PILNA KONFERENCJA PREZYDENTA UKRAINY! PRZEKAZAŁ PRZERAŻAJĄCE WIEŚCI…

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. 

Tak jest też i dzisiaj (24.01).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 20 456 (w tym 2 269 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (3394), wielkopolskiego (2939), kujawsko-pomorskiego (2161), zachodniopomorskiego (1421), śląskiego (1407), dolnośląskiego (1323), łódzkiego (1109),lubelskiego (1069), pomorskiego (1046), małopolskiego (1019), warmińsko-mazurskiego (950), lubuskiego (789), świętokrzyskiego (634), podlaskiego (448), opolskiego (327), podkarpackiego (320).100 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. 92 osoby zmarły z powodu #COVID19, 268 osób zmarło z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.Liczba zakażonych koronawirusem 5 602 680/ 110 517 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ostrzega przed dzisiejszą nocą

Noc będzie cięższa niż dzień – mówi prezydent Ukrainy w najnowszym wystąpieniu. Atakowanych jest wiele miast, nie możemy stracić stolicy – podkreśla.

“W nocy będą szturmować, nie możemy oddać naszej stolicy. Musimy przetrwać tę trudną noc”. – mówi Wołodymyr Zełenski.

Losy Ukrainy są teraz rozstrzygane – dodaje Prezydent.

“Ukraina była i pozostaje gotowa do rozmów o zawieszeniu broni i pokoju. To nasze stałe stanowisko” – oświadczył sekretarz prasowy. “Zgodziliśmy się na propozycję prezydenta Federacji Rosyjskiej. Obecnie strony ustalają miejsce i czas przeprowadzenia negocjacji” – dodał.

UE i USA obejmują sankcjami Władimira Putina i Siergieja Ławrowa

Stany Zjednoczone nałożą sankcje na prezydenta Rosji Władimira Putina, szefa rosyjskiego MSZ Siergieja Ławrowa i członków rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa – zapowiedziała w piątek rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki.

Rzeczniczka Białego domu powiedziała, że Stany Zjednoczone również powiększa listę osób objętych sankcjami o rosyjskiego prezydenta i szefa MSZ.

Wielka Brytania również nakłada sankcje

Równocześnie biuro premiera Borisa Johnsona poinformowało, że Putin i Ławrow zostaną dodani do listy osób objętych brytyjskimi sankcjami w związku z rosyjską agresją na Ukrainę.

UE zamrozi aktywa Putina i Ławrowa

Unia Europejska przygotowuje się do nałożenia zdecydowanie dotkliwszych sankcji na Rosję w związku z ostatnią agresja na Ukrainę. Konsekwencje swoich działań odczują najwyżsi przedstawiciele władz. Majątki Władimira Putina i Siergieja Ławrowa mają zostać zamrożone.

Jak informuje „Financial Times”, o takiej ewentualności poinformowały dziennik trzy osoby zaznajomione ze sprawą.

Pakiet ma zostać zaakceptowany przez ministrów spraw zagranicznych UE jeszcze w piątek po południu.

Na razie ani Władimir Putin, ani Siergiej Ławrow nie zostaną jednak objęci zakazem podróżowania przez zachodnie kraje.

Morawiecki: Zamkniemy przestrzeń powietrzną nad Polską dla rosyjskich linii lotniczych

Poleciłem przygotowanie uchwały Rady Ministrów, która doprowadzi do zamknięcia przestrzeni powietrznej nad Polską dla rosyjskich linii lotniczych – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki w czwartek wziął w nadzwyczajnym szczycie Rady Europejskiej w Brukseli.REKLAMA

„Rada Europejska jednogłośnie potępiła rosyjską agresję wobec Rosji. Przyjęliśmy szeroki pakiet sankcji gospodarczych i politycznych wobec Rosji” – przekazał po powrocie do kraju.

Premier po szczycie UE. „Rosja musi odczuć koszty barbarzyńskiego ataku”

Zbudowaliśmy jedność wokół najdalej posuniętego pakietu sankcji na Rosję w historii UE – oświadczył premier Mateusz Morawiecki po nadzwyczajnym szczycie Rady Europejskiej poświęconym agresji Rosji na Ukrainę.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że szefom państw i rządów udało się „zbudować i utrzymać jedność wokół najdalej posuniętego pakietu sankcji na Rosję w historii Unii Europejskiej”.

– Ten pakiet doprowadzi do zasadniczego ograniczenia w dostępie do technologii, do pieniędzy dla reżimu rosyjskiego. Pakiet wiąże się z bezprecedensowym atakiem Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, atakiem, który zagraża jej integralności terytorialnej i suwerenności – podkreślił szef polskiego rządu.

Rozmawialiśmy o jeszcze mocniejszych sankcjach, choć ten już jest najdalej posuniętym w historii Unii Europejskiej.

Do listy sankcji dopisaliśmy również Białoruś, ponieważ dzisiaj jest ona w pewny sposób wspólnikiem Władimira Putina i nie można tego faktu w żaden sposób lekceważyć. – dodał.