ODBYŁA SIĘ PILNA ROZMOWA! WIADOMO CZEGO KONKRETNIE CHCE PUTIN! [PILNE]

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. 

Tak jest też i dzisiaj (03.03).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 14 068 (w tym 1 547 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (2380), wielkopolskiego (1913), kujawsko-pomorskiego (1479), zachodniopomorskiego (1082), dolnośląskiego (1048), pomorskiego (835), śląskiego (769), łódzkiego (711), małopolskiego (702), lubelskiego (701), lubuskiego (620), warmińsko-mazurskiego (578), świętokrzyskiego (391), podlaskiego (346), opolskiego (253), podkarpackiego (168).92 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.❗️76 osób zmarło z powodu #COVID19, 190 osób zmarło z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.➡️ Liczba zakażonych koronawirusem 5 708 827/112 130 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Putin zadzwonił do Macrona. Stwierdził, że chce całej Ukrainy

Prezydent Francji Emmanuel Macron ponownie rozmawiał z przywódcami Rosji i Ukrainy, Władimirem Putinem i Wołodymyrem Zełenskim – poinformował w czwartek Pałac Elizejski. Przekazał też, że celem Putina jest przejęcie kontroli nad całą Ukrainą.

Rozmowa z Putinem odbyła się na jego prośbę – zaznaczył premier Francji Jean Castex w telewizji TF1.

Sytuacja w strefie konfliktu jest bez wątpienia wyjątkowo niekorzystna. (…) Zdaje się, że Putin okopał się na swoich pozycjach, tj. żądaniach demilitaryzacji Ukrainy i jej kapitulacji – powiedział francuski premier. Jest to oczywiście nieakceptowalne – stwierdził.

Ponadto, według anonimowego przedstawiciela francuskich władz, na którego powołuje się agencja Reutera, Macron w rozmowie z Putinem miał mu powiedzieć, że ten “popełnia ogromny błąd” atakując Ukrainę, a także “sam siebie oszukuje”.

“Będzie to kosztować pański kraj (Rosję – PAP) bardzo wiele. Będzie on zupełnie odizolowany, osłabiony i obłożony sankcjami przez bardzo długi czas” – cytował wypowiedź Macrona przedstawiciel francuskich władz, prosząc o anonimowość.

Jeden z rosyjskich milionerów właśnie zapowiedział, że zapłaci milion dolarów temu, kto go pojmie.

W geście solidarności z naszym wschodnim sąsiadem, na ulice Moskwy w ostatnich dniach wyszło tysiące Rosjan, którzy mówią wojnie stanowcze NIE. Wielu z nich zapłaciła za to cenę wolności, którą zabrały im rosyjskie służby. Wśród zatrzymywanych są także małe dzieci, które trzymały antywojenne transparenty.

Rosyjski biznesmen, który na co dzień mieszka w USA wyznaczył nagrodę za „głowę Władimira Putina”. Alexander Konanykhin chce zapłacić 1 milion dolarów dla kogoś, kto zatrzyma Putina, żywego bądź martwego.

„Obiecuję zapłacić 1 000 000 $ oficerowi (oficerom), który spełniając swój konstytucyjny obowiązek, aresztuje Putina jako zbrodniarza wojennego zgodnie z prawem rosyjskim i międzynarodowym” – napisał w mediach społecznościowych Konanykhin. Początkowo do wpisu dołączony był również plakat z napisem „Poszukiwany żywy lub martwy”, ale grafika została usunięta przez administratorów serwisów.

Prezydent Ukrainy po raz kolejny przemówił do całego świata

– Zachowaliśmy jedność, siłę, wytrwaliśmy i tak dalej będzie. Okupanci byli zmuszeni do zmiany taktyki. […] Uderzenia rakietowe Rosji na miasta Ukrainy są dowodem, że nie są w stanie zrobić niczego na naszej ziemi. Umocnienie naszej obrony jest widoczne. Na szeregu kierunków strategicznych wróg nie robi żadnych postępów. Nasza obrona przeciwlotnicza działa – powiedział Zełenski w przemówieniu

Prezydent w przemówieniu zwrócił się również do Rosjan. – Nawet gdy zniszczycie wszystkie nasze ukraińskie sobory, cerkwie, to nigdy nie zniszczycie naszej siły i wiary w Ukrainę i Boga. Odbudujemy każdy budynek, każdą ulicę, każde miasto i mówimy Rosji, że będzie musiała płacić reparacje wojenne – powiedział.

– Jesteśmy narodem, któremu udało się zniszczyć plany wroga w tydzień. Plany opracowywane przez lata. Zdradziecko i z premedytacją. Z nienawiści do naszego kraju, do naszych ludzi, do każdego człowieka, który ma dwie rzeczy: serce i wolność. Ale my ich zatrzymaliśmy – przekazał prezydent Zełenski.

– Nie mamy nic do stracenia poza wolnością i godnością. Dla nas to największy skarb – powiedział w czwartek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. – Jeśli Rosjanie gdzieś weszli, to tylko tymczasowo. Wyrzucimy ich. Z piętnem hańby – zapewnił. Zwracając się bezpośrednio do Rosjan stwierdził: pamiętajcie, bezbożnicy, kiedy miliony ludzi was przeklinają, nie ma dla was ratunku. Poinformował, że na Ukrainę dotarło 16 tys. zagranicznych ochotników.

Unia Europejska nakłada sankcje na Białoruś za rolę w inwazji Rosji na Ukrainę.

– Zaangażowanie Białorusi w niesprowokowaną i nieuzasadnioną agresję militarną będzie miało wysoką cenę – stwierdził szef dyplomacji UE Josep Borrell.

UE nałożyła sankcje na 22 wysokich rangą członków białoruskiego wojska. To ze względu na ich rolę w procesach decyzyjnych i planowania strategicznego, które poskutkowały przyłączeniem się ich państwa do wojny.

Nie tylko Unia rozważa szerokie sankcje na Białoruś. O tym samym mówił właśnie premier Japonii Fumio Kishida. Sankcje tego kraju miałyby zostać nałożone za „wspieranie agresji Rosji na Ukrainę”.