KOSZMARNE WIEŚCI… NIE ŻYJE PIŁKARZ, B. REPREZENTANT POLSKI I LEGII WARSZAWA!

Wiadomości

Nie żyje Andrzej Zygmunt.

4 kwietnia w USA w wieku 76 lat zmarł były piłkarz Legii Warszawa Andrzej Zygmunt. Informacje o śmierci dotarły zza oceanu dopiero teraz.

– Nie był mistrzem techniki, ale niedostatek ten nadrabiał niezwykłą ambicją i walecznością. Te cechy oraz ogromna nieustępliwość w grze sprawiły, że niektórzy postrzegali go jako jednego z najbardziej brutalnie grających obrońców na naszych boiskach. Nie do końca było to jednak prawdą – wspomina Legia na swojej stronie internetowej.

Podkreślono, że grał co prawda ostro, ale zawsze fair względem rywali.

“Był mistrzem krótkiego krycia. Z reguły przydzielano mu rolę “plastra” najskuteczniejszych napastników drużyn , którym przychodziło rywalizować z Legią. Do legendy meczów Legii z Górnikiem Zabrze przeszły jego pojedynki z Włodzimierzem Lubańskim. Zygmunt jak mało kto potrafił zneutralizować tego wybitnego napastnika. Nie ograniczał się w swojej grze tylko do odbioru piłki. Bardzo dobrze grał głową i przy stałych fragmentach gry brał czynny udział w akcjach na polu karnym rywali” – zaznaczono.

Spoczywaj w pokoju [*]

Węgry blokują nowe sankcje na Rosję. 

W środę na szczycie unijnym w Brukseli 27 państw członkowskich przyjęło polityczne porozumienie o wdrożeniu szóstego pakietu sankcji wobec Rosji. Ten zakłada embargo na ropę.

Węgry wstrzymały w środę finalizację prac nad szóstym pakietem unijnych sankcji na Rosję. Rząd w Budapeszcie nalega na usunięcie patriarchy Cyryla z listy osób objętych sankcjami – poinformowało Agencję Reutera trzech dyplomatów.

„Nieoczekiwanie Węgry przedstawiały kolejne żądania, wbrew zawartym na szczycie uzgodnieniom politycznym. Budapeszt domaga się usunięcia z list sankcyjnych patriarchy Cyryla, jak również zwiększenia do 3 lat z obecnych 6 miesięcy możliwość reeksportu produktów z ropy rosyjskiej do państw trzecich. Komisja Europejska i francuska prezydencja w Radzie wskazały, że 3 lata nie mają uzasadnienia. To jest złamanie ustaleń szczytu UE. Pakiet jest obecnie zablokowany” – przekazało PAP źródło unijne.

W czwartek ambasadorowie państw członkowskich przy UE podejmą kolejną próbę znalezienia porozumienia ws. sankcji.