JEST FILMIK Z WIELKIEJ TRAGEDII POD SOCHACZEWEM! NIE ŻYJE 5 OSÓB! [PILNE]

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce:

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. W ostatnich tygodniach odnotowano olbrzymie spadki zachorowań.

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 104 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (16), łódzkiego (14), wielkopolskiego (14), świętokrzyskiego (8), lubelskiego (7), pomorskiego (6), dolnośląskiego (5), kujawsko-pomorskiego (5), podlaskiego (5), małopolskiego (4),podkarpackiego (4), opolskiego (3), śląskiego (3), warmińsko-mazurskiego (3), zachodniopomorskiego (2), lubuskiego (1). 4 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu COVID-19 zmarły 3 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 13 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 2 879 912/ 75 021 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Do sieci trafiło nagranie z tragicznego wypadku, w którym zginęło 5 osób, w tym trójka dzieci

Pięć osób, w tym troje dzieci zginęło wczoraj w wypadku w miejscowości Elżbietów w powiecie sochaczewskim.

– Tragiczny wypadek w m. Elżbietów powiat Sochaczew na drodze gminnej między DK50 a DK92. Zderzenie pojazdu ciężarowego z osobowym. W wyniku zdarzenia 5 osób podróżujących skodą poniosło śmierć.

– napisano wczoraj na profilu Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

Jak ustaliło o2.pl, kierująca pojazdem osobowym miała 47 lat. Pani Małgorzata jechała z 9-letnią córką Zosią raz 39-letnią pasażerką i jej dwiema córkami w wieku 4 i 7 lat. Ofiary pochodziły z gminy Iłów w powiecie sochaczewskim.

Ostrzeżenia meteorologiczne dla milionów Polaków

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami, burzami z gradem oraz ulewnym deszczem w burzach. Lokalnie może spaść do 40 litrów wody na metr kwadratowy. Niektórym regionom dokuczy również upał i temperatura sięgająca 31 stopni.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województw:

– pomorskiego, dla południowych powiatów;

– kujawsko-pomorskiego;

– wielkopolskiego, dla północnej połowy województwa;

– świętokrzyskiego, dla południowo-wschodnich powiatów;

– małopolskiego, dla wschodnich powiatów;

– lubelskiego;

– mazowieckiego;

– podkarpackiego.

Alerty te ważne są do godziny 7:00 w środę 30 czerwca 2021 roku. Na objętych nimi terenach wystąpić mogągwałtowne burze z lokalnymi opadami gradu, a także silny wiatr, wiejący miejscami z prędkością dochodzącą nawet do 100 km/h.

Z kolei pierwszy stopień ostrzeżenia przed burzami z gradem dotyczy wybranych powiatów województw: podkarpackiego, śląskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, małopolskiego oraz ponownie łódzkiego, wielkopolskiego i lubuskiego.

Tam synoptycy prognozują nieco lżejsze opady deszczu, miejscami osiągające od 20 do 30 l/mkw, a także porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami również mogą pojawić się na tych obszarach opady gradu.

Nie żyje wybitna Polka

Nie żyje wybitna polska solistka Teatru Wielkiego Elżbieta Stengert. Przez wiele lat swojej kariery pracowała na Akademii Muzycznej w Poznaniu. O jej śmierci poinformowało TVP Info, nie podając przyczyny takiego przebiegu zdarzeń. Zmarła w poniedziałek, 28 czerwca w wieku 63 lat.

Prof. dr hab. Elżbieta Stengert nie żyje. Kobieta była wieloletnia pedagożką Instytutu Edukacji Artystycznej na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Wokalistyki, Teorii Muzyki i Edukacji Artystycznej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Za swoje wybitne osiągnięcia artystyczne była nagradzana przez Rektora Akademii Muzycznej w Poznaniu i Rektora UKW w Bydgoszczy. Wielokrotnie uhonorowana nagrodami prezydenta Bydgoszczy, wojewody bydgoskiego, Ministra Kultury i Sztuki oraz odznaczeniami resortowymi.

Śpieszmy się kochać ludzi…

Minister zdrowia nie wyklucza najgorszego

Adam Niedzielski był gościem programu „Sedno Sprawy” w Radiu Plus. Zwrócił tam uwagę, że wzrastająca liczba zakażeń np. w Wielkiej Brytanii, dobrze radzącej sobie ze szczepieniami, to efekt luzowania obostrzeń, zwiększonej mobilności społecznej i nowej, bardziej zaraźliwej mutacji koronawirusa.

Minister zwrócił uwagę, że to, co działo się z epidemią COVID-19 w Wielkiej Brytanii, po 2-3 miesiącach rozpoczyna się również w Polsce.

– Teraz mamy nasilenie zakażeń w Wielkiej Brytanii, więc u nas czwarta fala epidemii pojawi się prawdopodobnie w drugiej połowie sierpnia – powiedział Adam Niedzielski.

Dodał, że jeśli tak się stanie, to obowiązek noszenia maseczek zostanie utrzymany także we wrześniu.

Jeśli ten przejściowy wzrost zachorowań miałby miejsce i utrzymywałby się także we wrześniu, to siłą rzeczy maseczki pozostaną tym obostrzeniem – podkreślił.

– Patrząc na kraje, które wracają do obowiązku noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych, takich jak Izrael, Wielka Brytania, to nasza decyzja, aby w ten sposób utrzymywać pewne bezpieczeństwo epidemiczne jest decyzją przewidującą różne scenariusze – wyjaśnił szef MZ.