PILNE! Prezydent USA Biden z bardzo ostrymi słowami do Putina!

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce:

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. 

Tak jest też i dzisiaj (26.03).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 6 633 (w tym 659 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (1240), wielkopolskiego (697) dolnośląskiego (550), śląskiego (547), lubelskiego (541), pomorskiego (436), łódzkiego (420), zachodniopomorskiego (392),małopolskiego (383), kujawsko-pomorskiego (318), lubuskiego (240), warmińsko-mazurskiego (199), świętokrzyskiego (183), opolskiego (149), podlaskiego (149), podkarpackiego (142). 47 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.26 osób zmarło z powodu #COVID19, 59 osób zmarło z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Liczba zakażonych koronawirusem 5 939 735/114 821 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Joe Biden: Władimir Putin jest rzeźnikiem

Jest rzeźnikiem – powiedział prezydent USA Joe Biden, pytany o działania prezydenta Rosji Władimira Putina. Biden spotkał się z uchodźcami z Ukrainy na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Przywódcy USA towarzyszył premier Mateusz Morawiecki oraz prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. – Ci ludzie po prostu chcą się przytulić, powiedzieć “dziękujemy” – powiedział po spotkaniu z uchodźcami. Pytany przez dziennikarzy, co sądzi o Putinie, odpowiedział wprost: “jest rzeźnikiem”.

– Zawsze jestem zaskoczony głębią i siłą ducha ludzkiego. Jest to niesamowite. Ci ludzie po prostu chcą się przytulić, powiedzieć ‘dziękujemy’. Każde z tych dzieci mówiło coś na zasadzie ‘pomódl się za tatę, za dziadka, za brata, bo oni tam walczą – powiedział amerykański przywódca po spotkaniu z uchodźcami.

Anonymous udostępnili 35 tys. dokumentów banku centralnego Rosji. 

Grupa Anonymous, zgodnie z zapowiedzią, udostępniła do pobrania dane, które wykradziono z serwerów Rosyjskiego Banku Centralnego. To 35 tysięcy dokumentów do pobrania w dwóch paczkach, do których linki udostępniono na Twitterze.

24 marca haktywiści ogłosili, że udało im się włamać do komputerów banku centralnego Federacji Rosyjskiej. Zapowiedzieli również udostępnienie ich publicznie w ciągu 48 godzin i tak też się stało.

Chociaż dane są dostępne dla każdego chętnego, decydując się na pobranie paczek z plikami wykradzionymi z Banku Centralnego Rosji przez Anonymous należy pamiętać, że może to być niebezpieczne. Nie ma pewności, że wśród plików nie znajduje się zainfekowane oprogramowanie, którego pobranie na komputer może przynieść więcej szkody niż pożytku.


Von der Leyen: zaostrzymy sankcje i uwolnimy się od rosyjskich paliw kopalnych

Zwiększymy nasze wsparcie dla Ukrainy, zaostrzymy sankcje i uwolnimy się od rosyjskich paliw kopalnych — powiedziała szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen na konferencji prasowej po szczycie UE w Brukseli.

„Wczoraj wieczorem prezydent (Wołodymyr) Zełenski opisał odwagę Ukraińców, którzy dzielnie stawiają opór (wojskom rosyjskim). Mają za sobą całą UE. Zwiększymy nasze wsparcie dla Ukrainy, zaostrzymy sankcje i uwolnimy się od rosyjskich paliw kopalnych” – oświadczyła szefowa KE.

Awaryjne lądowanie prezydenckiego samolotu w Warszawie. Na pokładzie był Andrzej Duda

Samolot, na pokładzie którego prezydent Andrzej Duda leciał do Rzeszowa musiał zawrócić do Warszawy, gdzie awaryjnie lądował – poinformował Jakub Kumoch, szef prezydenckiego biura polityki międzynarodowej. Andrzej Duda miał na lotnisku w Jasionce powitać prezydenta USA Joe Bidena. Jak dowiedziała się Interia, przyczyną awaryjnego lądowania była usterka techniczna. Polski prezydent wylądował na podrzeszowskim lotnisku ok. 15:00.

Dowództwo Generalne o awaryjnym lądowaniu prezydenta: wystąpiła niesprawność uniemożliwiająca kontynuowanie lotu. – Dowódca załogi zgodnie z procedurą podjął decyzję o powrocie na lotnisko startu Warszawa Chopina – poinformowało

Rosyjskie MSZ oskarża Polskę o eskalację konfliktu.

„Dziennik Gazeta Prawna” podaje, że Polska zgodziła się być jednym z gwarantów ewentualnego porozumienia kończącego wojnę Rosja-Ukraina. Informację tę gazeta potwierdziła w źródłach wokół ukraińskiego prezydenta i w polskich źródłach dyplomatycznych.

Po tym jak Polska zdecydowała się na wydalenie z kraju 45 rosyjskich dyplomatów, Rosja odpowiedziała kłamliwym oświadczeniem, w którym oskarżyła rząd w Warszawie o „niebezpieczną eskalację konfliktu”.

Zdaniem przedstawicieli resortu spraw zagranicznych, Polska dąży do niebezpiecznej eskalacji konfliktu, a polski rząd nie opiera swoich działań w oparciu o dobro swojego kraju.

Jak przekonywać ma rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, rząd w Warszawie kieruje się przede wszystkim wskazówkami i sugestiami NATO, które swoje źródło mają mieć w „jawnej rusofobii”, która stała się, według władz rosyjskich, oficjalną polityką Sojuszu Północnoatlantyckiego.