harcerski i przewodnik PTTK. O jego śmierci w mediach społecznościowych poinformował syn Paweł.

„15 września zasnął w Panu Wincenty Edmund Pawlaczyk, wspaniały ojciec, dziadek i pradziadek. Dobry człowiek, który całe życie służył Bogu, Polsce i bliźnim. R.I.P” – napisał.

Wincenty Edmund Pawlaczyk urodził się 29 września 1939 r. w Piotrkowie Trybunalskim. W 1942 r. rodzina Pawlaczyków przeniosła się do Kalisza, gdzie mieszka do dzisiaj.

Mieszkańcy cenili go za udział w wielu przedsięwzięciach i powoływanie do życia kolejnych. Zmarły m.in. współpracował społecznie z Telefonem Zaufania, po 1977 roku zaangażował się w udzielanie porad prawnych działaczom Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela w Kaliszu.

W 1981 r. został wybrany przewodniczącym Stronnictwa Demokratycznego i współpracował z kaliską „Solidarnością”. Po ogłoszeniu stanu wojennego dzięki jego poręczeniu z aresztu wypuszczono innego działacza, Bogusława Śliwę.

Zanim został wiceprezydentem, przez 12 lat, począwszy od 1990 roku, był radnym rady miasta. Potem kandydował na stanowisko prezydenta. Ostatecznie nowy prezydent mianował go wiceprezydentem.

Lockdown po raz kolejny zostanie wprowadzony?

Czwarta fala faktycznie już jest – mówił podczas konferencji prasowej w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. Szef MZ dodał, że już w ciągu najbliższych dwóch tygodni osiągniemy poziom 1000 zakażeń na dobę. To wcześniej, niż zapowiadano. 

Jestem zwolennikiem rozwiązania, żeby osoby zaszczepione nie były wliczane do limitów [związanych z obostrzeniami covidowymi – red.]. Jesteśmy gotowi zarówno na wariant regionalizacji obostrzeń, czyli przeliczenia liczby osób chorych na liczbę mieszkańców, jak i na pełen lockdown. Jednak tego rozwiązania na ten moment nie przewidujemy – tak o 4. fali pandemii COVID-19 mówiła w Radiu ZET wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk.

Rzeczywiście widzimy, że ten trend do wzrostu liczby zakażeń od początku września przeskoczył na wyższy poziom. Przypomnę, że przy wzroście sierpniowym rzędu 20-25 proc. teraz mamy przeskalowanie dynamiki tygodniowej na 50 proc. 

powiedział minister zdrowia.

Minister dodał, kiedy osiągniemy próg 1000 zakażeń dziennie. Pierwotnie Ministerstwo Zdrowia zakładało, że przy tym progu zostaną prawdopodobnie wdrożone nowe obostrzenia. – Osiągnięcie 1000 zakażeń to nie jest perspektywa końca września, ale najbliższych dwóch tygodni.

Nie żyje znany polski aktor

Zmarł Adam Baumann. O śmierci aktora poinformował Teatr Śląski, z którym artysta związany był od ponad 40 lat. W dorobku miał około 130 ról, za kilka z nich otrzymał nagrody Złota Maska. Popularność przyniosły mu także role filmowe, między innymi w takich obrazach, jak „Grzeszny żywot Franciszka Buły”, „Piłkarski poker”, „Śmierć jak kromka chleba”, „Wojaczek”.

– Z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wybitnego aktora, naszego przyjaciela i mistrza, Adama Baumanna. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia. To jeden z tych ludzi, którzy pozostawiają po sobie ogromną pustkę, której nie sposób zapełnić… Adam Baumann był aktorem Teatru Śląskiego od ponad 40 lat, ze sceną związany był od ponad 50 lat. Znany był także ogólnopolskiej publiczności ze względu na swoje role filmowe – czytamy na Facebooku.