Koszmarne wieści.. Nie żyje znany dziennikarz. Miał tylko 34 lata [*]

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce.

Tak jest też i dzisiaj (08.01).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 10 900 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (1621), małopolskiego (1394), śląskiego (996), wielkopolskiego (967), dolnośląskiego (935), pomorskiego (667), łódzkiego (666), kujawsko-pomorskiego (583), podkarpackiego (540),zachodniopomorskiego (509), lubelskiego (436), warmińsko-mazurskiego (393), opolskiego (320), świętokrzyskiego (287), lubuskiego (267), podlaskiego (201). 130 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu COVID-19 zmarło 77 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 215 osób. Liczba zakażonych koronawirusem 4 202 090 / 99 720 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Wojciech Boratyński nie żyje. Dziennikarz miał 34 lata

Wojciech Boratyński nie żyje. 34-latek związany był zawodowo m.in. z “Super Expressem”, Radiem Zet i Polsat News. Informację przekazał se.pl.

Wojciech Boratyński kilka dni temu trafił do szpitala w związku z chorobą neurologiczną. Dziennikarz.  Zmarł w nocy z czwartku na piątek w wieku 34 lat – przekazał branżowy portal WirutalneMedia.pl

“Zapamiętaliśmy Wojtka jako człowieka nieszablonowego, pełnego wielu nietuzinkowych pomysłów, ale też niezwykle kompetentnego i pełnego zdrowej pasji. Mimo młodego wieku był dziennikarzem w starym stylu – w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Lubił drążyć temat, poznać różne opinie, sprawdzić informację w kilku źródłach…” – przekazano na stronie “Super Expressu”.

Nie żyje aktorka Teresa Aksinowicz.

Nie żyje Teresa Aksinowicz-Jander, aktorka teatralna, znana widzom także z epizodycznych ról serialowych. Miała 67 lat. O jej śmierci poinformował syn w pożegnalnym wpisie na Instagramie.

Z głębokim żalem i smutkiem chciałbym przekazać tę smutną i szokującą wiadomość, ale moja kochana mama Teresa Aksinowicz-Jander odeszła dziś. Razem z jej kochającym mężem jesteśmy w żałobie po tej stracie. Będziemy informować, co dalej. Na razie sami nie wiemy. Kocham cię, mamo na zawsze i wszędzie

Odejście Teresy Aksinowicz Jander skomentowała także agencja aktorska Edwin Film, która współpracowała z kobietą. 

Dzisiaj świat się zatrzymał dla niej, ale także i dla nas. I całej społeczności aktorskiej. Tereska odeszła w dniu 6 stycznia 2022 roku, podążając za konnym orszakiem Trzech Króli. Taki oto dzień sobie wybrała na pożegnanie z ziemskim życiem. […] Wiadomość przyjmujemy z niedowierzaniem, szokiem, bólem i poczuciem ogromnej straty zarówno w życiu osobistym, jak i artystycznym. Wyrazy współczucia dla syna Konrada i męża Lutza – podano.

Spoczywaj w pokoju [*]

Premier zapowiedział tarczę antyinflacyjną 2.0.

– W przyszłym tygodniu ogłosimy Tarczę Antyinflacyjną 2.0. Zdecydowałem, że obniżymy stawkę VAT na paliwa z 23 proc. na 8 proc., co przełoży się na obniżkę ceny litra benzyny i diesla na stacji od 60 do 70 groszy – zapowiada w rozmowie z Interią premier Mateusz Morawiecki.

Pamiętajmy, że na początku grudnia 2021 r. litr kosztował już ponad 6 zł. Najpierw był pierwszy ruch, cena spadła zgodnie z zapowiedziami do ok. 5,70 zł, a teraz obniżymy ją o kolejne 60-70 gr – powiedział premier Mateusz Morawiecki w piątkowym wywiadzie dla Interii.

– Inflacja jest zjawiskiem globalnym. Główny wpływ na nią mają trzy czynniki: wysokie ceny energii w związku z europejską polityką klimatyczną, wysokie ceny gazu, które są konsekwencją szantażu gazowego Rosji oraz pandemia. Mimo wszystko lepiej wychodzić z kryzysu i walczyć z inflacją niż tkwić w kryzysie, który generuje wysoką inflację i wysokie bezrobocie. 

Inflacja jest realnym problemem. Trzeba z nią walczyć i temu poświęcam się z całą energią. – mówi premier Morawiecki.

Mateusz Morawiecki zapewnił, że chciałby, żeby obniżka weszła w życie 1 lutego, początkowo na pół roku. Dodał, że przedłużone może być także funkcjonowanie pierwszej tarczy antyinflacyjnej, przygotowanej początkowo na okres pięciu miesięcy.