Maciej Dowbor wydał pilny komunikat

Wiadomości

Maciej Dowbor zszokował swoich obserwatorów i zamieścił na swoim profilu oświadczenie dotyczące rozstania.

Maciej Dowbor jest polskim dziennikarzem, prezenterem telewizyjnym i radiowym. Urodził się 22 grudnia 1978 roku w Toruniu. Jest synem Katarzyny Dowbor, również znanej dziennikarki.

Maciej Dowbor rozpoczął swoją karierę w mediach od pracy w radiu, a następnie zyskał popularność jako prezenter telewizyjny, pracując dla stacji takich jak TVN i Polsat.

Jest znany z prowadzenia różnych programów rozrywkowych, w tym show “Twoja Twarz Brzmi Znajomo” oraz “Taniec z Gwiazdami”.

Dowbor jest również aktywny w mediach społecznościowych, gdzie dzieli się swoimi przemyśleniami i kulisami swojej pracy. Jego profesjonalizm i charyzma zyskały mu szerokie grono fanów w Polsce.

Maciej Dowbor jest także znany ze swojego zaangażowania w różne akcje charytatywne oraz aktywność sportową – bierze udział w maratonach i triathlonach. Prywatnie jest mężem Joanny Koroniewskiej, z którą ma dwie córki. Jego charyzma, profesjonalizm oraz wszechstronność sprawiły, że jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych prezenterów telewizyjnych w Polsce.

W środę wieczorem Maciej Dowbor opublikował w mediach społecznościowych oświadczenie, za pośrednictwem którego przekazał, że po niespełna 20 latach pracy odchodzi z Polsatu . Jak sam zapewnił, długo zmagał się z podjęciem decyzji, niemniej wypalenie zawodowe okazało się zbyt silne.

Żegnaj Polsat! Z tą decyzją biłem się od kilku, a nawet kilkunastu miesięcy. Była ona jedną z najtrudniejszych w moim zawodowym życiu! Postanowiłem zakończyć mój “związek” z Telewizją Polsat.

Dziś poinformowałem o tym moich przełożonych. Od razu ucinam spekulacje. Nic złego się nie stało, nie mam i nie miałem żadnych pretensji, żali ani otwartych konfliktów. Po prostu coś się we mnie wypaliło. Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. A ja uznałem, że to jest ten moment, kiedy mogę odejść na własnych zasadach, zostawiając po sobie, mam nadzieję, fajne projekty i dobre wspomnienia… – napisał na Instagramie.

Dowbor nie szczędził ciepłych słów wobec pracowników stacji, wyrażając tym samym swoją wdzięczność za możliwość współtworzenia niezliczonych programów.

W Polsacie spędziłem 20 lat bez kilku miesięcy. To był fantastyczny czas, który mnie ukształtował i w ogromnej mierze zawodowo stworzył. Otrzymałem mnóstwo szans rozwoju, robiłem rzeczy, o których wcześniej bym nie marzył!

Dziesiątki programów, setki odcinków, niezliczone koncerty i inne wydarzenia sceniczne – sam sobie tego zazdroszczę! Spotkałem masę wspaniałych ludzi, w tym także osoby, które dziś z pełną odpowiedzialnością mogę nazywać przyjaciółmi! – dodał.

Dziękuję Wam wszystkim za ten niesamowity czas! No i przede wszystkim dziękuje Wam Drodzy Widzowie, za to, że przez tyle lat byliście ze mną! Na razie robię sobie przerwę. A co będzie dalej?! Czas pokaże! Póki co chce celebrować wakacje z moją rodziną, po raz pierwszy od wielu lat nie na planie! – zapowiedział Dowbor.

Dowbor był od 2014 roku współprowadzącym programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Prowadził też m.in. „Got to Dance. Tylko taniec”, „Się kręci”, „Granice strachu”, „Interwencję Extra”, „Przereklamowani”, „Wysportowani”, „Światowe Rekordy Guinnessa”, „BMW Sauber Pit Lane Park”, „Studio Formuły 1” i „Redbull AirRace”. W grudniu ub.r. na łamach Geekweek i Interia.pl zadebiutował jego 10-odcinkowy program „Nauka, co słychać?”. Przed pracą w Polsacie był związany z radiową Trójką, TVP2 i TVN.

Wkrótce więcej informacji.