NIESPODZIEWANE WYCOFANIE LEKU Z APTEK! NATYCHMIAST GO WYRZUĆ! [PILNE]

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce:

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. W ostatnich tygodniach odnotowano olbrzymie spadki zachorowań.

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 76 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (11), kujawsko-pomorskiego (10), dolnośląskiego (8), śląskiego (8), wielkopolskiego (8), łódzkiego (7), małopolskiego (4), pomorskiego (4), zachodniopomorskiego (4), lubelskiego (3),opolskiego (2), podkarpackiego (2), podlaskiego (2), lubuskiego (1), świętokrzyskiego (0), warmińsko-mazurskiego (0). 2 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu COVID-19 zmarły 3 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 14 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 2 880 670/ 75 152 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Lek wycofany z aptek

Uwaga: GIF informuje o wycofaniu z obrotu znanego leku umożliwiającego rzucenie palenia. Tabletki te zmniejszają objawy głodu nikotynowego. Sprawdź, o który preparat chodzi. Dlaczego został wycofany?

Champix to popularny lek, który ma pomagać rzucającym palenie i niwelować głód nikotynowy. Receptura specyfiku oparta jest o składnik czynny – werniklinę. Lek, ze względu na swoje działanie, dostępny był wyłącznie na receptę. 

Decyzja Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego dotyczy jednej serii leku. Chodzi o tabletki Champix z serii 00019978, z terminem ważności 31 grudnia 2021 roku, pakowane po 25 sztuk w blistrze. Preparat jest dostępny tylko i wyłącznie po przedstawieniu recepty. Teraz został wycofany z obiegu.

Stwierdzono, że poziom zanieczyszczenia przekraczał limit określony przez Pfizer.

W związku ze stwierdzeniem wady jakościowej Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu wskazanego wyżej produktu.

Czy dzieci wrócą do szkół po wakacjach?

Minister edukacji, Przemysław Czarnek, zabrał głos w sprawie nauki w roku szkolnym 2021/2022. Chociaż obecnie trwają wakacje, rodzice i uczniowie już zadają sobie pytanie, czy nauka zdalna zostanie przywrócona. Minister w końcu odpowiedział, jakie są na to szanse.

Rząd rozważa wprowadzenie od września nauki hybrydowej – ustalili dziennikarze RMF FM. Miałaby ona polegać na tym, że część klas uczy się w szkołach a część z domów. Wraca więc dyskusja dotycząca wprowadzania nowych obostrzeń koronawirusowych. To jest związane ze spodziewaną na jesień kolejną falą zachorowań.

Jak informuje RMF, pomysł, by od września, kiedy rozpocznie się nowy rok szkolny, nauka była prowadzona w systemie hybrydowym, jest dyskutowany przez działającą przy premierze Radę Medyczną i Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Jednak decyzja jeszcze nie zapadła, bo rząd zamierza przyglądać się temu, jak przez wakacje zmieni się sytuacja epidemiczna.

– Przygotowujemy się na powrót do szkół 1 września w trybie stacjonarnym, ale musimy mieć w swoich planach alternatywne rozwiązania na wypadek, gdyby czwarta fala pokrzyżowała nasze plany – mówił szef resortu edukacji w audycji „W otwarte karty” na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia.

Katastrofa samolotu w Szwecji. Nie żyją skoczkowie spadochronowi oraz pilot

Dramat w Szwecji. W czwartek wieczorem rozbił się niewielki samolot z dziewięcioma osobami na pokładzie. Nikt nie przeżył.

To bardzo poważny wypadek. Wszyscy, którzy znajdowali się na pokładzie rozbitego samolotu, zginęli – przekazała policja.

Początkowo media informowały o jednej osobie, która mogła zostać uratowana z rozbitego samolotu, jednak w nocy z czwartku na piątek 9 lipca szwedzka policja potwierdziła, że wszyscy obecni na pokładzie zginęli.

„Moje myśli są z ofiarami, ich rodzinami i bliskimi w tym bardzo trudnym czasie” – napisał na Twitterze premier Szwecji Stefan Lofven.

Samolot był wykorzystywany do przewożenia skoczków spadochronowych i rozbił się w pobliżu lotniska w Oerebro krótko po starcie – powiedział szwedzkiej agencji prasowej TT Emil Gustavsson z lokalnych służb ratunkowych.

Od 1 września w szkołach nowy przedmiot?

Planujemy, że od 1 września 2021 roku ruszą lekcje o zdrowiu w ramach godzin wychowawczych. Pandemia uniemożliwiła wprowadzenie ich rok temu – powiedział w czwartek w czasie posiedzenia Komisji Zdrowia wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski.

Wiceszef Ministerstwa Zdrowia Sławomir Gadomski potwierdził, że od września 2021 roku w szkołach mają pojawić się lekcje o zdrowiu. Wiceminister przyznał, że zajęcia miały być wprowadzone już w ubiegłym roku, jednak było to niemożliwe ze względu na wybuch pandemii koronawirusa. Mają odbywać się w ramach godzin wychowawczych.

Wiceminister powiedział, że jeszcze w czasie konsultacji strategii, resort zdrowia mocno naciskał na ministerstwo edukacji, by takie zajęcia wprowadzić, jednak „z powodu pandemii i ogromnego zamieszania w procesach kształcenia nie udało nam się tego zadania zrealizować”.

Natomiast przygotowane zostały materiały edukacyjne dla klasy 1-3. Opracowanie kolejnych materiałów dla klas 4-8 trwa teraz […] Planujemy, żeby te lekcje ruszyły od września 2021 roku, od tego roku szkolnego – powiedział.