Koszmarny wypadek. Nie żyje znany aktor [*]

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. 

Tak jest też i dzisiaj (17.01).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 28 859 (w tym 3 185 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: wielkopolskiego (4350), mazowieckiego (3908), kujawsko-pomorskiego (2997), śląskiego (2256), dolnośląskiego (2118), pomorskiego (1878), zachodniopomorskiego (1805),łódzkiego (1518), małopolskiego (1497), warmińsko-mazurskiego (1397), lubelskiego (1272), lubuskiego (988), świętokrzyskiego (847), podlaskiego (737), podkarpackiego (617), opolskiego (563).

111 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.
117 osób zmarło z powodu #COVID19, 255 osób zmarło z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.Liczba zakażonych koronawirusem 5 466 491/108 887 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Deep Sidhu zginął w wypadku

Nie żyje Deep Sidhu. Zginął we wtorek wieczorem w wypadku samochodowym

We wtorek wieczorek poinformowano o tragicznym wypadku aktora. Deep Sidhu kierował SUV-em, rozbijając się na ciężarówce z przyczepą.

Do wypadku doszło na drodze ekspresowej Kundli-Manesar-Palwal (KMP) w pobliżu Delhi. Wraz z nim jechała pendżabska aktorka, która przeżyła.

Spoczywaj w pokoju [*]

Ukraina. „Ostrzelano przedszkole w obwodzie ługańskim”. Brak prądu, ludzie ewakuowani do schronów

Przedszkole w Stanicy Ługańskiej (jednej z miejscowości na linii donbaskiego frontu) zostało ostrzelane przez separatystów – przekazała ukraińska rządowa organizacja Joint Forces Operation, zrzeszająca służby wojskowe działające na rzecz przywrócenia pokoju we wschodniej Ukrainie. Jak podano, dwie osoby zostały ranne, a miejscową ludność ewakuowano do schronów.

„Ze szczególnym cynizmem rosyjskie wojska okupacyjne przeprowadziły ostrzał miejscowości Stanica Ługańska w obwodzie donieckim” – napisał sztab na Facebooku.

W wyniku zastosowania ciężkiego uzbrojenia artyleryjskiego pociski trafiły w budynek przedszkola – przekazano. Według wstępnych danych dwie osoby cywilne doznały urazów. Służby medyczne poinformowały, że to pracownicy przedszkola – podaje Interfax-Ukraina.

Uszkodzona została infrastruktura: połowa miejscowości jest bez prądu. Mieszkańców Stanicy Ługańskiej ewakuowano do schronów.

Wichury w Wielkopolsce. „Przez powiat pleszewski przeszła trąba powietrzna”

50 domów zostało uszkodzonych w wielkopolskiej Dobrzycy i Sośnicy po nawałnicy, która przeszła przez gminę o godz. 5 na ranem – poinformował komendant pleszewskiej straży pożarnej bryg. Roland Egiert.

Jak dodał, mieszkańcy i strażacy od razu przystąpili do zabezpieczania domów przed ewentualnym deszczem. – Wszyscy z pokorą podeszli do tragicznych wydarzeń, wzajemne sobie pomagają i pracują nad likwidowaniem skutków w celu zabezpieczenia domów przed poważniejszymi zniszczeniami – powiedział komendant.

Minionej nocy wielkopolscy strażacy interweniowali ponad 900 razy. Funkcjonariusze straży pożarnej usuwają powalone drzewa i połamane gałęzie, interweniują też w przypadkach związanych z zerwanymi dachami i uszkodzonymi liniami energetycznymi. Portal tenpoznan.pl informuje, że około 55 tys. odbiorców nie ma prądu.

Minister zdrowia zapowiada znoszenie limitów dla niezaszczepionych

Myślę, że w marcu trzeba będzie podjąć decyzję o tym, że te restrykcje, które teraz są, a które nie są aż tak bardzo przestrzegane, będzie trzeba po prostu znieść – powiedział w „Rozmowie Piaseckiego” minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak dodał, na razie zostajemy z noszeniem maseczek w zamkniętych pomieszczeniach.

Adam Niedzielski przyznał, że nie jest zadowolony z tego, że obowiązek szczepień dla nauczycieli i służb mundurowych nie został wprowadzony.

Minister zdrowia odniósł się też do obecnych statystyk covidowych, czyli ok. 30 tys. przypadków dziennie, 250 zgonów, a także 18,5 tys. osób zarażonych koronawirusem, które wymagają hospitalizacji. Niedzielski potwierdził, że tak wygląda „początek końca pandemii”.

Szef Ministerstwa Zdrowia powiedział też, że „najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest to, że jeśli pojawią się kolejne fale, a trzeba się liczyć z tym, że na jesień pojawi się kolejna, to one nie będą tak dolegliwe dla systemu opieki”.