Młoda Polka bestialsko zaatakowana za granicą. Dramatyczne sceny

Wiadomości

Napad na Polkę w Rzymie. Włoskie media opublikowały nagranie, które pokazuje ranną kobietę. “Dziki Zachód”- tak dzielnicę, gdzie doszło do napaści, nazwał dziennik “La Repubblica”, który zamieścił wideo z młodą Polką.

Napastnik usiłował skraść kobiecie torebkę, kiedy się to nie udało, zranił ją w rękę i uciekł. Do sieci trafiło nagranie, na którym widać przestraszoną, ranną obywatelkę naszego kraju, której pomocy udzielają przechodnie. Policja szuka sprawcy.

Mężczyzna próbował odciąć scyzorykiem pasek od torebki, ale Polka zareagowała i stawiała opór. Wtedy wściekły złodziej ranił ją nożem w rękę i uciekł. “Najpierw atak nożem. Potem ucieczka. Próbował okraść 34-letnią polską turystkę w rzymskiej dzielnicy San Lorenzo, przecinając jej pasek torby. Ofiara jednak zareagowała i nie odpuściła. Z tego powodu bandyta po zranieniu jej nożem w palec uciekł i zniknął bez śladu. To mieszkańcy uratowali dziewczynę przy via dei Tizi. Policja bada sprawę” – pisze La Repubblica. Oby udało się złapać tego bandytę!

Zagraniczni turyści są często celem napadów i kradzieży w Wiecznym Mieście, zwłaszcza w środkach komunikacji miejskiej.

Także przedstawiciele polskiego konsulatu z Rzymu przekazali już w maju PAP, że otrzymują bardzo dużo sygnałów od okradzionych turystów z Polski.

Do sieci trafiło nagranie, na którym widać zapłakaną polską turystkę siedzącą na chodniku. Przed nią leży torebka, a dookoła stoi kilka osób. Widać, że kobieta jest ranna – ma zakrwawioną lewą rękę, którą jedna z towarzyszących jej osób trzyma w górze. Słychać też, jak rozmawiają. Polka wskazuje na coś palcem i wypowiada m.in. słowa “nie wiem” w języku angielskim. Materiał nagrano najprawdopodobniej w momencie, kiedy kobieta czekała na przyjazd karetki. Nagranie można zobaczyć m.in. na stronie “II Messaggero”.

Polski MSZ ostrzega turystów podróżujących do Włoch. “Uważaj na złodziei! Pilnuj swoich dokumentów, rzeczy wartościowych i pieniędzy. Nie trzymaj ich w jednym miejscu. W miejscach publicznych zawsze miej oko na swoją torbę lub bagaż. Czasami wystarczy postawienie torby na chodniku lub ławce, na której siedzisz, by zostać okradzionym. Kradzieże w miejscach turystycznych zdarzają się naprawdę często” – podkreśla. “Nie zostawiaj w samochodzie w widocznym miejscu żadnych bagaży ani toreb. W ogóle nie zostawiaj w pojeździe pieniędzy, dokumentów i cennych przedmiotów (komputerów, telefonów)” – dodaje.

Wkrótce więcej informacji.