Nie żyje bohaterka programu “Nasz nowy dom”. Stało się najgorsze

Wiadomości

„Nasz nowy dom” to polski program telewizyjny emitowany na antenie Polsatu, który koncentruje się na pomaganiu rodzinom żyjącym w trudnych warunkach mieszkaniowych.

Formuła programu polega na tym, że ekipa remontowa, pod przewodnictwem prowadzącej, przeprowadza generalne remonty domów lub mieszkań wybranych rodzin.

Dzięki temu, osoby będące w trudnej sytuacji finansowej i życiowej mogą zyskać nowoczesne, bezpieczne i komfortowe miejsce do życia.

Dziś media obiegła bardzo przykrwa wiadomość.

Zmarła Anna Malinowska, bohaterka programu „Nasz nowy dom” – podaje Dziennik Łódzki. Jakiś czas temu zdiagnozowano u niej nowotwór jelita grubego. Przeszła chemioterapię i konieczne operacje, ale ostatecznie przegrała walkę z chorobą. Odeszła 20 maja.

Anna Malinowska to osoba, którą znało wielu mieszkańców Łodzi i okolic. Przez wiele lat prowadziła bar „Modrzewiak”. Zjeżdżali tam rowerzyści. Mogli zjeść kapuśniak z prażokami, pstrąga z grilla zalewajkę, spróbować dobrej szarlotki. Wszystko robiła sama, ze świeżych produktów. Niestety GS do którego należał budynek, gdzie znajdował się bar wymówił jej umowę i sprzedał komu innemu Mimo wielu przeszkód dalej prowadziła „Modrzewiaka”. Otworzyła go na działce, którą dostała po rodzicach. To naprzeciwko miejsca, gdzie był dawny bar.

Bardzo pomogli mi rowerzyści! – cieszyła się pani Ania. – Uporządkowali teren, urządzili. Ja postawiłam niewielki budynek, gdzie mieści się bar. Jak jadę na chemię do szpitala to zastępują ,mnie rowerzyści!

Kiedy w 2021 roku odwiedziła ją dowodzona przez Katarzynę Dowbor ekipa „Naszego nowego domu”, pani Anna mieszkała z wnuczką w bardzo złych warunkach. Na ścianach jej domu pojawił się grzyb, pomieszczenia ogrzewane były starym piecem, a palenie w nim potęgowało problemy chorej na astmę gospodyni. Wizyta remontowej załogi pomogła odmienić warunki mieszkaniowe Anny i jej wnuczki.

Nowotwór jelita grubego, znany również jako rak jelita grubego lub rak okrężnicy, jest jednym z najczęstszych nowotworów złośliwych. Może rozwijać się w okrężnicy lub odbytnicy, a jego objawy, diagnostyka i leczenie są kluczowymi aspektami w walce z tą chorobą.

Spoczywaj w pokoju [*]