OSTRZEŻENIA DLA MILIONÓW POLAKÓW! ZACZNIE SIĘ JUŻ NIEDŁUGO!! [PILNE]

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce:

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. W ostatnich tygodniach odnotowano olbrzymie spadki zachorowań.

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 147 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: wielkopolskiego (19), dolnośląskiego (14), mazowieckiego (14), śląskiego (14), łódzkiego (12), pomorskiego (11), lubelskiego (10), podlaskiego (10), małopolskiego (7), kujawsko-pomorskiego (6),warmińsko-mazurskiego (6), zachodniopomorskiego (5), opolskiego (4), świętokrzyskiego (4), podkarpackiego (3), lubuskiego (2). 6 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu COVID-19 zmarły 4 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 20 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 2 879 336/ 74 917 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Kolejne ostrzeżenia dla Polaków

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla kilku województw ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami, a także pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Burz, podczas których mogą pojawić się opady gradu, możemy spodziewać się także w sobotę.

Prognozy na piątek nie są szczególnie optymistyczne. W niemal całym kraju będzie pochmurno, z przelotnymi opadami deszczu. Najsilniej padać ma na zachodzie Polski, ale też na wschodzie i południu.

We wschodnich rejonach przewijać się mają niebezpieczne burze z silnym, porywistym wiatrem i gradem. Miejscami spaść może nawet 30 mm deszczu, co może doprowadzić do kolejnych zalań i podtopień. Ulewom znów towarzyszyć będzie bardzo silny wiatr w porywach do 90 km/godz., a grad może osiągnąć średnicę 2 cm.

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami obowiązują w województwach

  • lubelskim (ważne do godz. 20:00 w piątek 25 czerwca);
  • mazowieckim, w powiatach łosickim, sokołowskim, Siedlcach i siedleckim (ważne do godz. 20:00 w piątek 25 czerwca);
  • podkarpackim (ważne do godz. 18:00 w piątek 25 czerwca);
  • podlaskim, bez powiatów kolneńskiego, Łomży, łomżyńskiego i zambrowskiego, (ważne do godz. 20:00 w piątek 25 czerwca);

Alerty pierwszego stopnia przed burzami z gradem dotyczą natomiast województw:

  • lubelskiego, we wschodnich powiatach, (ważne do godz. 9:00 w piątek 25 czerwca);
  • podkarpackiego, (ważne do godz. 9:00 w piątek 25 czerwca)
  • warmińsko-mazurskiego, (ważne do godz. 9:00 w piątek 25 czerwca);

Uważajcie na siebie!

Przerażająca wizja Jackowskiego, chodzi o to co będzie działo się wkrótce

Krzysztof Jackowski jest najpopularniejszym jasnowidzem w Polsce. Na swoim kanale na YouTube często opowiada internautom o swoich wizjach. Jego najnowsze przepowiednie nie napawają optymizmem.

Tym razem opowiedział o tym, że jego zdaniem w najbliższych miesiącach rozegra się walka o życie kilku osób, które zostaną zamknięte i nie będą mogły się wydostać.

Człowiek, dwóch, lub trzech w czymś metalowym żyją, nie mogą z tego wyjść i jest walka z czasem o ich życie. Takie coś mi się skojarzyło. Kompletnie nie wiadomo do czego to przyłożyć, ale rzecz bardzo charakterystyczna. Kojarzy mi się coś prostokątnego, metalowego. Jedna, dwie lub trzy osoby są w tym czymś. Walka z czasem, żeby ich uratować. Nie wiem, do czego to przykleić, ale zobaczymy – mówi tajemniczo Krzysztof Jackowski.

Teraz mi się kojarzą takie światła w noc. Jakby ruszają światła na dużej przestrzeni, jakby były wystrzeliwane światła w nocy lecą. Wystrzelone rakiety w nocy lecą. Jest ich kilka.

Jeszcze latem się wydarzy coś takiego, że będzie natychmiastowo zwoływany szczyt Rady Europy. Polityczna Rada Europy będzie musiała decydować o jakichś rzeczach. Czyli coś dużego się wydarzy. W Unii Europejskiej zadrży. Albo na świecie zadrży i UE będzie musiała się natychmiast określić – powiedział.

Ogromne zniszczenia u naszych południowych sąsiadów

Niebezpieczne zjawiska spowodowane przez nagłe załamanie pogody nie oszczędziły również naszych południowych sąsiadów. Jak donoszą media, w regiony Brzecławia i Hodonina uderzyło tornado. Zniszczenia są ogromne, jedna ze wsi została praktycznie zrównana z ziemią.

Jak informują służby, rannych jest co najmniej dwieście osób.

Potężne tornado uderzyło w region południowych Moraw w Czechach w czwartek 24 czerwca po południu.

W rejon burz zmierza zespół z psami i specjalistycznym sprzętem pomagającym zlokalizować żywe osoby w ruinach domów. Władze rozważają wysłanie na południowe Morawy jednostki wojska.

Strażacy ciągu godziny otrzymali ponad 300 zgłoszeń. – Interweniujemy przede wszystkim tam, gdzie zagrożone jest zdrowie ludzi – przekazywały służby.

– Sytuacja wyglądała jak na polu bitwy – powiedział Antonin Tesarik, dyrektor szpitala w Hodoninie, gdzie leczonych jest do 200 rannych.

– To piekło – powiedział w rozmowie z mediami burmistrz miasta

W związku z pojawieniem się tornada Czechy ogłosiły czwarty poziom zagrożenia, który oznacza, że może być wiele ofiar wśród ludzi. MSW Czech postawiło na nogi wszelkie jednostki w kraju.