PILNE! ATAK RAKIETOWY NA DOMY CYWILNE NA UKRAINIE! [WIDEO]

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. 

Tak jest też i dzisiaj (22.01).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 18 792 (w tym 2 078 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: wielkopolskiego (2648), mazowieckiego (2600), kujawsko-pomorskiego (2161), łódzkiego (1242), dolnośląskiego (1199), śląskiego (1163), pomorskiego (1134), lubelskiego (1124),zachodniopomorskiego (1120), warmińsko-mazurskiego (1084), małopolskiego (859), świętokrzyskiego (629), lubuskiego (615), podlaskiego (462), opolskiego (351), podkarpackiego (290). 111 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.103 osoby zmarły z powodu #COVID19, 222 osoby zmarły z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Portal Goniec.pl pokazuje filmik, na którym widać atak rakietowy na cywilne domy na Ukrainie

Portal Goniec.pl pokazuje filmik, na którym widać atak rakietowy na cywilne domy na Ukrainie.

Poniżej wideo:

Rada Federacji Rosyjskiej wyraziła zgodę na możliwość wysłania wojska poza granicę Rosji

Władimir Putin zwrócił się do Rady Federacji, wyższej izby rosyjskiego parlamentu, o zgodę na użycie sił zbrojnych poza granicami kraju – poinformowała jej przewodnicząca Walentina Matwijenko, cytowana przez RBK. Wniosek Putina został rozpatrzony pozytywnie.

Wniosek prezydenta Rosji został wniesiony do porządku obrad. Został rozpatrzony w trybie jawnym.

Jak poinformowała agencja TASS, Rada Federacji wyraziła zgodę prezydentowi Rosji na użycie rosyjskich sił zbrojnych poza granicami kraju w związku z sytuacją w Donbasie. Rezolucja w tej sprawie została jednogłośnie przyjęta na nadzwyczajnym posiedzeniu wyższej izby parlamentu. Za tą decyzją głosowało 153 senatorów.

Sytuacja w Donieckiej i Ługańskiej Republice Ludowej ma tendencję do pogarszania się, Rosja musi chronić ich mieszkańców – powiedział we wtorek rosyjski wiceminister obrony Rosji Nikołaj Pankow podczas posiedzenia Rady Federacji, wyższej izby parlamentu Rosji, która wydała zgodę na użycie sił zbrojnych poza granicami kraju „w związku z sytuacją w Donbasie”.

„Sytuacja w Donieckiej i Ługańskiej Republice Ludowej jest niestety bardzo skomplikowana, ma tendencję do pogarszania się. Musimy chronić mieszkańców tych młodych państw, wielu z nich, setki tysięcy, to obywatele Federacji Rosyjskiej” – oświadczył Pankow na posiedzeniu Rady Federacji.

Trzeci stopień alarmowy w zakresie cyberbezpieczeństwa CHARLIE-CRP

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie, którym podwyższył stopień alarmowy dotyczący zagrożeń w cyberprzestrzeni z ALFA-CRP do CHARLIE-CRP – poinformował pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński.

Ostrzeżenie zostało wprowadzone w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni i jest ściśle powiązane z sytuacją na Ukrainie, wywołaną działalnością sił rosyjskich.

– Stopień alarmowy oznacza, że mogą pojawić się ataki cybernetyczne na portale i strony instytucji publicznych, w tym także samorządowych, powodujące ich unieruchomienie lub uniemożliwienie skorzystania z usług elektronicznych. Dotyczy to także infrastruktury krytycznej, czyli np. dostaw energii elektrycznej czy wody. W celu zapobieżenia takiej sytuacji, wprowadzony został stopień alarmowy. Wprowadziliśmy całodobowe dyżury administratorów oraz osób uprawnionych do podejmowania decyzji w sprawie bezpieczeństwa systemów. Uważnie monitorujemy sytuację – mówi Tymoteusz Przybylski, dyrektor Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu.

14 lutego doszło do cyberataku na Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, o czym poinformował dyrektor LPR prof. Robert Gałązkowski.

Jest to zamach na jednostkę, która każdego dnia niesie pomoc ludziom – chorym oraz poszkodowanym w wypadkach i nagłych zachorowaniach. Po raz pierwszy w historii LPR ktoś próbował zachwiać działaniem Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego oraz lotniczego transportu sanitarnego

– mówił Gałązkowski.