Japończycy chcą walczyć, idą na wojnę! To już potwierdzone!

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. 

Tak jest też i dzisiaj (01.03).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 14 737 (w tym 1 691 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (2452), wielkopolskiego (1907), kujawsko-pomorskiego (1396), dolnośląskiego (1059), zachodniopomorskiego (1017), śląskiego (1006), pomorskiego (924), łódzkiego (816), małopolskiego (759), lubelskiego (712), warmińsko-mazurskiego (704), lubuskiego (657), świętokrzyskiego (426), podlaskiego (344), opolskiego (262), podkarpackiego (207). 89 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.❗81 osób zmarło z powodu #COVID19, 196 osób zmarło z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.➡Liczba zakażonych koronawirusem 5 694 767/ 111 864 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Japończycy idą na wojnę. Ochotnicy dołączają do obrońców Ukrainy

W ostatnich dniach prezydent Ukrainy apelował chętnych cudzoziemców do pomocy w obronie ukraińskiego terytorium przez inwazją rosyjskiej armii. Jak się okazuje jest mnóstwo chętnych do pomocy, teraz dowiedzieliśmy się o chęci Japończyków.

Około 70 Japończyków chce walczyć w obronie Ukrainy przed rosyjską inwazją – podał w środę dziennik “Mainichi Shimbun”. Informacje pochodzi ze źródła zbliżonego do ukraińskiej ambasady w Tokio. Japończycy zgłosili się do ukraińskiej ochotniczej formacji cudzoziemskiej.

Japońscy ochotnicy to między innymi 50 byłych członków Sił Samoobrony (tak nazywa się japońska armia) i dwóch weteranów francuskiej Legii Cudzoziemskiej. Jak podał tokijski dziennik “Mainichi Shimbun”, zainteresowanie dołączeniem do ukraińskich szeregów jest duże. Wskazał na to również rzecznik ambasady Ukrainy, informując, że otrzymał wiele telefonów od osób, chcących walczyć za jego kraj, ale zastrzegł, że wojsko liczy na osoby wyszkolone i doświadczone.

Jeden z ochotników miał uzasadnić decyzję o przystąpieniu do formacji słowami: “Jeśli młodzi ludzie na Ukrainie mają umierać, będę walczył” – podał “Mainichi Shimbun”.

Gazeta podkreśla, że ambasada zdecyduje, czy ochotnicy zostaną rzeczywiście wysłani na Ukrainę, w porozumieniu z japońskim rządem

Biden zamknie niebo nad USA dla Rosji?

Podczas dzisiejszego orędzia Prezydent Joe Biden ogłosi zamknięcie przestrzeni powietrznej nad Stanami Zjednoczonymi dla rosyjskiego lotnictwa – informują media.

„Putin myślał, że Zachód i NATO nie zareagują. Myślał, że może nas podzielić. Ale się pomylił. Byliśmy gotowi” — powie prezydent USA Joe Biden podczas dzisiejszego orędzia o stanie państwa. Biden ma również zaapelować do Kongresu o zwiększenie pomocy finansowej i wojskowej dla Ukrainy. Fragmenty jego przemówienia Biały Dom opublikował z wyprzedzeniem.

Również na Twitterze widzimy informacje o tym, że już dziś Biden oficjalnie ogłosi zamknięcie nieba nad USA dla Rosji.

Prezydent Rosji podał warunki zakończenia inwazji

Telefoniczna rozmowa Putina z Macronem, która dotyczyła sytuacji na Ukrainie, trwała półtorej godziny. W tym czasie prezydent Francji naciskał na „konieczność wprowadzenia natychmiastowego zawieszenia broni”, a prezydent Rosji przedstawił swoje warunki.

Prezydent Francji zażądał od Putina, by wstrzymano ostrzał i ataki na ludność cywilną, zachowano całą infrastrukturę cywilną, zabezpieczono główne drogi, w szczególności te na południe od Kijowa.

Z oświadczenia Kremla wynika, że prezydent Rosji oznajmił, że wstępnymi warunkami zakończenia inwazji na Ukrainę jest uznanie Krymu jako terytorium rosyjskie, „denazyfikacja” rządu ukraińskiego i „status neutralny” Kijowa.

Prezydent Rosji Władimir Putin zakazał obywatelom Rosji przesyłania pieniędzy za granicę

Jak podał w poniedziałek „Wall Street Journal” na swoich stronach internetowych, prezydent Rosji Władimir Putin wydał dekret, który od 1 marca zakazuje transferu pieniędzy obywateli tego kraju za granicę. Nie będzie możliwe wysłanie poza Rosję pieniędzy za pośrednictwem banków oraz innych instytucji rynku finansowego.

Prezydent Rosji wydał nagły dekret, który od 1 marca zakazuje transferu pieniędzy obywateli tego kraju za granicę. Od dzisiaj wysłanie poza Rosję pieniędzy za pośrednictwem banków oraz innych instytucji rynku finansowego będzie niemożliwe.

Dodatkowo z dekretu wynika, że nie będzie możliwe dokonywanie obsługi długu zagranicznego

– informuje „Wall Street Journal”.

To odpowiedź Putina na sankcje nałożone przez USA, Unię Europejską i inne kraje. Rosyjskie banki odcięto od systemu SWIFT, który umożliwia obsługę płatności zagranicznych. Zamrożono też aktywa centralnego banku Rosji, ulokowane za granicą, a firmom rosyjskim i tamtejszemu ministerstwu finansów uniemożliwiono pozyskiwanie finansowania na zachodnich rynkach.