PILNE! Duży cios dla Rosji! Zabita bardzo ważna osoba!

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce:

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. 

Tak jest też i dzisiaj (22.03).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 10 149 (w tym 1161 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego 1771), wielkopolskiego (1154), lubelskiego (850), pomorskiego (750), zachodniopomorskiego (728), dolnośląskiego (705), kujawsko-pomorskiego (690),łódzkiego (667), śląskiego (619), małopolskiego (613), warmińsko-mazurskiego (388), świętokrzyskiego (287), lubuskiego (254), podkarpackiego (201), podlaskiego (198), opolskiego (195).79 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. 31 osób zmarło z powodu #COVID19, 102 osoby zmarły z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.Liczba zakażonych koronawirusem 5 905 463/ 114 355 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Rosyjski dowódca zabity. Kierował brygadą piechoty morskiej

Pułkownik Andriej Szarow to kolejny wysoki rangą dowódca wojskowy rosyjskiej armii, który zginął w Ukrainie. Kierował 810. brygadą piechoty morskiej Floty Czarnomorskiej. O śmierci Szarowa informuje portal NEXTA.

Szarow dowodził 810. oddzielną brygadą piechoty morskiej od 2021 r. Ta jednostka w Rosji uznawana jest za wyjątkowo zasłużoną.

Ukraińskie centrum komunikacji strategicznej i bezpieczeństwa przekazało, że Rosjanin zginął podczas inwazji na terytorium Ukrainy.

To już kolejny wysoki rangą wojskowy z Rosji, który zginął w wojnie w Ukrainie.

“W pobliżu Mariupola zginął pułkownik Aleksiej Szarow, dowódca 810. brygady piechoty morskiej armii rosyjskiej” — pisze NEXTA.

Zamach terrorystyczny w południowym Izraelu

Atak w Beer Szewie w południowym Izraelu. Cztery osoby nie żyją, kilka rannych. Sprawca jedną ofiarę staranował samochodem, trzy śmiertelnie ranił nożem. Napastnik został postrzelony (zdj.).

Czytamy na Twitterze Łuaksza Bok.

Według izrelskich mediów (Times of Israel) napastnik, który w Beer Szewie zabił 4 osoby, a dwie poważnie ranił, był wcześniej w więzieniu za powiązania z tzw. Państwem Islamskim (IS). Napastnik został zastrzelony.

Grupa dywersantów w rękach służb

Ukraińska agencja informacyjna Unian podaje, że kontrwywiad wojskowy Ukrainy zatrzymał grupę, która przygotowywała zamach na prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Wcześniej pojawiały się doniesienia, że zamordowanie Zełenskiego zlecił osobiście Władimir Putin.

Zdjęcia z zatrzymania agencja opublikowała w nocy z poniedziałku na wtorek na komunikatorze Telegram. Mężczyznę zatrzymali funkcjonariusze kontrwywiadu wojskowego Ukrainy.

Tworzona przez agenta FSB grupa dywersyjna miała przedostać się do Kijowa, udając oddział obrony terytorialnej. Celem był zamach na Zełenskiego i inne akty dywersji w dzielnicy rządowej – podała agencja Unian.

MSZ: rezygnujemy z kontynuowania negocjacji z Japonią

Rosja ogłosiła w poniedziałek, że rezygnuje z kontynuowania negocjacji z Japonią w sprawie traktatu pokojowego, który z powodu sporu między obydwoma krajami o wyspy na Oceanie Spokojnym nie został podpisany od zakończenia II wojny światowej – podała agencja AFP.

Według Moskwy Tokio prezentuje „nieprzyjazne stanowisko” w sprawie wojny na Ukrainie. „Rosja nie zamierza w obecnych okolicznościach kontynuować negocjacji z Japonią w sprawie traktatu pokojowego” – oświadczyło rosyjskie MSZ, cytowane przez AFP.

Japonia nie podpisała z Rosją formalnego traktatu pokojowego po II wojnie światowej z powodu sporu o cztery wyspy, które Japończycy nazywają Terytoriami Północnym, a Rosjanie – Kurylami Południowymi. Armia Czerwona zajęła je w 1945 roku, razem z całym archipelagiem Kuryli, tuż po kapitulacji Japonii. Według Tokio było to nielegalne.