PILNE! CO NAJMNIEJ TRZY PRÓBY ZAMACHU NA PREZYDENTA UKRAINY!

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. 

Tak jest też i dzisiaj (03.03).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 14 068 (w tym 1 547 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (2380), wielkopolskiego (1913), kujawsko-pomorskiego (1479), zachodniopomorskiego (1082), dolnośląskiego (1048), pomorskiego (835), śląskiego (769), łódzkiego (711), małopolskiego (702), lubelskiego (701), lubuskiego (620), warmińsko-mazurskiego (578), świętokrzyskiego (391), podlaskiego (346), opolskiego (253), podkarpackiego (168).92 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.❗️76 osób zmarło z powodu #COVID19, 190 osób zmarło z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.➡️ Liczba zakażonych koronawirusem 5 708 827/112 130 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Brytyjski dziennik: Co najmniej trzy próby zamachu na prezydenta Ukrainy

Z ustaleń brytyjskiego dziennika “The Times” wynika, że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przeżył co najmniej trzy próby zamachu na swoje życie w ciągu ostatniego tygodnia. Media przekazały, że do zabicia głowy państwa wysłano dwie jednostki – najemników z Grupy Wagnera i czeczeńskie siły specjalne.

Próby obu zostały udaremnione przez przeciwników wojny w szeregach rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB), którzy przekazali Ukraińcom ostrzeżenie.

“Wystarczy, że jednemu z nich się poszczęści i wszyscy wracają do domu z nagrodą” – mówi cytowane przez “The Times” źródło. Uważa się, że najemnicy opracowali już plany kolejnej próby zamachu na życie prezydenta Ukrainy przed weekendem. 

Koniec drugiej tury negocjacji

Zakończyła się druga tura rozmów Ukrainy z Rosją, wkrótce odbędzie się trzecie spotkanie – podał Reuters. Doradca prezydenta poinformował, że doszło do porozumienia w sprawie zapewnieniu wspólnie korytarzy humanitarnych.

„Zakończyła się druga runda rozmów Rosji i Ukrainy. Niestety Ukraina nie ma jeszcze potrzebnych wyników. Są tylko decyzje o organizacji korytarzy humanitarnych” – przekazał na Twitterze doradca Wołodymyra Zełenskiego Mychajło Podoliak.

– Strony osiągnęły porozumienie w sprawie wspólnego zapewnienia korytarzy humanitarnych w celu ewakuacji ludności cywilnej, a także dostaw leków i produktów żywnościowych do miejsc najostrzejszych walk, wraz z możliwością czasowego przerwania ognia na czas prowadzenia ewakuacji w sektorach, gdzie się ona odbywa – oświadczył Podoliak.

Czwartkowe spotkanie rozpoczęło się po godz. 15. Pierwsza tura rozmów odbyła się z kolei 28 lutego na terytorium Białorusi, przy granicy z Ukrainą.

Jeden z rosyjskich milionerów właśnie zapowiedział, że zapłaci milion dolarów temu, kto go pojmie.

W geście solidarności z naszym wschodnim sąsiadem, na ulice Moskwy w ostatnich dniach wyszło tysiące Rosjan, którzy mówią wojnie stanowcze NIE. Wielu z nich zapłaciła za to cenę wolności, którą zabrały im rosyjskie służby. Wśród zatrzymywanych są także małe dzieci, które trzymały antywojenne transparenty.

Rosyjski biznesmen, który na co dzień mieszka w USA wyznaczył nagrodę za „głowę Władimira Putina”. Alexander Konanykhin chce zapłacić 1 milion dolarów dla kogoś, kto zatrzyma Putina, żywego bądź martwego.

„Obiecuję zapłacić 1 000 000 $ oficerowi (oficerom), który spełniając swój konstytucyjny obowiązek, aresztuje Putina jako zbrodniarza wojennego zgodnie z prawem rosyjskim i międzynarodowym” – napisał w mediach społecznościowych Konanykhin. Początkowo do wpisu dołączony był również plakat z napisem „Poszukiwany żywy lub martwy”, ale grafika została usunięta przez administratorów serwisów.

Prezydent Ukrainy po raz kolejny przemówił do całego świata

– Zachowaliśmy jedność, siłę, wytrwaliśmy i tak dalej będzie. Okupanci byli zmuszeni do zmiany taktyki. […] Uderzenia rakietowe Rosji na miasta Ukrainy są dowodem, że nie są w stanie zrobić niczego na naszej ziemi. Umocnienie naszej obrony jest widoczne. Na szeregu kierunków strategicznych wróg nie robi żadnych postępów. Nasza obrona przeciwlotnicza działa – powiedział Zełenski w przemówieniu

Prezydent w przemówieniu zwrócił się również do Rosjan. – Nawet gdy zniszczycie wszystkie nasze ukraińskie sobory, cerkwie, to nigdy nie zniszczycie naszej siły i wiary w Ukrainę i Boga. Odbudujemy każdy budynek, każdą ulicę, każde miasto i mówimy Rosji, że będzie musiała płacić reparacje wojenne – powiedział.

– Jesteśmy narodem, któremu udało się zniszczyć plany wroga w tydzień. Plany opracowywane przez lata. Zdradziecko i z premedytacją. Z nienawiści do naszego kraju, do naszych ludzi, do każdego człowieka, który ma dwie rzeczy: serce i wolność. Ale my ich zatrzymaliśmy – przekazał prezydent Zełenski.

– Nie mamy nic do stracenia poza wolnością i godnością. Dla nas to największy skarb – powiedział w czwartek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. – Jeśli Rosjanie gdzieś weszli, to tylko tymczasowo. Wyrzucimy ich. Z piętnem hańby – zapewnił. Zwracając się bezpośrednio do Rosjan stwierdził: pamiętajcie, bezbożnicy, kiedy miliony ludzi was przeklinają, nie ma dla was ratunku. Poinformował, że na Ukrainę dotarło 16 tys. zagranicznych ochotników.