KOSZMARNE WIEŚCI… KATASTROFA SAMOLOTU – NIKT NIE PRZEŻYŁ [*]

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce.

Tak jest też i dzisiaj (28.12).

Oto wpis:

Mamy 9 843 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (1392), śląskiego (1054), wielkopolskiego (891), łódzkiego (783), małopolskiego (783), pomorskiego (749), dolnośląskiego (727), kujawsko-pomorskiego (668),zachodniopomorskiego (592), lubelskiego (489), warmińsko-mazurskiego (396), podkarpackiego (384), świętokrzyskiego (234), opolskiego (233), lubuskiego (207), podlaskiego (171). 90 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu COVID-19 zmarło 186 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 363 osób. Liczba zakażonych koronawirusem 4 064 715/94 914 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Katastrofa samolotu w USA

Amerykańska telewizja CNN poinformowała o katastrofie odrzutowca, który miał rozbić się w poniedziałek w południowej Kalifornii. Według nieoficjalnych informacji, wszyscy na pokładzie zginęli.

W nocy z poniedziałku na wtorek czasu polskiego niewielka maszyna runęła na ziemię w mieście El Cajon w hrabstwie San Diego w Kalifornii. Pojawił się ogromny pożar tuż obok domów i samochodów! Nie ma szans, by ktokolwiek przeżył katastrofę.

Lokalne władze przekazały, że nie znają szczegółów lotu. Na miejscu trwa akcja ratunkowa. Jak na razie nie odnaleziono nikogo, kto przeżył katastrofę.

Biuro szeryfa San Diego podkreśla jednak, że nie ma jeszcze dokładnej liczby pasażerów i nie wie, ile osób zginęło.

Nie żyje Robin Le Mesurier

Gitarzysta Robin Le Mesurier zmarł w wieku 68 lat po długiej walce z rakiem. Artysta był znany ze współpracy z Rodem Stewartem i Johnnym Hallydayem.

– Spoczywaj w pokoju, Robin. Mam do ciebie ogromny szacunek, będzie mi ciebie brakowało – pożegnał muzyka na Twitterze członek grupy The Rolling Stones. 

Artysta urodził się w Londynie w 1953 roku. Dorastał w artystycznej rodzinie. Jego rodzice byli aktorami, którzy odnosili sukcesy, pojawiając się na scenach teatrów i ekranach telewizorów. Le Mesurier zaczął interesować się muzyką w bardzo młodym wieku. Pokochał gitarzystów takich jak Jimi Hendrix, Eric Clapton, John Lee Hooker czy Jeff Beck.

Spoczywaj w pokoju [*]

Nie żyje Żora Korolyov.

Żora Korolyov, tancerz, który trenował uczestników „Tańca z gwiazdami”, zmarł w wieku 34 lat. Informację o jego śmierci jako pierwszy podał Paweł Dudek, znany jako Czadoman. Potwierdziła ją jego partnerka, Ewelina Bator.

Śmierć Żory Korolyova zszokowała świat mediów. Tancerz „Tańca z Gwiazdami” miał zaledwie 34 lata. Śmierć przyszła nagle.

Ukraiński tancerz, który w Polsce stał się popularny po tym, jak trenował gwiazdy w programie Taniec z Gwiazdami, zmarł.

Partnerka Żory Korolyov napisała na Instagramie:

„Mój kochany! Dziękuję Ci za najpiękniejsze 5 lat wspólnego tańca. Prawdą jest, że dnia 21.12.2021 odszedł człowiek, który kochał całym sercem i którego ja kochałam i kocham najmocniej na świecie. Nasze serca pękły, ale złożą się kochanie tam na górze. Będziemy się sobą opiekować. Kochamy Cię. Wierzcie mi – też w to nie wierzę. Długo nie uwierzę. I na ten moment to co się stało potrzebuje ciszy…”

Jak nieoficjalnie informuje Super Express, przyczyną śmierci Żory Koroliova było było zapalenie mięśnia sercowego.

Zmarł Andrzej Rozpłochowski

Odszedł Andrzej Rozpłochowski – legendarny człowiek Solidarności.

Informację o śmierci działacza przekazali nie tylko jego znajomi, ale także premier Mateusz Morawiecki.

Kilka tygodni temu, po zakażeniu koronawirusem, w ciężkim stanie trafił do szpitala. Miał 71 lat.

-Ciężko się odbiera takie wiadomości, jak ta o śmierci Andrzeja Rozpłochowskiego. Stoczył ciężką walkę z koronawirusem i niestety dzisiaj ją przegrał. Bez niego trudno sobie wyobrazić Solidarność na Śląsku. Bez niego trudno też wyobrazić sobie Solidarność w ogóle. Dzielny, prawy człowiek, który miał istotny wpływ na odzyskanie przez Polskę niepodległości. Spoczywaj w Pokoju — napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki

O śmierci legendarnego działacza Solidarności poinformowali w poniedziałek wieczorem w mediach społecznościowych jego znajomi, a także m.in. portal niezależna.pl.

Spoczywaj w pokoju [*]

Czy zostaną wprowadzone kolejne ograniczenia na Święta Bożego Narodzenia?

Rzecznik prasowy rządu był we wtorek gościem Trójki Polskiego Radia.

Do stycznia nie planujemy modyfikacji obecnych obostrzeń związanych z COVID-19 – powiedział we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller. Dodał, że wczoraj odbyło się posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.

„Obecne obostrzenia uwzględniają fakt, że pojawił się omikron, natomiast jeśli by się liczba zachorowań zwiększała, będziemy decydować o dalszych obostrzeniach, ale one i tak są poważne, bo 30 procent limitu to jest znaczący limit” – powiedział Müller.

Nie żyje Michał Rokicki. Polski pływak, olimpijczyk z Pekinu zmarł w wieku 37 lat.

Michał Rokicki zmarł w nocy z niedzieli na poniedziałek. Dotychczas nikt nie podał przyczyny śmierci 37-letniego pływaka. 

„Z głębokim żalem informujemy, że zmarł Michał Rokicki – pływak, wychowanek raciborskiego ZSOMS i Victorii Racibórz, zawodnik AZS AWF Warszawa, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, olimpijczyk” – czytamy w komunikacie związku.

Urodzony w Raciborzu Michał Rokicki zmarł w nocy z niedzielę na poniedziałek.

Nieznane są przyczyny śmierci pływaka.

Spoczywaj w pokoju [*]