OD DZISIAJ OGROMNE ZMIANY DLA POLAKÓW! POTRWAJĄ DO PIĄTKU! [PILNE]

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce:

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. W ostatnich tygodniach odnotowano olbrzymie spadki zachorowań.

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 96 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (15), łódzkiego (10), wielkopolskiego (10), dolnośląskiego (9), podlaskiego (9), warmińsko-mazurskiego (7), śląskiego (6), lubelskiego (5), pomorskiego (5), małopolskiego (4),podkarpackiego (4), zachodniopomorskiego (4), lubuskiego (2), świętokrzyskiego (2), kujawsko-pomorskiego (1), opolskiego (1). 2 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu #COVID19 zmarły 4 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 6 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 2 880 403/ 75 095 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Od dziś wracają upały do Polski

Pogoda na najbliższe dni – wracają upały. Od wtorku do piątku odnotujemy najwyższe temperatury. Dopiero weekend przyniesie zmiany w pogodzie. Miejscami pojawią się burze z gradem. 

Pogoda pod znakiem upałów. Lato powraca ze wzmożoną siłą. IMGW alarmuje – ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami. 

Alerty przed upałami chodzi o woj. podkarpackie, małopolskie, śląskie, opolskie, świętokrzyskie, mazowieckie, warmińsko-mazurskie, wschodnie powiaty woj. dolnośląskiego, wielkopolskiego i łódzkiego oraz zachodnie powiaty woj. lubelskiego i podlaskiego.

Pogoda na najbliższe dni zapowiada się pod znakiem wysokich temperatur. IMGW już wydało ostrzeżenia. 

Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 29 stopni Celsjusza do 32 stopni Celsjusza. Temperatura minimalna w nocy od 16 do 19 stopni Celsjusza – informuje IMGW na swojej stronie internetowej. 

Aktor znany z m.in „M jak miłość” czy „Ojciec Mateusz” ma raka.

Jan Janga-Tomaszewski (70 l.) to znany aktor filmowy i dubbingowy, który jest także kompozytorem i piosenkarzem. Widzowie kojarzą go przede wszystkim z roli Egona Rogali, współwłaściciela pubu Marka Mostowiaka w „M jak miłość”.

Jan Janga-Tomaszewski ma 70 lat, jest niezwykle cenionym artystą. Niestety, nie może pracować i zarabiać na swoje leczenie. Potrzeba 30 tysięcy złotych.

Jan Janga-Tomaszewski ma raka

– Od jesieni ubiegłego roku Jan zmagał się przez kilka miesięcy z półpaścem, który znacznie go osłabił oraz doprowadził do sporej utraty wagi. Ze względu na pandemię kontakt z lekarzami był mocno utrudniony, więc dopiero w maju b.r. można było zacząć kompleksowe badania. Niestety, po wielu korowodach związanych z rejestracją i odsyłaniem z placówki do placówki, okazało się, że u naszego kolegi zdiagnozowano raka płuca, który ma już teraz przerzuty do mózgu. Jasiek znajduje się od tygodnia w szpitalu onkologicznym, gdzie czeka na radioterapię głowy, a następnie dalsze działania lekarzy – czytamy na pomagam.pl

KLIKNIJ TUTAJ i pomóż, liczy się każda złotówka!