KACZYŃSKI Z DUŻYMI KŁOPOTAMI ZDROWOTNYMI! KONIECZNA JEST OPERACJA! [PILNE]

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce:

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce.

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 122 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (17), lubelskiego (13), małopolskiego (12), śląskiego (10), dolnośląskiego (9), łódzkiego (8), wielkopolskiego (8), świętokrzyskiego (6), lubuskiego (5), podkarpackiego (5),warmińsko-mazurskiego (5), zachodniopomorskiego (5), kujawsko-pomorskiego (4), pomorskiego (4), podlaskiego (3), opolskiego (1). 7 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu COVID-19 zmarły 2 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 4 osoby. Liczba zakażonych koronawirusem 2 882 066/75 241 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Kaczyński z problemem zdrowotnym

Jarosław Kaczyński odwleka operację kolana, która wykluczyłaby go z politycznej aktywności na kilka tygodni – wynika z nieoficjalnych ustaleń “Super Expressu”.

Jarosław Kaczyński musi przejść operację. Jak poinformował jego współpracownik, polityk odkłada zabieg w czasie. Wszystko przez powrót Donalda Tuska i wybory, które mogą odbyć się wcześniej. 

Jak na razie Kaczyński nie chce nawet myśleć o żadnym zabiegu. Taka sytuacja wymagałaby od niego kilku tygodni przerwy od polityki, a na to stanowczo nie może sobie pozwolić. Ze względu na powrót Donalda Tuska i możliwe wcześniejsze wybory prezes jest pochłonięty pracą. 

Jarosław Kaczyński już dawno miał przejść operację wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego. Nie poddał się jej jednak chociaż coraz bardziej utyka.

Dziennik przypomniał też, że Kaczyński do końca roku może odejść z rządu i zrezygnować z funkcji wicepremiera, by poświęcić się partii oraz zadbać o swoje zdrowie. To właśnie wtedy mógłby przejść operację kolana. – Chyba że na wiosnę odbędą się wybory – mówił rozmówca i wskazał, że wówczas również nie byłby to dobry moment na przeprowadzenie operacji. 

Czy dzieci wrócą do szkół od 1 września?

Jeśli nie będziemy widzieli dynamicznego wzrostu zakażeń, to najprawdopodobniej dzieci we wrześniu wrócą do szkół – powiedział szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Potwierdził, że rząd rozważa wprowadzenie od września nauki hybrydowej w polskich szkołach.

– Wśród wariantów, które rozważamy są w zasadzie takie dwa dominujące. Jeden, który oznacza powrót do szkół – bo będziemy robili wszystko, żeby ten powrót do szkół miał miejsce – jeżeli (…)nie będziemy widzieli jakiegoś dynamicznego wzrostu zakażeń. Ale jeżeli sytuacja epidemiczna będzie przez nas oceniana nie tak optymistycznie jak możemy powiedzieć w tej chwili, to jest taki pomysł na stole, który polega na tym, żeby dać sobie ten okres pierwszych dwóch tygodni wrześniowych właśnie na to nauczanie hybrydowe – powiedział Niedzielski.

Jak informuje RMF, pomysł, by od września, kiedy rozpocznie się nowy rok szkolny, nauka była prowadzona w systemie hybrydowym, jest dyskutowany przez działającą przy premierze Radę Medyczną i Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Jednak decyzja jeszcze nie zapadła, bo rząd zamierza przyglądać się temu, jak przez wakacje zmieni się sytuacja epidemiczna.

– Przygotowujemy się na powrót do szkół 1 września w trybie stacjonarnym, ale musimy mieć w swoich planach alternatywne rozwiązania na wypadek, gdyby czwarta fala pokrzyżowała nasze plany – mówił szef resortu edukacji w audycji „W otwarte karty” na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia.

Będą duże zmiany dla polskich drogowców

Rząd poinformował o planowanych zmianach w prawie o ruchu drogowym. Zaostrzone zostaną m.in. kary za przekroczenie prędkości. Maksymalny mandat za złamanie ograniczeń ma kosztować kierowcę nawet 5 tys. zł.

Założenia zmian dotyczące m.in. Prawa o ruchu drogowym Rada Ministrów przyjęła we wtorek. Jak zaznaczono, projekt ustawy w tej sprawie zostanie przyjęty przez rząd po dokonaniu korekt legislacyjnych wynikających z przebiegu dyskusji na Radzie Ministrów oraz finalnych uzgodnień między ministrem infrastruktury i ministrem sprawiedliwości w zakresie zmian w Kodeksie karnym.

Propozycje nowych mandatów:

  • podwyższenie dolnej granicy wymiaru kar grzywny za zachowania, które zostały uznane za najbardziej niebezpieczne – m.in. naruszania praw osób pieszych, niestosowanie się do znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej, naruszanie dopuszczalnych prędkości jazdy;
  • podwyższenie maksymalnej wysokość grzywny z 5 tys. zł do 30 tys. zł w przypadku wykroczeń drogowych;
  • podwyższenie maksymalnej wysokość grzywny do 3,5 tys. zł w postępowaniu mandatowym;
  • podwyższenie mandatu karnego do 5 tys. zł za przekroczenie dopuszczalnej prędkość jazdy o ponad 30 km/h, natomiast w przypadku recydywy grzywna mandatu będzie wynosiła od 3 tys. zł do 5 tys. zł;
  • wpływy z grzywien będą przekazywane do Krajowego Funduszu Drogowego.

Uzgodniono również kierunek zmian w zakresie orzekania przez sądy wyższych kar pozbawienia wolności dla kierowców prowadzących w stanie nietrzeźwości.

Nie żyje znany muzyk

Nie żyje Jeff LaBar. Był gitarzystą glam metalowego zespołu Cinderella, który odniósł duży sukces pod koniec lat 80.

Jeff LaBar, czyli legendarny gitarzysta zespołu glam rockowego Cinderella, NIE ŻYJE! Podobno w ostatnich dniach nie było z nim kontaktu i bliscy nie wiedzieli, co się z nim działo. Jego była żona Gaile LaBar-Bernhardt odwiedziła apartament muzyka w Nashville. Znalazła jego martwe ciało.

„Właśnie dostałem telefon… Jeff LaBar, mój ojciec, mój bohater, mój idol, zmarł dzisiaj. Brak mi słów” – napisał syn muzyka. Według informacji amerykańskich mediów, rodzina przez kilka dni nie miała kontaktu z gitarzystą. 14 lipca ciało muzyka znalazła jego żona.

LaBar dołączył do Cinderelli w 1985 roku, zaraz po tym jak zespół wszedł do studia, by nagrać swój debiutancki album „Night Songs”. Dzięki przełomowemu singlowi „Nobody’s Fool”, „Night Songs” stał się jednym z największych albumów 1986 roku, osiągając status potrójnej platyny i zajmując 3. miejsce na liście Billboard 200.

Spoczywaj w pokoju!