KOSZMARNE WIEŚCI.. WYBITNY POLSKI MUZYK NIE ŻYJE [*]

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce.

Tak jest też i dzisiaj (30.12).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 14 325 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (2024), mazowieckiego (1884), małopolskiego (1555), dolnośląskiego (1325), wielkopolskiego (1276), pomorskiego (1005), łódzkiego (853), kujawsko-pomorskiego (719),zachodniopomorskiego (693), opolskiego (544), warmińsko-mazurskiego (493), podkarpackiego (471), lubelskiego (443), lubuskiego (436), świętokrzyskiego (334), podlaskiego (169). 101 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z powodu #COVID19 zmarło 200 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 509 osób.

Liczba zakażonych koronawirusem 4 094 608/ 96 415 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Nie żyje Lesław Lic

Zmarł Lesław Lic, ceniony muzyk jazzowy. Artystę pożegnał na swoim Facebooku Jan “Ptaszyn” Wróblewski.

Dotarła do mnie wiadomość bardzo przykra. Odszedł Lesław Lic. Nasz jazzowy weteran. Kiedy ja stawiałem pierwsze kroki i coś tam dłubałem po amatorsku On już grał na całego. Był jednym z nielicznych, którzy wiedzieli co to jest jazz i na czym polega improwizacja. Duduś, Kuryl, Trzaskower, Komeda, Jurek Tatarak i Lesław Lic. To były w połowie lat 50 nazwiska symbole. Taka czołówka gwiazd. Niestety, od teraz już tylko we wspomnieniach. […]

Lesław Lic był samoukiem i grał na saksofonie, fortepianie i klarnecie. Pierwszy raz występował w wieku zaledwie 6 lat. Jako 15-latek zarabiał na utrzymanie rodziny, grając na żydowskich weselach.

Tomasz “Dany” Danielewicz nie żyje.

Tomasz “Dany” Danielewicz nie żyje. Muzyk był gitarzystą oraz założycielem grupy Hateera, która przez lata łączyła brzmienia thrash, heavy oraz death metalu.

 Z wielkim smutkiem i niedowierzaniem informujemy, że Odszedł nasz Brat i Przyjaciel. Tomasz “Dany” Danielewicz. Założyciel zespołu. Gitarzysta. Człowiek wielkiej pasji. Miłośnik muzyki. Kompozytor. Ukochany mąż, wspaniały Ojciec i Brat. Nie jesteśmy w stanie wyrazić naszego smutku i żalu. Wierzymy Tomku, że jeszcze razem zagramy – przekazano na profilu Hateera / in Memory of Madness.

O śmierci muzyka fani dowiedzieli się z profilu zespołu na Facebooku. Nie podano żadnych szczegółów dotyczących tej tragedii, wiadomo jedynie, że pogrzeb gitarzysty odbędzie się 10 stycznia 2021 r. o godzinie 9.50 na cmentarzu bródnowskim w kościele murowanym.

Spoczywaj w pokoju [*]

Odbyła się konferencja premiera Morawieckiego

Pilna konferencja Mateusza Morawieckiego. We wtorek premier rządu postanowił zabrać głos w sprawie tworzenia nowych miejsc pracy i walki państwa ze skutkami pandemii. 

– Zgodnie z naszymi obietnicami Polski Ład ma przyczynić się do powstania pół miliona miejsc pracy. To dla mnie niezwykle ważne – przyznał podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu mówił o Programie Inwestycji Strategicznych. – To nowe przedszkola, żłobki, nowe drogi, inwestycje w ciepłownictwo i energetykę, parki technologiczne – wymieniał premier.

Wśród pytań od dziennikarzy pojawił się też temat obowiązkowych szczepień przeciw COVID. – COVID to choroba, która zbiera śmiertelne żniwo, w większości wśród niezaszczepionych. 

Jesteśmy przygotowani na różne scenariusze, wkrótce będzie obowiązkowe szczepienie dla personelu medycznego. Jak dodał nauka zdalna, która trwa od 20 grudnia i potrwa do 9 stycznia (w tym czasie wypadały też dni wolne świąteczne).

Od 10 stycznia wraca nauka stacjonarna. Jak dodał te trzy tygodnie były po to, by przerwać łańcuch zakażeń koronawirusem- mówił premier.

Nie żyje Robin Le Mesurier

Gitarzysta Robin Le Mesurier zmarł w wieku 68 lat po długiej walce z rakiem. Artysta był znany ze współpracy z Rodem Stewartem i Johnnym Hallydayem.

– Spoczywaj w pokoju, Robin. Mam do ciebie ogromny szacunek, będzie mi ciebie brakowało – pożegnał muzyka na Twitterze członek grupy The Rolling Stones. 

Artysta urodził się w Londynie w 1953 roku. Dorastał w artystycznej rodzinie. Jego rodzice byli aktorami, którzy odnosili sukcesy, pojawiając się na scenach teatrów i ekranach telewizorów. Le Mesurier zaczął interesować się muzyką w bardzo młodym wieku. Pokochał gitarzystów takich jak Jimi Hendrix, Eric Clapton, John Lee Hooker czy Jeff Beck.

Spoczywaj w pokoju [*]

Nie żyje Żora Korolyov.

Żora Korolyov, tancerz, który trenował uczestników „Tańca z gwiazdami”, zmarł w wieku 34 lat. Informację o jego śmierci jako pierwszy podał Paweł Dudek, znany jako Czadoman. Potwierdziła ją jego partnerka, Ewelina Bator.

Śmierć Żory Korolyova zszokowała świat mediów. Tancerz „Tańca z Gwiazdami” miał zaledwie 34 lata. Śmierć przyszła nagle.

Ukraiński tancerz, który w Polsce stał się popularny po tym, jak trenował gwiazdy w programie Taniec z Gwiazdami, zmarł.

Partnerka Żory Korolyov napisała na Instagramie:

„Mój kochany! Dziękuję Ci za najpiękniejsze 5 lat wspólnego tańca. Prawdą jest, że dnia 21.12.2021 odszedł człowiek, który kochał całym sercem i którego ja kochałam i kocham najmocniej na świecie. Nasze serca pękły, ale złożą się kochanie tam na górze. Będziemy się sobą opiekować. Kochamy Cię. Wierzcie mi – też w to nie wierzę. Długo nie uwierzę. I na ten moment to co się stało potrzebuje ciszy…”

Jak nieoficjalnie informuje Super Express, przyczyną śmierci Żory Koroliova było było zapalenie mięśnia sercowego.

Zmarł Andrzej Rozpłochowski

Odszedł Andrzej Rozpłochowski – legendarny człowiek Solidarności.

Informację o śmierci działacza przekazali nie tylko jego znajomi, ale także premier Mateusz Morawiecki.

Kilka tygodni temu, po zakażeniu koronawirusem, w ciężkim stanie trafił do szpitala. Miał 71 lat.

-Ciężko się odbiera takie wiadomości, jak ta o śmierci Andrzeja Rozpłochowskiego. Stoczył ciężką walkę z koronawirusem i niestety dzisiaj ją przegrał. Bez niego trudno sobie wyobrazić Solidarność na Śląsku. Bez niego trudno też wyobrazić sobie Solidarność w ogóle. Dzielny, prawy człowiek, który miał istotny wpływ na odzyskanie przez Polskę niepodległości. Spoczywaj w Pokoju — napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki

O śmierci legendarnego działacza Solidarności poinformowali w poniedziałek wieczorem w mediach społecznościowych jego znajomi, a także m.in. portal niezależna.pl.

Spoczywaj w pokoju [*]

Czy zostaną wprowadzone kolejne ograniczenia na Święta Bożego Narodzenia?

Rzecznik prasowy rządu był we wtorek gościem Trójki Polskiego Radia.

Do stycznia nie planujemy modyfikacji obecnych obostrzeń związanych z COVID-19 – powiedział we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller. Dodał, że wczoraj odbyło się posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.

„Obecne obostrzenia uwzględniają fakt, że pojawił się omikron, natomiast jeśli by się liczba zachorowań zwiększała, będziemy decydować o dalszych obostrzeniach, ale one i tak są poważne, bo 30 procent limitu to jest znaczący limit” – powiedział Müller.

Nie żyje Michał Rokicki. Polski pływak, olimpijczyk z Pekinu zmarł w wieku 37 lat.

Michał Rokicki zmarł w nocy z niedzieli na poniedziałek. Dotychczas nikt nie podał przyczyny śmierci 37-letniego pływaka. 

„Z głębokim żalem informujemy, że zmarł Michał Rokicki – pływak, wychowanek raciborskiego ZSOMS i Victorii Racibórz, zawodnik AZS AWF Warszawa, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, olimpijczyk” – czytamy w komunikacie związku.

Urodzony w Raciborzu Michał Rokicki zmarł w nocy z niedzielę na poniedziałek.

Nieznane są przyczyny śmierci pływaka.

Spoczywaj w pokoju [*]