OBŁAWA W POLSKIM MIEŚCIE! ZNALEZIONO CIAŁO! [PILNE]

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce.

Tak jest też i dzisiaj (09.12). W ciągu ostatnich kilku dni odnotowany został ogromny procentowy skok ilości zakażeń oraz zgonów.

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 24 991 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (3671), mazowieckiego (3530), wielkopolskiego (2470), małopolskiego (2352), dolnośląskiego (2261), pomorskiego (1579), kujawsko-pomorskiego (1393), łódzkiego (1347),zachodniopomorskiego (1128), warmińsko-mazurskiego (914), opolskiego (870), podkarpackiego (833), lubuskiego (825), lubelskiego (668), świętokrzyskiego (550), podlaskiego (422). 178 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu COVID-19 zmarło 148 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 423 osoby. Liczba zakażonych koronawirusem 3 785 036 / 87 928 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Obława w polskim mieście, znaleziono ciało kobiety

Policja w Rzeszowie zatrzymała 42-latka, który może mieć związek ze śmiercią kobiety. Jej ciało znaleziono o poranku przed jednym z bloków przy ulicy Czudeckiej.

W piątek 10 grudnia przed godz. 7 w pobliżu bloku przy ulicy Czudeckiej w Rzeszowie odnaleziono zwłoki 47-letniej kobiety. Jak informuje RMF FM, na ciele ofiary widoczne były rany kłute klatki piersiowej. Na miejsce została wezwana grupa dochodzeniowo-śledcza.

42-latek został zatrzymany na ulicy Krakowskiej – uciekał on pieszo, po tym jak samochodem spowodował kolizję na ulicy Wadowickiej, gdzie wjechał w ogrodzenie.

Rząd ma planować mocne restrykcje dla osób niezaszczepionych?

Nowe restrykcje, które dotyczyć mają okresu świątecznego, to dopiero początek. W planach rządu, jeśli liczba zakażeń i zgonów nie spadnie, jest wprowadzenie w szybkim tempie takich obostrzeń, które w praktyce odizolują osoby niezaszczepione, uniemożliwiając im m.in. pójście do kościołów, restauracji, galerii handlowych, kin, na koncert czy stadion sportowy.

„Nowe restrykcje to dopiero początek” – podaje Onet. Z ustaleń portalu wynika, że w rządzie „od tygodni trwają zaawansowane prace legislacyjne nad wdrożeniem paszportów covidowych, bez których osoby niezaszczepione, przy wysokim poziomie hospitalizacji np. 50 na 100 tys. w danym powiecie, nie będą mogły wejść do miejsc publicznych lub będą miały znacznie utrudniony dostęp do pewnych usług, w tym także do transportu publicznego”. 

Ogłoszone we wtorek 7 grudnia nowe obostrzenia zakładają m.in. zmniejszenie limitów w usługach publicznych i transporcie zbiorowym (z 50 proc. zajętych miejsc do 30 proc.), naukę zdalną w szkołach w dniach 20 grudnia – 9 stycznia, czy zamknięcie dyskotek i klubów nocnych z wyjątkiem nocy sylwestrowej.

Ostre słowa Morawieckiego o rozmowie Putina z Bidenem

– Mam przekonanie, że po wycofaniu się z Afganistanu, sytuacja w NATO jest napięta, trudna, ale także, niestety, nasi adwersarze, przeciwnicy, a takim jest Rosja, wykorzystuje tę sytuację – mówił w Rzymie, po rozmowach z premierem Mario Draghim, premier Mateusz Morawiecki.

„Putin chce podzielić Europę, bo tylko tak może realizować swoje interesy. Jego podstawowy cel to odbudowa imperialnej potęgi Rosji kosztem sąsiadów. Na pierwszej linii ognia staje dziś Ukraina” – stwierdził premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z włoskim dziennikiem „La Repubblica”. Jak ocenił, jeszcze nigdy w historii ostatnich 30 lat „widmo konfliktu zbrojnego tuż przy wschodniej granicy UE nie było tak realne”.

– Ta rozmowa niosła w sobie pewne niepokojące elementy, gdyż nie jest rolą Rosji rozstrzygać o tym, jakiego typu mechanizmy obronne NATO ma prawo aktywować na swojej wschodniej flance – mówi Morawiecki nt. rozmowy.

– Czy tak do końca było, tego oczywiście, nie wiemy. Sądzę, że dzisiaj pan prezydent Andrzej Duda otrzyma więcej informacji. Więc dziś wieczorem będę wiedział więcej w tej sprawie – dodał.

Nie żyje Robbie Shakespeare

W wieku 68 lat w szpitalu na Florydzie zmarł legendarny basista Robbie Shakespeare, połowa duetu Sly & Robbie, jednej z najsłynniejszych sekcji rytmicznych w historii. Przyczyną śmierci były komplikacje po operacji nerek.

O śmierci artysty poinformowała w mediach społecznościowych między innymi jamajska ministra kultury Olivia Grange.

Ze zdziwieniem i smutkiem przyjęłam wiadomość o śmierci mojego przyjaciela, legendarnego basisty Robbiego Shakespeare’a. Sly & Robbie, byli jednymi z najlepszych muzyków Jamajki – czytamy na Twitterze.

Spoczywaj w pokoju [*]

To już koniec Marzenki z M jak miłość

Marzenka z ” M jak miłość” odeszła w serialu w dramatycznych okolicznościach. Razem z ukochanym mężem Andrzejkiem (Tomasz Oświeciński) Marzenka zginęła w wypadku samochodowym, spowodowanym przez pijaka Jaszewskiego (Tomasz Lulek).

Niektórzy widzowie M jak Miłość mogli mieć jeszcze nadzieje, że być może, jakimś cudem, ich losy jeszcze się odwrócą. Aktorka potwierdza, że nie będzie to miało miejsca. 

– To już naprawdę koniec. Dziękuję Wam kochani Widzowie za Waszą Miłość. Codzienną serdeczność. Masę listów i wiadomości. Za wspaniałe spotkania. Marzenka i Andrzejek niech zostaną w Waszych sercach – napisała Szomańska.

Oto pełny wpis aktorki:

– To już naprawdę koniec. Dziękuje Wam kochani Widzowie za Waszą Miłość. Codzienną serdeczność. Masę listów, wiadomości. Za wspaniałe spotkania. Marzenka i Andrzejek niech zostaną w Waszych sercach. Kalinka będzie szczęśliwa. Już my z @tomasz_oswiecinski_official przypilnujemy !! Na ostatnim zdjęciu Marzenka z pierwszego dnia zdjęciowego … jeszcze wszystko w moim życiu było inaczej. Zmieniłam się? Dziękujemy produkcji i naszym najwspanialszym rodzinom z ekipy A i B ! Dzielni bądźcie @mjakmilosc.official #jalubiętour #marzenkaiandrzejek #koniec #serial – napisała wzruszona Marzenka z „M jak miłość” na Instagramie.

Na wzruszający wpis Szomańskiej zareagowała najjaśniejsza gwiazda „M jak miłość”. 

– Dziękuje Olga! Do zobaczenia gdzieś na szlaku  – napisała Katarzyna Cichopek, serialowa Kinga Zduńska. 

Od marca obowiązkowe szczepienia dla niektórych grup zawodowych

Od 1 marca w Polsce będzie obowiązywał obowiązek szczepień dla medyków, nauczycieli i służb mundurowych – powiedział podczas konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski. Ponadto, pracodawca będzie mógł oczekiwać od pracownika wyniku testu na COVID-19.

„Elementem, o którym zdecydowaliśmy w ostatnim czasie są obowiązkowe szczepienia dla wybranych grup pracowniczych. Idąc śladem Niemiec, Austrii, będziemy chcieli od 1 marca wprowadzić obowiązek zaszczepienia dla trzech grup: pierwsza grupa to są medycy, druga grupa to są nauczyciele, trzecia grupa to są służby mundurowe” – powiedział we wtorek na konferencji prasowej Niedzielski.

Pilna konferencja, nowe obostrzenia

– Chcemy nieco wydłużyć nieobecność dzieci w szkołach. Od okresu przedświątecznego do 9 stycznia wprowadzamy naukę zdalną w szkołach. Intencją jaką chcemy osiągnąć jest wydłużenie okresu, kiedy nie dochodzi do transmisji wirusa, interakcji między dziećmi – zapowiedział na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

We wtorek o godz. 13 na specjalnej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił pakiet obostrzeń związany ze świętami i mutacją Omikron.

– Od 15 grudnia zamknięte będą dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia

Niedzielski zwrócił uwagę, że sytuacja jest zróżnicowana w poszczególnych regionach. Mamy w zasadzie cztery województwa, w których spadek zakażeń jest zauważalny m.in. podlaskie i lubelskie. (…) Drugą grupą województw, które odnotowują spadek są województwa: mazowieckie i podkarpackie. (…) Mamy dwa kolejne województwa, w których mamy wyhamowanie wzrostu: łódzkie i zachodniopomorskie – podał.

Dodał, że w kinach wprowadzony zostanie zakaz konsumpcji.