Koszmarne wieści ws. Roberta Lewandowskiego. Niestety…

Wiadomości

Robert Lewandowski doznał naderwania mięśnia dwugłowego i nie wystąpi w niedzielnym meczu Euro 2024 przeciwko Holandii – poinformowały WP SportoweFakty.

Kapitan reprezentacji Polski przeszedł badania po meczu z Turcją, które oficjalnie potwierdziły, że nie zagra w najbliższym spotkaniu z Holandią.

W poniedziałek Polska pokonała Turcję 2:1, ale wynik meczu został przyćmiony przez serię kontuzji w drużynie Michała Probierza.

Lewandowski musiał opuścić boisko po 30 minutach gry z Turcją z powodu napięcia w mięśniu dwugłowym, które od razu zasygnalizował sztabowi. Chciał uniknąć ryzyka przed Euro 2024.

Niczego nie można wykluczyć. Musimy czekać na badania – mówiło źródło z bliskiego otoczenia reprezentacji.

Badania rozpoczęły się przed południem w szpitalu Enel-Med Centrum w Warszawie. Po około trzydziestu minutach Lewandowski opuścił placówkę w towarzystwie lekarza reprezentacji, Jacka Jaroszewskiego.

Okazało się, że kapitan polskiej kadry naderwał mięsień dwugłowy, co wyklucza jego udział w pierwszym meczu na Euro 2024 z Holandią. Sztab medyczny dokłada wszelkich starań, aby Lewandowski był gotowy na kolejne spotkania.

Informację WP SportoweFakty potwierdził PZPN w oficjalnym komunikacie. – U Roberta Lewandowskiego doszło do naderwania mięśnia dwugłowego uda, co wykluczy go z udziału w pierwszym meczu turnieju. Robimy wszystko, by Robert mógł zagrać w drugim spotkaniu, przeciwko Austrii – informuje dr Jacek Jaroszewski, lekarz drużyny narodowej.

Lepsze wiadomości dotyczą Karola Świderskiego i Pawła Dawidowicza, którzy również ucierpieli w meczu z Turcją. – Paweł Dawidowicz doznał naciągnięcia mięśnia czworogłowego uda. W przypadku Karola Świderskiego badanie wykazało skręcenie stawu skokowego bez poważniejszych uszkodzeń. Obaj zawodnicy powinni wrócić do pełnego treningu w ciągu 3-4 dni po wdrożonym leczeniu – wyjaśnia dr Jaroszewski.

We wtorek około godziny 17:00 reprezentacja Polski wyleci do Hanoweru, który będzie bazą drużyny podczas Euro 2024.

Pierwszy mecz na turnieju drużyna Michała Probierza rozegra w niedzielę o godz. 15:00 w Hamburgu, gdzie zmierzy się z Holandią. Kolejne spotkania to starcia z Francją i Austrią.