PILNE! Brutalne zabójstwo dziennikarza współpracującego z TVN!

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce:

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. 

Tak jest też i dzisiaj (26.03).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 2 368 (w tym 209 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (495), wielkopolskiego (244), śląskiego (226), pomorskiego (191), dolnośląskiego (179), łódzkiego (164), małopolskiego (162), lubelskiego (146),zachodniopomorskiego (146), kujawsko-pomorskiego (103), warmińsko-mazurskiego (60), świętokrzyskiego (53), opolskiego (50), podkarpackiego (50), lubuskiego (49), podlaskiego (25). 25 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Żadna osoba nie zmarła z powodu #COVID19, 1 osoba zmarła z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Liczba zakażonych koronawirusem 5 945 594/ 114 829 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Brutalne zabójstwo dziennikarza w Chorzowie

Zamaskowany napastnik w nocy zaatakował nożem dziennikarza TVN w pobliżu Parku Śląskiego – tuż przy bramie stadionu GKS-Katowice. Ofierze zadano liczne ciosy. Świadkiem tragedii była kobieta. Policja szuka sprawcy zabójstwa. Wirtualna Polska dotarła do najnowszych informacji w sprawie tragicznego zdarzenia.

— Wczoraj około godziny 0:30 na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie do dwójki młodych ludzi siedzących w samochodzie podszedł nieznany na ten moment mężczyzna, który zaatakował pasażera (29-letniego mężczyznę). Zadał kilkanaście ciosów nożem — powiedział Cezary Golik prokurator rejonowy z Chorzowa.

Przerażona kobieta odjechała samochodem, aby znaleźć pomoc dla mężczyzny. Przyjechała do stacji pogotowia ratunkowego. Mimo reanimacji 29-latek zmarł.

Jak wynika z ustaleń “Gazety Wyborczej” ofiara to Paweł K., dziennikarz współpracujący z telewizją TVN, który przygotowywał materiały do programu “Dzień Dobry TVN”.

Policja poszukuje zabójcy. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Chorzowie. Śledczy przekazali “Wyborczej”, że “wszystko wskazuje na obyczajowy charakter zbrodni”. 

Joe Biden: Władimir Putin jest rzeźnikiem

Jest rzeźnikiem – powiedział prezydent USA Joe Biden, pytany o działania prezydenta Rosji Władimira Putina. Biden spotkał się z uchodźcami z Ukrainy na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Przywódcy USA towarzyszył premier Mateusz Morawiecki oraz prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. – Ci ludzie po prostu chcą się przytulić, powiedzieć “dziękujemy” – powiedział po spotkaniu z uchodźcami. Pytany przez dziennikarzy, co sądzi o Putinie, odpowiedział wprost: “jest rzeźnikiem”.

– Zawsze jestem zaskoczony głębią i siłą ducha ludzkiego. Jest to niesamowite. Ci ludzie po prostu chcą się przytulić, powiedzieć ‘dziękujemy’. Każde z tych dzieci mówiło coś na zasadzie ‘pomódl się za tatę, za dziadka, za brata, bo oni tam walczą – powiedział amerykański przywódca po spotkaniu z uchodźcami.

Anonymous udostępnili 35 tys. dokumentów banku centralnego Rosji. 

Grupa Anonymous, zgodnie z zapowiedzią, udostępniła do pobrania dane, które wykradziono z serwerów Rosyjskiego Banku Centralnego. To 35 tysięcy dokumentów do pobrania w dwóch paczkach, do których linki udostępniono na Twitterze.

24 marca haktywiści ogłosili, że udało im się włamać do komputerów banku centralnego Federacji Rosyjskiej. Zapowiedzieli również udostępnienie ich publicznie w ciągu 48 godzin i tak też się stało.

Chociaż dane są dostępne dla każdego chętnego, decydując się na pobranie paczek z plikami wykradzionymi z Banku Centralnego Rosji przez Anonymous należy pamiętać, że może to być niebezpieczne. Nie ma pewności, że wśród plików nie znajduje się zainfekowane oprogramowanie, którego pobranie na komputer może przynieść więcej szkody niż pożytku.


Von der Leyen: zaostrzymy sankcje i uwolnimy się od rosyjskich paliw kopalnych

Zwiększymy nasze wsparcie dla Ukrainy, zaostrzymy sankcje i uwolnimy się od rosyjskich paliw kopalnych — powiedziała szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen na konferencji prasowej po szczycie UE w Brukseli.

„Wczoraj wieczorem prezydent (Wołodymyr) Zełenski opisał odwagę Ukraińców, którzy dzielnie stawiają opór (wojskom rosyjskim). Mają za sobą całą UE. Zwiększymy nasze wsparcie dla Ukrainy, zaostrzymy sankcje i uwolnimy się od rosyjskich paliw kopalnych” – oświadczyła szefowa KE.

Awaryjne lądowanie prezydenckiego samolotu w Warszawie. Na pokładzie był Andrzej Duda

Samolot, na pokładzie którego prezydent Andrzej Duda leciał do Rzeszowa musiał zawrócić do Warszawy, gdzie awaryjnie lądował – poinformował Jakub Kumoch, szef prezydenckiego biura polityki międzynarodowej. Andrzej Duda miał na lotnisku w Jasionce powitać prezydenta USA Joe Bidena. Jak dowiedziała się Interia, przyczyną awaryjnego lądowania była usterka techniczna. Polski prezydent wylądował na podrzeszowskim lotnisku ok. 15:00.

Dowództwo Generalne o awaryjnym lądowaniu prezydenta: wystąpiła niesprawność uniemożliwiająca kontynuowanie lotu. – Dowódca załogi zgodnie z procedurą podjął decyzję o powrocie na lotnisko startu Warszawa Chopina – poinformowało