KATASTROFA! ZAWALIŁ SIĘ 12-PIĘTROWY BLOK MIESZKALNY! TRWA AKCJA RATUNKOWA!

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce:

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. W ostatnich tygodniach odnotowano olbrzymie spadki zachorowań.

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 147 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: wielkopolskiego (19), dolnośląskiego (14), mazowieckiego (14), śląskiego (14), łódzkiego (12), pomorskiego (11), lubelskiego (10), podlaskiego (10), małopolskiego (7), kujawsko-pomorskiego (6),warmińsko-mazurskiego (6), zachodniopomorskiego (5), opolskiego (4), świętokrzyskiego (4), podkarpackiego (3), lubuskiego (2). 6 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu COVID-19 zmarły 4 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 20 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 2 879 336/ 74 917 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Okropna tragedia, zawalił się 12-piętrowy blok mieszkalny, w którym byli ludzie

Media w USA donoszą o gigantycznej katastrofie budowlanej w Miami. 12-piętrowy budynek nagle się zawalił! W jego wnętrzu byli ludzie, których ratownicy próbują uratować.

Do zdarzenia doszło około godziny 2 w nocy czasu lokalnego. Nieopodal ulic 88th Street i Collins Avenue, w pobliżu plaży w Surfside, częściowo zawalił się jeden z budynków mieszkalnych. Jest to 12-piętrowy apartamentowiec będący częścią kompleksu Champlain Towers South. Nie jest jasne, ile osób znajdowało się wewnątrz podczas tragedii. 

Z doniesień ABC News wynika, że na miejscu zdarzenia pracuje 80 jednostek straży pożarnej. Póki co nie ma informacji o konkretnej liczbie ofiar bądź rannych.

Przyczyna katastrofy budowlanej nie jest znana. Niektóre z doniesień mówią o częściowym zawaleniu się apartamentowca, inne o tym, że cały budynek runął. Na zdjęciach z miejsca zdarzenia widać, że straty są duże.

– Wynajmuję mieszkanie kobiecie na szóstym piętrze. Nie mogę się z nią w żaden sposób skontaktować, mam tylko nadzieję, że nie było jej w mieszkaniu – powiedział w rozmowie ze stacją NBC 6 Willie Gomez, który wraz z innymi osobami obserwuje z odległości akcję ratunkową.

O dalszych informacjach z Miami będziemy informować na bieżąco!

Ostrzeżenia przed burzami

Intensywne opady, lokalnie nawet do 50 mm na metr kwadratowy, silny wiatr w porywach do 90 km/h oraz grad – tak zdaniem synoptyków może wyglądać czwartek. Zmian w pogodzie powinni spodziewać się przede wszystkim mieszkańcy Mazowsza oraz Lubelszczyzny. Rano zagrzmiało na Opolszczyźnie.

Już od samego początku dnia w przeważającej części kraju będą występować ulewne deszcze z gradem i porywistym wiatrem. Na zachodzie Polski będą utrzymywać się przez cały dzień. Rano pojawią się na południu, później w centrum, a po południu na północy i wschodzie kraju. 

W ciągu godziny może spaść do 50 mm deszczu. Grad może mieć średnicę do 3 cm (lokalnie do 7 cm). Porywisty wiatr osiągnie do 90 km/h (lokalnie powyżej 100 km/h) – może łamać gałęzie drzew i uszkadzać linie energetyczne. 

W najcieplejszym momencie dnia na wschodzie kraju odnotujemy około 31 stopni, na zachodzie 16. 

Uważajcie na siebie!

Od północy spora zmiana. Chodzi o kwarantanne

Rząd ogłosił kwarantannę dla przyjeżdżających spoza strefy Schengen, ale by była skuteczna, powinna się rozpocząć w momencie, gdy podróżny opuści pokład samolotu, a nie dzień później – pisze „Rzeczpospolita”.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że rząd wprowadza 10 dni kwarantanny dla niezaszczepionych podróżnych spoza strefy Schengen. Osoby, które otrzymają negatywny wynik tekstu na obecność koronawirusa, będą mogły ją zakończyć po siedmiu dniach. Wszystko w związku z rosnącym zagrożeniem wariantu Delta koronawirusa.

Nowe przepisy dotyczące kwarantanny zaczną obowiązywać od północy w środę. Z kwarantanny można zostać zwolnionym po siedmiu dniach – warunkiem jest uzyskanie negatywnego wyniku na obecność koronawirusa.

Minister podkreśla, że wprowadzenie kwarantanny to działanie mające uchronić Polaków od nowych zakażeń. Wszak z tymi w Polsce nie ma problemu, a coraz więcej Polaków decyduje się na przyjęcie szczepionki przeciwko COVID-19.

W strefie Schengen znajduje się 25 państw członkowskich Unii Europejskiej. W związku z Brexitem wyszła z niej Wielka Brytania, natomiast Irlandia skorzystała z klauzuli opt-out.