PILNE! Doszło do groźnego ataku na granicy polsko-białoruskiej

Wiadomości

Dwaj polscy żołnierze zostali zaatakowani na granicy z Białorusią. Z obrażeniami twarzy zostali przewiezieni do szpitala – poinformowała straż graniczna.

Straż Graniczna poinformowała w piątek, że w środę grupa cudzoziemców po stronie białoruskiej zaatakowała polskich żołnierzy chroniących granicę. – Agresywni cudzoziemcy, znajdujący się za techniczną barierą, kilkukrotnie zaatakowali polskie służby. W wyniku agresywnych zachowań poszkodowanych zostało dwóch żołnierzy, których przewieziono do szpitala – poinformował PAP starszy chorąży Michał Bura.

Bura poinformował, że żołnierze trafili do szpitala, gdzie otrzymali pomoc chirurgiczną. Jeszcze w środę opuścili szpital.

Przypomnijmy, że we wtorek polski żołnierz przy granicy w okolicach Dubicz Cerkiewnych został pchnięty przytwierdzonym do kija nożem przez migranta znajdującego się po białoruskiej stronie stalowej zapory.

Działo się to podczas próby siłowego sforsowania granicy przez grupę cudzoziemców. Ranny żołnierz trafił do szpitala w Hajnówce. Tego samego dnia Straż Graniczna odnotowała dwa ataki na jej funkcjonariuszy. Jeden z nich został uderzony butelką, drugi – zaatakowany nożem przytwierdzonym do długiego kija.

Premier Donald Tusk zapowiedział, że w związku z obecną sytuacją na granicy z Białorusią przywrócona zostanie tam strefa buforowa o szerokości “mniej więcej 200 metrów”. Mówił także o zwiększeniu sił policyjnych na granicy.

Wkrótce więcej informacji.