KATASTROFA SAMOLOTU ZE SKOCZKAMI! NIKT NIE PRZEŻYŁ… OGROMNA TRAGEDIA! [PILNE]

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce:

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. W ostatnich tygodniach odnotowano olbrzymie spadki zachorowań.

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 93 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (17), warmińsko-mazurskiego (13), podlaskiego (8), łódzkiego (7), małopolskiego (7), pomorskiego (7), wielkopolskiego (7), zachodniopomorskiego (6), śląskiego (4), świętokrzyskiego (4),dolnośląskiego (3), lubelskiego (3), opolskiego (3), kujawsko-pomorskiego (1), lubuskiego (1), podkarpackiego (0). 2 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu COVID-19 zmarły 3 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 16 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 2 880 596/ 75 135 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Katastrofa samolotu w Szwecji. Nie żyją skoczkowie spadochronowi oraz pilot

Dramat w Szwecji. W czwartek wieczorem rozbił się niewielki samolot z dziewięcioma osobami na pokładzie. Nikt nie przeżył.

To bardzo poważny wypadek. Wszyscy, którzy znajdowali się na pokładzie rozbitego samolotu, zginęli – przekazała policja.

Początkowo media informowały o jednej osobie, która mogła zostać uratowana z rozbitego samolotu, jednak w nocy z czwartku na piątek 9 lipca szwedzka policja potwierdziła, że wszyscy obecni na pokładzie zginęli.

“Moje myśli są z ofiarami, ich rodzinami i bliskimi w tym bardzo trudnym czasie” – napisał na Twitterze premier Szwecji Stefan Lofven.

Samolot był wykorzystywany do przewożenia skoczków spadochronowych i rozbił się w pobliżu lotniska w Oerebro krótko po starcie – powiedział szwedzkiej agencji prasowej TT Emil Gustavsson z lokalnych służb ratunkowych.

Od 1 września w szkołach nowy przedmiot?

Planujemy, że od 1 września 2021 roku ruszą lekcje o zdrowiu w ramach godzin wychowawczych. Pandemia uniemożliwiła wprowadzenie ich rok temu – powiedział w czwartek w czasie posiedzenia Komisji Zdrowia wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski.

Wiceszef Ministerstwa Zdrowia Sławomir Gadomski potwierdził, że od września 2021 roku w szkołach mają pojawić się lekcje o zdrowiu. Wiceminister przyznał, że zajęcia miały być wprowadzone już w ubiegłym roku, jednak było to niemożliwe ze względu na wybuch pandemii koronawirusa. Mają odbywać się w ramach godzin wychowawczych.

Wiceminister powiedział, że jeszcze w czasie konsultacji strategii, resort zdrowia mocno naciskał na ministerstwo edukacji, by takie zajęcia wprowadzić, jednak „z powodu pandemii i ogromnego zamieszania w procesach kształcenia nie udało nam się tego zadania zrealizować”.

Natomiast przygotowane zostały materiały edukacyjne dla klasy 1-3. Opracowanie kolejnych materiałów dla klas 4-8 trwa teraz […] Planujemy, żeby te lekcje ruszyły od września 2021 roku, od tego roku szkolnego – powiedział.

Żona Pawła Królikowskiego o testamencie

Paweł Królikowski zmarł półtora roku temu. Od tamtej pory wdowa po aktorze kilkukrotnie podkreślała w wywiadach, że chce pielęgnować to, co pozostawił po sobie jej mąż. Małgorzata Ostrowska-Królikowska opowiedziała o tym, jak wygląda jej życie po stracie ukochanego. „To wspaniały testament mojego męża, który zostawił ten festiwal” – powiedziała w serwisie viva.pl, opisując Festiwal CZPL im. Pawła Królikowskiego.

Paweł Królikowski zmarł w wieku zaledwie 58 lat, po długiej chorobie neurologicznej. Najmocniej jego odejście uderzyło w ukochaną żonę, również aktorkę – Małgorzatę Ostrowską-Królikowską.

„Wszystko mi go przypomina. Do tej pory wiszą w szafie jego ubrania. Jeszcze do niedawna na krześle leżała przerzucona przez oparcie jego kamizelka. W końcu oddałam ją jego ojcu. „Tata, weź tę kamizelkę i płaszcz” – poprosiłam. Ucieszył się, że ma rzeczy po ukochany synu. Czasem Marcyśka zakłada za obszerne na nią swetry Pawła, fajnie w nich wygląda. Nie potrafię rozstać się z jego rzeczami” – mówiła jakiś czas temu w ‘Świecie kobiety”.

Artystka niedawno wzięła udział w sesji fotograficznej wraz z dziećmi. Zdjęcia zrobiono w Kudowie, gdzie odbywał się Festiwal Kultury i Piosenki Polsko-Czeskiej. To właśnie o tym wydarzeniu wdowa po aktorze opowiedziała w rozmowie z Viva.pl.

To jest miejsce, gdzie postawiliśmy z Pawłem dom na skale. Mieliśmy taką ideę, by to był dom rodzinny w górach. Chcieliśmy, by on nas wszystkich integrował. Pomaga w tym to, że tam nie ma internetu i zasięgu. To dla nas bardzo ważne w czasach, gdy na co dzień mamy tak mało momentów dla siebie.

Nie żyje były reprezentant Polski

W wieku 82 lat zmarł były piłkarz reprezentacji Polski i Zagłębia Sosnowiec Józef Gałeczka – poinformował klub.

– Wielka postać polskiej piłki, nie tylko Zagłębia. Wspaniały piłkarz, trener i wychowawca. Straszna wiadomość  – mówi o Gałeczce Prezes Honorowy Zagłębia, Leszek Baczyński.

„Ten niezwykły piłkarz na wyżyny wyniósł sztukę zdobywania bramek głową, stając się jedną z prawdziwych ikon Zagłębia Sosnowiec” – napisano w klubowym pożegnaniu zawodnika. Gałeczka zadebiutował w reprezentacji 2 września 1962 w Poznaniu w meczu z Węgrami (0:2). Napastnik rozegrał w biało-czerwonych barwach 18 meczów, w których zdobył pięć bramek.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej był szkoleniowcem Zagłębia Sosnowiec.

Spoczywaj w pokoju!